מס' צפיות - 2169
דירוג ממוצע -
לחיות לפי לוח השנה העברי
כידוע לכם, חגי ישראל נחוגים כל שנה לפי התאריך העברי,לעומת זאת אנחנו האנשים חוגגים אירועים חשובים לנו אישית,לפי התאריך הלועזי. סקר חדש מוצא כי למעלה ממחצית מהציבור הישראלי (54.8%) אינו יודע מהו התאריך העברי של יום הולדתו. בנוסף, נמצא כי עבור 41% מהציבור הישראלי לוח השנה העברי אינו משמעותי. לפי הסקר, עבור 36.7% מהמסורתיים בישראל - לוח השנה העברי אינו משמעותי. בעוד ש-29% מקרב הצעירים (34-18) בו
מאת: רועי אורן 10/05/14 (01:42)

כידוע לכם, חגי ישראל נחוגים כל שנה לפי התאריך העברי,לעומת זאת אנחנו האנשים חוגגים אירועים חשובים לנו אישית,לפי התאריך הלועזי.

דבר אשר מעלה את השאלה :האם צריך לחוג יום-הולדת,בר-מצווה,יום נישואין לפי התאריך העברי?
סקר חדש מוצא כי למעלה ממחצית מהציבור הישראלי (54.8%) אינו יודע מהו התאריך העברי של יום הולדתו.
בנוסף, נמצא כי עבור 41% מהציבור הישראלי לוח השנה העברי אינו משמעותי.

לפי הסקר, עבור 36.7% מהמסורתיים בישראל - לוח השנה העברי אינו משמעותי. בעוד ש-29% מקרב הצעירים (34-18) בוחרים לחגוג את יום הולדתם בתאריך העברי, כ-66.9% מהמבוגרים (מעל גיל 55) אינם יודעים את מועד לידתם העברי.

הסקר שנערך לפני כשנתיים בסמוך לתקופת חגי-תשרי  עבור ארגון בינ"ה המשלב עיסוק בתרבות יהודית יחד עם עשייה חברתית והעצמה קהילתית, באמצעות מכון גיאוקרטוגרפיה, כלל מדגם מייצג של 500 נשים וגברים, בני 18 ומעלה.

כמוכן, בא  הסקר  לבחון את מידת הרלוונטית של לוח השנה העברי לחיי הציבור בישראל והכרתם אותו, לקראת תחילתה של השנה העברית החדשה.
                                        ממצאי הסקר
1: למעלה מ23% מהציבור יודע וחוגג את יום-הולדתו לפי התאריך העברי.
2:למרות עדותם של כ-27.7% כי לוח השנה העברי משמעותי עבורם, הם לא ידעו את מועדו העברי של חג הסוכות. ואילו, 26%מהציבור הישראלי השיב כי סוכות הוא מתישהו במהלך חודש תשרי (אשר הוא חודש מלא חגים).
3: קרוב ל-22% יודעים את התאריך העברי, אולם מעדיפים לחגוג את יום הולדתם לפי התאריך הלועזי.
4: יותר נשים יודעות תאריך לידם העברי מאשר גברים.
וכן,למעלה ממחצית הגברים בישראל אינם יודעים כלל את תאריך לידתם העברי, בעוד כ-50.7% מהנשים בישראל אינן יודעות את מועד לידתן העברי.
בנוסף, בעוד רבע מהנשים בישראל יודעות ומציינות את יומם הולדתם לפי התאריך העברי, רק כ-כ-21.5% מהגברים הישראלים יודעים ומציינים את יום הולדתם לפי לוח השנה העברי.
5: לוח השנה העברי אינו משמעותי עבור קרוב למחצית מהגברים בישראל (44.7%).
ואילו,לעומתם, כ-38.7% מהנשים בישראל אינם חושבות שלוח השנה העברי משמעותי עבורם.
מהמסורתיים בישראל אינם יודעים את מועד לידתם העברי ו-72.5% מהחילונים בישראל אינם יודעים את תאריך לידתם העברי.
וכן,למעלה מ-80% מהדתיים בישראל (83.6%) יודעים ומציינים את יום הולדתם לפי לוח השנה העברי, רק 7.3% מהדתיים אינם יודעים את מועד לידתם העברי.
6: כ-77.5% מהדתיים בישראל ציינו כי חג הסוכות הוא מתישהו במהלך חודש תשרי, לעומת כ-23.8% מהמסורתיים וכ-8.3% בלבד מהחילוניים, אשר נקבו בחודש תשרי כמועד כללי של חג סוכות.
וכן,לוח השנה העברי אינו משמעותי לכ-60.4% מהחילוניים בישראל .
יתרה מכך, ללמעלה משליש (36.7%) מהמסורתיים בישראל, לוח השנה העברי אינו משמעותי.
לפני מספר שבועות  שמעתי שדר רדיו אומר שאולי כל אחד מאיתנו צריך לחיות לפי לוח השנה העברי ,מניסיוני זה כנראה חלום באספמיה.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר