מס' צפיות - 3468
דירוג ממוצע -
אמרי שפר י"ח כסלו ה'תשע"ו
חוויית השבוע שלי
מאת: דוד דרומר 01/12/15 (05:37)

 

 

אדם לא מת מרעב הוא מת מכבוד" החכמה היא איך להעניק את החסד והצדקה,  הדרך חשובה . לא פחות מהנתינה עצמה.

     אין דבר יותר נחמד ממישהו שמעריך אותך בדברים הכי קטנים... מקבל אותך בזמנים הכי קשים... מנחם אותך כשאתה עצוב... אוהב אותך בלי תנאי... ופשוט שמח שאתה נמצא בחיים שלו.

     איך מנצחים בויכוח ? נמנעים ממנו ...

     ההצלחה היא לא מפתח לאושר אך האושר הוא מפתח להצלחה.

הגנן

     בחור צעיר נכנס לחנות שכונתית ושואל את בעל החנות אם הוא יכול להשתמש בטלפון... בעל החנות מהנהן בהסכמה והוא שומע, בעל כורחו, את שיחתו של הבחור הצעיר. הבחור מתקשר למישהו ושואל אותו אם הוא זקוק לגנן.  מעברו השני של הקו כנראה שהתשובה הייתה שיש להם גנן ושהם אינם זקוקים לגנן כרגע. הצעיר ממשיך ומקשה: ' האם הגנן שלכם מקצועי דיו לטעמכם?' כנראה שהוא מקבל תשובה שהם מרוצים מהגנן שלהם כי בעל החנות שומע את הבחור הצעיר ממשיך 'ומנדנד' להם: 'האם תהיו מוכנים לשקול להחליף אותו בעתיד?' כנראה שקיבל תשובה שלילית.  הוא הודה להם בנימוס וסיים את השיחה.  בעל החנות, נכמרו רחמיו על הצעיר ועל ניסיונותיו העקשניים שלא עלו בהצלחה. הוא פנה אליו ואמר לו: 'תראה בחור צעיר, לא יכולתי להימנע מלהקשיב לשיחה. צר לי על התשובה השלילית שקבלת, אבל שמע לאדם מבוגר ממך. אתה נשמע לי מאד אמביציוזי והיה בטוח שיגיעו ימים טובים ותהיה לך הרבה עבודה.' הבחור הביט בו ואמר בחיוך: "תודה על הדאגה, אבל אני דווקא מאד מרוצה מהשיחה. אני הוא הגנן של המשפחה שאיתם דיברתי רק הרגע. זו הדרך שלי לוודא שאני עושה מלאכתי נאמנה....." ' כדאי מידי פעם לכולנו לשאול את הקרובים אלינו - האם אני בסדר? או - איך אני נוהג אתך?'...תשאלו את בן הזוג, שאלו את הילדים, שאלו את ההורים, שאלו את חבריכם... ואחרי ששאלתם, הקשיבו לתגובה. אל תתגוננו, אל תיעלבו... פשוט הקשיבו, הפנימו ואז עשו עם מה ששמעתם כרצונכם.

חוויית השבוע שלי

http://h-y.xwx.co.il/

מת מרעב,מת מכבוד, החסד והצדקה,אוהב אותך,ויכוח,מנצחים,הצלחה,מפתח לאושר,

הכותב הוא מנהל "אורי עוז הפקות"- מיזמים חינוכיים,קשרי קהילה ומשימות לאומיות. חבר בעמותות "רוח טובה" ו"החוויה היהודית",מנהל אתר אינטרנט בשם "תורה" כתובת האתר:www.torah.in/he1

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר