מס' צפיות - 5018
דירוג ממוצע -
סורגים לבית - איך להימנע מתאונות ופריצות
יש היום הרבה אפשרויות כשרוצים להתקין סורגים בבית. ניסינו לכתוב קצת על האפשרויות העומדות בפניכם
מאת: אמיר מסגר 28/06/16 (12:48)

סורגים הם מוצר שנועד לספק בטחון גם מפני פריצות וגם מפני תאונות (בעיקר אם אתם בגובה). לפני שאתם ניגשים לבחור סורג מתאים - אתם צריכים לדעת מה הצרכים שלכם בדיוק. האם אתם מחפשים רק סורג נגד תאונות (נפילות מגובה) או סורג שישלב גם תאונות וגם בטחון (קומה אחרונה) או סורג שיהיה בעיקר לבטחון (קומת קרקע).

הסוגים הנפוצים היום בשוק:

סורג קבוע

הסורג הרגיל, המקובל ועדיין הנפוץ ביותר. מגיע בשלל דוגמאות ועיצובים. עשוי מברזל (פרופילים) עם חיבורים מעוצבים. ניתן להזמינו עם בטן (פחות בטוח, יותר יפה) או בלי. יתרונויו: המחיר והעובדה שכולם עושים זאת (כל מסגרייה). חסרונותיו: אגרסיבי בעיצוב, יוצר תחושת כלא. דורש תחזוקה מינימלית עם השנים.

מחיר: בין 400 ל800 ש"ח למטר - תלוי בעיצוב, בפרופיל, באזור הגיאוגרפי ובמיקום הבית/דירה.

סורג מתקפל

סורג ותיק גם כן, אבל פחות מהקבוע. עשוי מפרופילים של פלדה/אלומיניום - לא מיוצר בכל מקום, יש חברות ספציפיות שמתמחות בו. מספק הגנה גבוהה נגד בטחון ותאונות (כמובן שחובה לזכור לסגור אותו).

יתרונותיו: מאפשר כניסת אור כשהסורג פתוח, בטוח ויחסית קל להתקנה. חסרונותיו: מעט יקר יותר, כשהוא סגור די חוסם את האור והאוויר, פחות בטוח מהקבוע.

סורג שקוף

סורג חדש שנכנס מאוד בשנים האחרונות. כשמו כן הוא, שקוף ולכן התקנתו לא יוצרת תחושת חסימה בכלל. חזק ועומד בכל התקנים הן מבחינת תאונות והן מבחינת בטחון. יתרונות: עיצוב מעולה, בטחון מלא. חסרונות: יקר יותר מכל האפשרויות האחרות.

דעתי המקצועית היא כשבהינתן התקציב - לכו על סורג שקוף. הוא יתן לכם תחושת בטחון אמיתית עם אור ואוויר מלאים. אם התקציב מהווה בעיה - לכו על קבוע - הותיק והטוב.

מקווה שעזרתי,

אמיר.

הכותב הוא אמיר, מתמחה בתחום הסורגים והבטיחות לבית. שמח לעמוד לרשותכם עם מידע ודעתי על דברים שקורים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר