מס' צפיות - 7317
דירוג ממוצע -
כיצד ניתן לחסוך בביטוח הרכב?
מאת: Go 25/08/14 (15:18)

טיפים לחיסכון בביטוח הרכב

בתור צרכנים, מוטלת עלינו האחריות לבצע סקרי שוק מקיפים, השוואת מחירים, ובדיקות יסודיות של כלל הביטוחים המוצעים על ידי החברות השונות, כל זאת, על מנת להגיע לחיסכון כספי ככל הניתן, תוך כדי שאנו לא מסכנים את עתידנו הכלכלי.
כאשר אנו רוכשים ביטוח רכב, קיימים כמה אלמנטים שמומלץ לשים אליהם לב. אמנם ישנה חובה לבטח את הרכב על פי חוק בביטוח חובה, אך ישנם גם הרחבות נוספות שניתן ואף מומלץ להוסיף על פוליסת החובה, כדוגמת פוליסת ביטוח מקיף, וביטוח צד ג'. לכן, מומלץ לבצע השוואת מחירים, להכיר את המחירים, ואת ההבדלים בין החבילות השונות של ביטוחי הרכב.

השוואת מחירים- לפני שרוכשים!

כאשר אנו ניגשים לרכוש ביטוח אצל אחת מחברות הביטוח, יש נטייה לנסות ולרמות את חברות הביטוח על מנת להפחית בתשלום על פוליסה. לכל אחד מאיתנו יש מכר או חבר שמידי פעם נוהג להעניק לנו עצות כיצד ניתן לרמות את חברות הביטוח, על ידי מסירת מידע חלקי או שגוי ובכך להימנע ממחירים גבוהים יותר. יש להימנע מלעשות כך, ותמיד למסור מידע אמין ומלא לחברת הביטוח, ובכך להימנע מבעיות עתידיות מול חברות הביטוח.

השוואת מחירי ביטוח- אם כן, על מנת לחסוך בעלויות פוליסת הרכב, יש לערוך השוואת מחירים מראש בין סוגי הפוליסות השונות. אמנם מדובר במשימה קצת מייגעת, ולחלקינו אין יותר מידע והבנה על סוגי הפוליסות, אך לטווח הארוך- חובה לערוך השוואה. ישנה חשיבות מאד גדולה להתאים את פוליסת הביטוח לצרכים האישיים שלנו. אם נוזיל עלויות על חשבון ביטול הרחבות בפוליסה, זה עלול להיות בעוכרינו, שכן בעתיד, כשנצטרך להפעיל אותה בעת מקרה ביטוחי, התשלום יהיה יקר יותר, כיוון שחסכנו בעלות החודשית. אך גם תשלום חודשי גבוה הוא לעיתים לא מוצדק, וישנם רכבים לדוגמא שאין צורך להשקיע בהם הוצאה כספית על ביטוח מקיף, כיוון שהם ישנים ולא מצדיקים זאת. לכן חשוב מאד להבין טרם רכישת הביטוח מה הם הצרכים האישיים ועל ידי כך  להתאים את הביטוח.

אז כיצד חוסכים בעלויות הביטוח?

ישנן חברות ביטוח רבות אשר מציעות הנחות על ביטוח רכב עבור מבוטחים אשר משתייכים לאוכלוסיות מסויימות, אשר מבחינה סטטיסטית מעורבים פחות בתאונות דרכים, או על פי רקורד של הרשעות עבר, עבירות תנועה וכו'. הכדור במגרש שלכם- ככל שתנהגו זהיר יותר- כך תוכלו לקבל הצעת מחיר זולה יותר מחברת הביטוח.  
ביטוח מקיף לרכב מגן בין השאר גם מפני גניבת הרכב, ומפני נזק המוגדר כטוטאל לוס לרכב. במידה ובחרתם בביטוח זה, חברות מסויימות יספקו הנחות בביטוח רק לרכבים אשר עומדים בסטנדרט בטיחות גבוה, אשר כולל מיגון כולל לרכב, אמצעי הגנה מפני פורצים, וכו'.

אלו הן רק מספר עצות וטיפים להוזלת ביטוח הרכב, וכמובן שישנן עוד רבות. אך בשורה התחתונה, הטיפ הכדאי והחשוב ביותר הוא לערוך השוואת מחירים נבונה בין חברות הביטוח, תוך כדי בדיקה מעמיקה של פרטי הפוליסה והתאמתה לצרכיכם האישיים.


נסיעה טובה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר