מס' צפיות - 3643
דירוג ממוצע -
בחירת חברת הובלות למעבר דירה
עוברים דירה? כללים וטיפים חיוניים לבחירה של חברת הובלות למעבר דירה מוצלח. מהן הסכנות, כיצד לאתר חברת הובלות מקצועית ואילו דברים לבדוק לפני חתימה על חוזה עבודה.
מאת: רועי מ 10/04/16 (14:12)

בשנים האחרונות חלה עלייה חדה בתכיפות מעברי הדירה בקרב הציבור הישראלי. מחירי הדירות שמסרבים לעצור, מביאים לכך שדירה בישראל הולכת ומתרחקת מהישג ידם של רבבות אזרחים. על מנת למצוא סימוכין לטענה, מספיק להסתכל במספר חוזי השכירויות לתקופה של שנה אחת בלבד אשר מסתכמים בלמעלה מתשעים אחוזים מכלל חוזי השכירויות שנחתנו בשנה האחרונה. יתרה מכך, אנו עדים למצב בו תדירות החלפת מקום המגורים הולכת ומתקצרת. משמע, חלק נכבד מהאוכלוסייה, נאלץ לחפש פתרונות מגורים לעתים תכופות יותר.

כשמדברים על מעבר דירה, השירות הראשון שעולה לרובנו במחשבה הינו הובלות - ענף שללא ספק הוא אחד הנהנים המרכזיים מהמגמות שהוזכרו עד כה, מהווה חלק מרכזי בכל מעבר דירה וביכולתו להכריע את הצלחת המעבר לטוב או לרע. עם שירות כל כך חשוב, מה אנו באמת יודעים על הענף וכיצד נבחר חברת הובלות.

שוק הובלות חופשי

ענף הובלות הדירה בישראל מגלגל עשרות מיליוני שקלים בשנה – וזה רק מהעסקאות שמדווחות לרשויות המס. אין פלא אם כן שבענף בו מתגלגל כסף רב מצד אחד והיעדר חסמי כניסה מצד שני, פועלות חברות הובלה רבות – חלקן מקצועיות ומהימנות ולצידן, כמו בכל ענף מפותח, קיימות חברות שהשירותים שלהן לא עולה בקנה אחד עם הציפיות שלכם וזה בלשון המעטה. על מנת לסבר את האוזן ולהבין כמה קל להקים חברת הובלות מספיק להביט בנתונים היבשים. שלא כמו במקצועות אחרים כגון ענף ההדברות שם נדרש להציג 12 שנים עשר שנות לימוד על מנת לעסוק במקצוע או בענף המנעולנים, המחייב את המעוניין לעסוק בתחום, להציג תעודת יושר, בהובלות אין שום דרישה מקדימה. מצחיק שבנושא שיכול להיות רגיש כל כך לרבים מאתנו, כל אחד יכול לרכוש רכב מסחרי ולהתחיל ולספק את שרותיו – ללא הכשרה מקצועית, או כל תנאי אחר שיכול להיות רלוונטי בעבודה עם צרכנים.

איך לבחור חברת הובלות

כאשר ישנן כל כך הרבה חברות הובלה, מקצועיות לצד בינוניות ולמטה מכך ובהינתן הרגישות שמלווה לתהליך המעבר, נשאלת השאלה כיצד תוכלו לבחור חברת הובלות מקצועית ומהימנה. ריכזנו בעבורכם מספר כללים שיעזרו לכם לסנן ולבחור את החברה המתאימה ביותר.

כדי שנוכל לבצע את הבחירה הטובה, עלינו להבין שמעבר דירה הוא תהליך מורכב שדורש היערכות מיוחדת. על מנת לצלוח אותו יש להתחיל ולהתכונן לפחות חודשיים לפני תאריך היעד. ההיערכות כוללת איתור של חברת הובלות מקצועית לפי הקריטריונים שנגדיר.

המלצות

המלצות של מכרים ובני משפחה מהוות גורם בעל משקל רב שיכול לקצר לכם את התהליך באופן משמעותי. בררו עם חבריכם ובני המשפחה שעברו דירה בשנה האחרונה ותשאלו אותם אודות חברת ההובלות ששכרו. אם תקבלו המלצות חיוביות, תוכלו להמשיך לשלבים הבאים בכתבה. במידה שלא הצלחתם לקבל המלצות חד משמעיות, תוכלו לבצע בירור קצר בעצמכם. השתמשו בעמוד הפייסבוק על מנת לפרסם סטטוס ובקשת עזרה. אני בטוח שבתוך זמן קצר תקבלו כמה חוות דעת שימושיות. לחלופין, תוכלו לגלוש לאחד מאתרי ההובלות המקצועיים באינטרנט ולקרוא חוות דעת של גולשים אחרים שהתנסו בשירותיה של החברה המוצגת.

הצעת מחיר

הצעות מחיר עבור הובלות דירה יהיו בדרך כלל שונות מחברה לחברה. לעתים, השוני במחיר עשוי להגיע לעשרות אחוזים. יחד עם זאת, המחיר אומנם גורם חשוב בהחלטה אך אין הדבר אומר שעלינו לבחור בהצעה הזולה ביותר. עלינו לאתר את ההצעה המשתלמת ביותר – כזו שתספק לכם את השירות המקצועי במחיר משתלם.

על מנת לקבל הצעת מחיר עבור שירותי הובלה, יש לקבוע פגישה בדירה שמיועדת להובלה. בפגישה, תוכלו להתרשם מנציג החברה וחשוב לא פחות, תוכלו לסקור יחד את תכולת הדירה על מנת לקבל הצעת מחיר מהימנה. בנקודה זו ברצוני להדגיש שמחלוקות רבות - ובענף ההובלות יש כאלה בשפע, מקורן בהיעדר פגישה והערכת אופי ההובלה בצורה מדויקת. לעתים קרובות, צרכנים מעדיפים לתאר כמות קטנה יותר של תכולה ביחס למציאות בעוד חברות הובלה שונות ינצלו את חוסר ההבנה של הלקוחות על מנת להעלות את המחיר ביום המעבר. בנוסף, ישנם גורמים נוספים שמצריכים פגישה וסקירת הדירה. לדוגמה, יתכן ותזדקקו למנוף או שתגלו שהחנייה אינה מתאימה לכניסת משאית. וותרו על הצעת מחיר טלפונית ודרשו פגישה מסודרת להצעת מחיר מדויקת שהרי מרווח הסטייה בין הצעה טלפונית לעלות הסופית, עשוי לנוע בטווח של עשרות אחוזים – בדרך כלל לרעתכם.

חומרי אריזה

חשבתם מהיכן תשיגו חומרי אריזה וקרטונים? בנקודה זו חשוב שתדעו שחברות הובלה רבות יספקו לכם ארגזים וחומרי אריזה בחינם או בעלויות סמליות. הדבר יכול לחסוך לכם זמן יקר. תשאלו את נציג החברה האם הם מספקים ציוד אריזה או לחלופין, יכולים לרכוש בעבורכם בהנחה מאחד הספקים שלהם.

 

 

ביטוח הובלות

ביטוח הובלות הוא תנאי הכרחי שאסור לכם לוותר עליו. תאונות לצערנו מתרחשות מעת לעת ותמיד טוב לדעת שגם אם קורה משהו בלתי צפוי, תכולת הדירה שלכם בטוחה ובמקרה שנפגעה, יש מי שיפצה אתכם על כך. יתרה מכך, הימצאות של ביטוח הובלות, יכול ללמד אתכם הרבה על מידת המקצועיות של החברה והרצינות בו המקצוע נתפס בעיניה. סביר להניח שחברה המקפידה על נושא הביטוח, תקפיד גם על דברים אחרים שלא תמיד נראים לעין.

חוזה

הימצאותו של חוזה הובלות מסודר, יבטיח את יישום הפרטים שסיכמתם עליהם בפועל. על החוזה להתייחס לכל נושא שנראה לכם חשוב ובפרט לפרטים הבאים: תאריך ושעת ההובלה, כתובות הדירות – מהיכן ההובלה ולאיפה, כמה מובילים יגיעו לבצע את ההובלה (כך תוכלו להימנע ממצב בו לא הגיעו מספיק מובילים והעברת הדירה מתעכבת), התחייבות שחברת ההובלות עמה סיכמתם היא זו שתבצע את ההובלה בפועל, תיאור של התכולה אותה יש להוביל – לרבות מספר ארגזים צפוי ופרטי ריהוט וכמובן המחיר הסופי כולל מע"מ. כל אלה יבטיחו את ביצוע ההובלה בזמן ובמחיר שסוכם מראש.

היערכות למעבר דירה ובחירת חברת הובלות מתאימה יכולים להיות ההבדל בין מעבר דירה מוצלח לבין קטסטרופה. קחו את הזמן ועקבו אחר הצעדים שתוארו על מנת שתוכלו לעבור באופן חיובי לביתכם החדש.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
מעולה, רק חברה התייחסות לתכולה המיותרת
יוסף האוסף 11.04.16 (06:09)
2.
הובלות קטנות בתל אביב
הובלה קטנה 24.02.18 (11:02)