מס' צפיות - 2701
דירוג ממוצע -
ילדה ארורה, לנצח תישאי בקללה
האם יש ילדים שראויים לעונש מ"אביהם" עד סוף ימי חייהם? סיפור עממי קצר, מאת: דוד דרזי
מאת: קולנוען 31/10/14 (19:52)

הוא סטר לילדתו שתי סטירו... רגע, נחזור מעט אחורה...
מעשה באבא לילדה קטנה, אבא ממש טוב, (השמועה אומרת שתיפקד כפסיכיאטר המחוזי) הוא העניק לה הכל, בעיקר חינוך מדהים ואף פעם כמובן לא צעק או הרים עליה קול. היה יוצא בבוקר חוזר מאוחר בערב, כנראה עבד קשה ובכל מקרה כל שקל השקיע בה יפה, והוא השקיע בה מאות אלפי... יום אחד, לאחר שחזרו מבלוי, אמר לה בקול בריא וצלול: "הקשיבי לי ילדתי: יש שוקולד במקרר, אבל אם תאכלי ממנו אעניש אותך, הוא אסור עלייך! אני אוהב אותך ומאד מעריך אותך, הלא את בשר מבשרי וצלם מנשמתי... אבל... אני חוזר, לא ארשה לך בשום אופן לאכול ממנו, האם זה מובן לך?"

הילדה הקטנה לא לקחה אותו ברצינות יתרה... לא הבינה מה קרה לו פתאום... הילדה הקטנה וכנראה גם המחונכת לא רע, כדי שלא יהיה ולמען הספק - נמנעה מלאכול את השוקולד "המופלא". השוקולד עמד מולה עשרות פעמים במהלך היום עד הערב... היא אפילו חלמה עליו ... (אביה כנראה לא היה חסיד ממתקים ובריאות השן הייתה אצלו בעדיפות הראשונה) אולי היה "חסיד" מסוג אחר... השוקולד העסיסי (במילוי קרם תותים!) עמד כל הזמן מול עיניה, בוקר, ערב וחוזר חלילה, כפיתוי של ממש. הילדה שמעה גם מבנו של השכן כהן מהקומה התחתונה, (זו שמתחת לראשונה ולמקלט) שהשוקולד בריא ויעזור לה מאוד בחיים! ואבא סתם אומר דברים, הוא לא יעניש, להפך השוקולד ממש דבר נצרך, יהפוך אותך לחכמה ואז תוכלי להחזיר שוקולדים רבים בחזרה לאבא שאת כהו אוהבת. חישבי, הלא מה ההיגיון לקנות שוקולד אכיל, טעים ולהשים אותו מול עינך? לשם היופי!? לאסור עלייך!??? הלא העניין הזה כולו דופי, נחשון הבן של השכן כהן הוסיף ואמר לה: "זה יעשה אותך ליותר חכמה וכנראה אביך הכין לך זאת כמתנה, הוא סך הכל עושה תרגיל, כדי שדווקא כן תאכלי מהשוקולד העסיסי"
היא חשבה שיש מקום להניח שאולי נחשון כהן צודק - ולבסוף, כשהיא כבר עייפה לאחר רגע ללא מחשבה יתירה אכלה ממנו! אוי ואבוי, איום ונורא! האבא רתח מהילדה! האבא הציב מצלמות, ראה הכלללל ואמר: "אני ממש אוהב אותך את יודעת, ראי כמה נתתי לך,השקעתי בך כספים לא מעט! אפילו המון! אבל עניין השוקולד חמור בעיני!" לפני שהספיקה להגיב מההלם, חטפה שתי סטירות שכמעט שלחו אותה לטרם והאבא אמר "פה היה לך גן עדן, עכשיו תלמדי מה זה להיות בלי" וגרש אותה מהבית. הוסיף ואמר: "אני מומחה בתחום חינוך ילדים, את בשר מבשרי כל כולך זה רק דאגתי! אני יודע לחנך... זה רק לטובתך" נתן לה תרמיל ומקל, בתוכו מספר תפוחים ושלח אותה לדרכה. מאז לא שוחח איתה יותר, לעולם... מקרה מצער, אבל האבא טוען לידע עצום בחינוך ילדים... היא חיפשה אותו וגם נכדיה וילדי ילדיה אבל הוא מתחבא וכאילו הפך לרואה ואינו נראה... לאחר שנים נולד לו ילד נחמד וכאשר הגיע לגיל שהצליח להשכיל ולהבין, גם לו הוריד האב האהוב והנחמד שתי סטירות לפנים! ואמר לו: "תשמע יא אלוהים! אני מאוד מעריך ואוהב אותך, תבין אתה בשר מבשרי, אין אהבה גדולה מלבבי... ראה כמה נתתי לך עד עכשיו... השקעתי בך בכל מצב! מאות אלפי שקלים ואני אוהב אותך מאוד אבל... לצערי-בגלל אחותך אתה חייב להיענש" - וגרש אותו מהבית! הילד ההמום יצא לדרכו ומלמל כמה קללות בליבו! (לא על אדונו חלילה, אלא על אחותו) מספרים שנולד לילדו ילד (נכד לפסיכיאטר הפסיכי לטעמי) הסבא הנחוש תמיד היה מגיע, נותן שתי סטירות ומעיף את הילד (הנכד) מהבית. הוא שילם הון לחברת גובים (היו היחידים שהיו מוכנים לאמץ תפקיד שכזה...) וצווה עליהם לנהוג כמוהו למשך חמישים דורות... בילדיו של ילדו... וילדיו של ילדתו למשך חמישים דורות! הזוי, אבל אמת! זה מה שהיה, כך כתוב, האם תתווכחו עם טקסטים מוכחים!? ילדיו למשך 50 דורות ישלמו ונכדיו וצאצאיו יובל דורות . מאז מקללים את הילדה הארורה שהקשיבה לנחשון השכן, נדמה לי ששמה חווה, על שם מישהי הזויה כמותה!
מה דעתכם על אבא "למופת" שכזה? מה דעתכם אל תתביישו, מה תשיבו האם הוא "נשמה של אבא"? האם צריך היה לאסור אותו? מתעלל סדרתי..? האם חולה בנפשו? לטעמי כל מי שמביע אפילו מעט תמיכה בדבר כזה ראוי גם הוא לסלידה ואולי אף למאסר! מה אשמה הקטנה...? לו רק הייתה מבינה את ההשלכות הייתה ניזונה מתמרים בלבד, אולי מעט שום... ועוזי שחף היה מוסיף ואומר: "אורז,והרבה! כי אחרת אין זה שווה ..." טוב בקיצור חמישים דורות? ואוו הזוי,
ונסכם בקיצור את העניין
מי שנוהג כך בילדיו/בשר מבשרו/ביציר כפיו... ועוד למשך שנים, ראוי לסקילה בכיכר העיר. ומה אם אומר ואוסיף שאת הכסף ש"בעמל רב" כיביכול חשבנו שעבד והשקיע ... (אכן השקיע, אבל..) היה זה מירושת מיליארדים, ככה שהוא לא עבד מעולם (וכנראה יצא בלילות לבלות בדתות אחרות! סליחה, בעיירות אחרות) מכיוון שהיה לו כבר הכל על מוכן... יכול היה להביא ולתת להם כל מה שרק חלם! מה אם אומר דבר מה מזעזע שאת הכל הוא היה יודע... כלומר הכל היה מתוכנן הכל היה מחושב ואת העניין שהילדה תיפולנה לדבר הנתעב הוא ידע מיום היוולדה! הוא זה שתכנן שכך יקרה לבתו הקטנה! שהיא תתפתה ושתאכל מהשוקולד, הוא ידע ותכנן זאת עד השלב האחרון... הוא בישל את התהליך...
נו, מה דעתכם על "האבא המסור"? כל אדם שפוי ולא צבוע היה מבין כמה זה גרוע!
אז למה להיתכחש! למה אני צריך להיענש על "מקרה" מלפני ששת אלפים שנה? "כך כתוב" שבו אמא של אמא של אימא של אימא... של אימא-של סבתא של אחותי, אכלה איזה פרי? האם בגלל זה, לנצח נצחים אסבול עד קץ הימים, לא חמישים דורות ולא מאה דורות, - לנצח נצחים ועד קץ הימים, בגלל זה הביאו עלי את המוות, סבל, רוע וייסורים...? בגלל זה גרשו אותי מחיי אוטופיה מוחלטים? בגלל זה, אנסו אותי לחיי סבל בעולם? ייסורים ומוות לכולם לילד ולקטן? אני מעדיף בכל יום 2 סטירות, תרמיל ומקל, גם למאה דורות! (זה פי אין - סוף טוב יותר מנצח נצחים עד קץ הימים)
ותהייה נוספת : איך הוא יכול להאשים אותם, במעשה רע , בהשלכת כל הטוב שהיה להם... אם עד שאכלו מהפרי, הם לעזאזל לא יכלו כלל להבדיל בין טוב ורע?
ויש אנשים שכועסים על עצמם,ועל חווה! מצטערים על "יריקה בפרצוף" שנתנו לאדוננו יצרנו מלכנו...
המאמין המצוי טוען: לא, לא הבנת! חחח זה "אלגוריה" אין "נחשון כהן".. סליחה אין "נחש" או עץ "הדת"... סליחה עץ הדעת... זה רבדים גבוהים, ספרות אחרות! רק ברגע שרוחניים מבינים!
אני: ממ אם כך, מי אמר שיציאת מצרים וחלקים אחרים בתנ"ך, הם לא אלגוריה?
המאמין המצוי: מה? אה?! לא, ממ הכווונה, כן, זה, תבין כבר! זה לא אותו הנחש מתקופתנו! סתם נפלת בפח!"
איזה "אבא" מעניש את ילדו בגלל שאחד מבני "משפחתו" בעבר הרחוק (מאוד רחוק!) אכל פרי, השני היה הזוי בנפשו ואת נפשו של אחיו רצח, שלישי בנה מגדל, חרוץ עד בלי די והצאצאים החיים היום ישלמו את המחיר? אחלה תמחיר! על עונשי העבר שאינם שלי לנצח נצחים דפקו אותי!
טוב, בואו נסכם את העניין שלא אמת הוא כל המבחן! אם באמת היה אדון כזה "מלך" כזה, דיקטטור מתחזה שכזה במסכה של "דואג אוהב ובוכה" אבל לך גיהינום הוא רוצה! אז הייתי מגיש לו התפטרות (מתאבד כמובן) על חרא עבודה והתבטלות! למזלי כל הרוע הזה הוא יציר המוח האנושי המשתנה, במטרה שיגיע היום והוא יפסיק להתענות.
עצוב שזו הרמה שהייתי צריך לרדת אליה ע"מ "לחזק" את המאמינים וכדי לפשט להם את העניינים את האמונה ההזויה בה הם שרויים... עצוב מאד. ואולי בכל זאת בכדאי לא לקחת סיכון כן "עדיף לך להאמין באבא!" שמתחבא רודה ושונא?!?

הכותב הוא חובב קולנוע מושבע, חוקר קולנוע וחובב חידושים טכנולוגים. סטודנט לפילוסופיה ופסיכולוגיה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 12 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
לא הבנתי?!
ישראל ישראלי 03.11.14 (18:44)
2.
הבהרה
דוד דרזי 03.11.14 (19:10)
3.
אופס!
דוד דרזי 03.11.14 (19:13)
4.
אהבתי! ל"ת
חיה 03.11.14 (21:10)
5.
אהבתי! ל"ת
חיה 03.11.14 (21:10)
6.
אהבתי! ל"ת
חיה 03.11.14 (21:10)
7.
חבל
יוני 04.11.14 (05:25)
8.
מעולה ! ל"ת
קובי 05.11.14 (09:36)
9.
מי הקשקשן הגדול בעולם? מחבר הפוסט כמובן!
קרן סופר 05.11.14 (23:52)
10.
ל - קרן סופר
דוד דרזי 06.11.14 (19:17)
11.
לקרן סופר הלא היא אסף סנה
דוד דרזי 06.11.14 (20:18)
12.
הדת מסוכנת ל"ת
יוסי 07.11.14 (15:35)