מס' צפיות - 277
דירוג ממוצע -
רווח של 178.9 מיליון שקל לחברת מנורה מבטחים - יוסי אמודאי
מאת: יוסי אמודאי 26/02/14 (07:58)

הכנסות חברת מנורה מבטחים צמחו ב 6.6% וכיסו את ההפסדים שנצברו קודם לכן. בהחלט רבעון טוב לחברת הביטוח.

 

יוסי אמודאי

בטור שפורסם בדה מרקר בסוף השבוע שעבר נכתב כי חברת מנורה מבטחים נהנתה מהעליות האחרונות בשוק ההון ברבעון האחרון. ברבעון המקביל בעונת 2011 רשמה החברה הפסד של 9.7 מיליון שקל, אך ברבעון הנוכחי רשמה רווח של 178.9 מיליון שקל. הכנסות החברה מפרמיות על הביטוחים צמחו ל 1.17 מיליארד שקל, מדובר בעלייה של 6.6%.

העליות בשוק ההון שיפרו את התוצאות של החברה בשלל תחומים. נוצר רווח מביטוח חיים וחיסכון ארוך טווח המסתכם ב 44.5 מיליון שקל, לעומת הפסדים של 61.5 מיליון שקל ברבעון המקביל דאשתקד. גם בתחום ביטוחי הבריאות נרשמה עלייה רווחית פי 8 ל- 64 מיליון שקל. תחומי הביטוח הכלליים רשמו רווח של 6 מיליון שקל לעומת הפסדים גבוהים ברבעון המקביל אשתקד.

פעילות הביטוח והרווחים המושגים מהשקעות הכספים הם הגורמים המרכזיים המשפיעים על הכנסות חברות הביטוח השונות. כאשר יש רבעון טוב בשוק ההון גדלים הנכסים שהחברה מנהלת עבור המבוטחים ומאפשר גביית דמי ניהול גבוהים על ההשקעות ומייצר רווחים בתיק ניירות הערך.

לדעת מנכ"ל הקבוצה הסיבה לצמיחה ברבעון היו גידול מתמשך בפרמיות מקרן הפניה אשר מנהלת 44 מיליארד שקל ומתחום הביטוח האלמנטרי כאשר בית ההשקעות של הקבוצה ממשיך לייצר גיוסים בתחום קרנות הנאמנות.

הכותב הוא יוסי אמודאי - מנכ"ל חברת "דוק השקעות 1988" המעניקה שירותים עסקיים ומגוון רחב של פתרונות פיננסיים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר