מס' צפיות - 627
דירוג ממוצע -
עם דעות קדומות אין שיח
מאת: kalligula 11/04/08 (02:10)

למדנו היום דרך הבלוגייה שהתקיים מפגש בין בלוגרים מתפוז לבין יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו. לא אכנס כאן לנושא בחירתם של הבלוגרים שיפגשו עם נתניהו, נאמר שכביכול נבדקו מועמדים ואף נבחנו נראה לי קצת תמוה, אבל לאחראים הפתרונים.

 

למה הוספתי את הערה האחרונה? לא ע"מ לבקר או לעקוץ את מקבלי ההחלטות אלא מהסיבה שהיום התפרסמה רשומה של אחת הבלוגריות שהיו במפגש הזה, וע"פ תיאורה לא הבנתי מה היא בכלל עשתה שם.

 

היא הגיע עם דעה קדומה ומוצקה על נתניהו, כך שהיא אפילו לא מצאה לנכון לשאול אותו שאלה, היות והיא כ"כ מתנגדת לעמדותיו ומשנתו הפוליטית.

 

כנראה שהיא היתה כ"כ משועממת שלמרות זאת החליטה ללכת. אחרי כן נכנסתי לתיאורה של דבורה שרגל על אותה פגישה, שלא כ"כ נידבה פרטים אבל תיארה את המפגש והודיעה שתספר גם על התכנים והנושאים שהועלו שם.

 

בסדר גמור רשומה אינפורמטיבית על המפגש, שבכל זאת לא כל יום נפגשת אישיות פוליטית בסדר גודל כזה עם עמך הבלוגרים. למקרא התגובות לאותה רשומה הבנתי עד כמה אנשים הם קטנים, ע"פ התגובות יכולת לראות את התפלגות המגיבים, הרי תכל`ס לא נכתב שם דבר על מה שנאמר, אז מה אתם כ"כ ממהרים לשפוט ולחרוץ אדם?

 

היו אלה שישר השמיצו וקטלו, למה? כי זה בנימין נתניהו, לא משנה שדבר ממה שאמר לא צוטט שם מעבר לתיאור שעל שתי שאלות שהוא לא הסכים להגיב:

 

1- ענין מצבם של החטופים.

2- העדפתו האישית לגבי המועמדים לנשיאות ארה"ב.

 

אבל מה זה חשוב? זו לא חוכמה לשבת ולכתוב הכפשות והשמצות על אדם , הרי כבר אמרו שרק מי שלא עושה לא טועה, וזה לא שאני חושב שנתניהו לא עשה טעויות , עשה גם עשה , אבל מכאן ולפסול אותו על הסף?

 

ידוע לכל עד כמה אני מתעב את צמד האהודים אולמרט וברק, אבל אם היה מתקיים מפגש עם אחד מהם לא הייתי פוסל וכותב כנגדם עוד לפני שהם פצו את פיהם, הייתי קורא את תשובותיהם ומגיב בהתאם, בדיוק כפי שאני עושה היום כאשר הם משחררים הצהרה או עושים מעשה.

 

יכול ואף בטוח שהייתי מגיע למפגש כזה עם דיעות קדומות לגביהם, אבל עדין הייתי נותן להם את הזכות המינימלית לדבר סניגוריה על עצמם ולנסות לשכנע אותי שטעיתי לגביהם, מה שאני בספק לגבי חלק מהמגיבים שהגיבו היום על המפגש עם נתניהו.

 

הלוא אנחנו בחברה הישראלית ממהרים להיות המאשימים השופטים וקופצים להתנדב להיות גם התליינים, ודעות קדומות אצלנו זה לחם חוק, לכן כך אנחנו מקבלים עולים חדשים,ואחרי כן אנחנו נעלבים שהם מתבדלים ושומרים על מרחק.

 

ואני יכול למנות כאן עוד עשרות דוגמאות.

 

פורסם בבלוג של kaliguka

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
תל אביב
אווה 28.04.08 (17:30)