מס' צפיות - 2050
דירוג ממוצע -
נקודה שבועית - פרשת "בהר"
פרשת השבוע "בהר" ה'תשע"ד
מאת: דוד דרומר 08/05/14 (14:32)

 

השבוע ציין עם ישראל את יום העצמאות שלו. עצמאות זו הביאה לעם היהודי מדינה משלו בעלת שלטון עצמאי, מדינה שתקלוט כל יהודי מהעולם שיחפוץ בכך, הקמת מערכות ביטחון, כלכלה, חינוך ושאר העניינים הנצרכים לניהול חברה מתוקנת במדינה עצמאית. 

הקמת המדינה אך לפני 66 שנים באה בזכות אמונה יוקדת של מקימי המדינה במציאותנו בארצנו שלנו כאן ובביטחון שלם שבכוחנו להגן ובמקביל להקים מדינה ללאום היהודי.

פרשת השבוע, פרשת "בהר", מביאה לנו התורה מצוות שתובעות מאיתנו אמונה שלימה וביטחון גדול בה' כפי שהיה אצל אברהם אבינו שהאמין בה' ובטח בו שיקיים את הבטחתו שייולד לו בן: מצוות השמיטה והיובל.

בזכות שמירת שתי המצוות האלה ה' מבטיח לישראל שתי הבטחות מאוד חשובות: האחת היא שנשב בארץ לבטח, והשנייה היא שהארץ תיתן את יבולה ופריה לשובע.

בשתי המצוות האלה, הן השמיטה והן ביובל יצטרכו ישראל להפסיק את עבודת החקלאית בשדה לפחות לשנה אחת ואם מדובר על שנת היובל יהיה מדובר על שנתיים שלמות של הפסקת עבודה ולכאורה תעלה השאלה מה יאכלו ישראל בשנים אלה אם תפסק העבודה שבשדה ? ולא רק שלא יהיה מה לאכול אלא שגם בעקבות חסרון האוכל תהיה חולשה לגוף האדם מה שיחליש את כוח העם ויגביר את יכולת האויב לנצח במלחמות, אם כן היכן יתבטא הביטחון שהובטח לעם ישראל?

התשובה לשאלות חשובות אלו מופיעה בפרשתנו: "וציוויתי את ברכתי לכם בשנה השישית ועשת את התבואה לשלוש שנים"  - כוונת הכתוב בפסוק זה היא שאם אתם, עם ישראל, שומרים על מצוות השמיטה והיובל, אני ה', אשלש את ברכתי לכם וכך בשנה השישית בטרם שנת השמיטה תעשה תבואה לשלוש שנים.

קיום מצוות אלו גורם לאדם להאמין ולבטוח בה' שגם כאשר יצטרך לשבות מעשיית מלאכה בשדה עדיין יהיה לו מה לאכול.

אנו נמצאים בימי ציון עצמאותנו וביטחוננו בארצנו שלנו, וכן בחודשים האחרונים של השנה השישית לפני שתגיע שנת השמיטה. אלו ימים שבהם אנו מחויבים להגביר את אמונתנו בה' ולשים בו את מבטחנו שימשיך לשמור ולהגן עלינו הן רוחנית והן פיזית. עלינו להכין עצמנו, כל אחד בהקשר השייך לו לקראת שנת השבע, שנת השמיטה, מה מותר לנו ומה אסור, מה דיני קדושת פירות שביעית, הלכות הגינה הפרטית ושאר ענייני השמיטה.

שנזכה כולנו להיכנס לשנת השמיטה שתבוא עלינו לטובה באמונה שלימה ובביטחון גדול!

 

שבת שלום ומבורך!

 

תודות : לצחי מיכאלי

 

אתר החוויה היהודית : www.h-y1.coi.co.il

 

 

 

לע"נ סבי צבי הרמן מכלוביץ וכן אסתר בלייך

ולע"נ יעקב בובר, שבתאי טורס ושמואל פולק שנפלו במלחמות ישראל והיו נצר אחרון למשפחתם

הכותב הוא מנהל "אורי עוז הפקות"- מיזמים חינוכיים,קשרי קהילה ומשימות לאומיות. חבר בעמותות "רוח טובה" ו"החוויה היהודית",מנהל אתר אינטרנט בשם "תורה" כתובת האתר:www.torah.in/he1

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר