מס' צפיות - 215
דירוג ממוצע -
יוסי אמודאי - כיצד להבחין בעסקת נדל״ן משתלמת?
מאת: יוסי אמודאי 16/02/14 (07:19)

אנשים חיים כיום בעולם מאד דינאמי עם שינויים קיצוניים, התפתחויות וחוסר יציבות. כל אחד חייב לקחת אחריות ולדאוג בעצמו לעתידו. האם השקעה בנדל"ן זו התשובה? מהי בכלל השקעה נבונה בנדל"ן? באילו סוגי נכסים כדאי להשקיע? ואם כן, כיצד ניתן להבחין בעסקת נדל"ן משתלמת?

 

עסקת נדל"ן משתלמת

יוסי אמודאי | דוק השקעות

עסקת נדל"ן משתלמת צריכה להיות קודם כל השקעה בטוחה. השקעה בנדל"ן יכולה להיות אפשרות יציבה ובטוחה להכנסה ללא השקעה בפעילות כלשהי, לתשואות ורווחים. בעולם הממוחשב והדינאמי של היום השקעה במשהו חומרי, יציב ואמין כמו נדל"ן יכולה להיות משתלמת. כיום קיימות הזדמנויות לעסקאות נדל"ן מפתות ההופכות את הנדל"ן להשקעה אטרקטיבית במיוחד. רכישת נדל"ן היא בדרך כלל צעד היכול להבטיח ביטחון אישי וכלכלי, ובשוק של היום יהיה נכון יותר להשקיע בנדל"ן, לרכוש נכסים מניבים ולייצר הכנסה.

איך להחליט אם הנכס איכותי?

על מנת להגיע להחלטה בנוגע לעסקת נדל"ן חשוב מאוד לבחון את אופי העסקה והאיכות של הנכס.

  • יש לבדוק את איכות המיקום של הנכס ואף לשאול שכנים המתגוררים בסביבת הנכס או מתווך שמכיר את הסביבה.
  • יש לבצע בדיקת מחירים של נכסים הנמצאים באזור קרוב על מנת לדעת האם עלות הנכס היא משתלמת ונמצאת בטווח המחירים שהגדרתם לעצמכם שאתם מוכנים להשקיע.
  • לא לשלם את המחיר הראשוני שבעל הנכס מבקש. למי שכבר הזדמן למכור נכס מכיר את כל הדרכים לנסות ולהשיג את המחיר שבו אנו מעוניינים. רוב בעלי הנכסים המעוניינים למכור, יציגו דרישת מחיר גבוהה ממה שבפועל הם היו שמחים לקבל על מנת שיהיה על מה להתמקח. המשא ומתן ביניכם לבין בעל הנכס חייב להתקיים על מנת ששני הצדדים ייצאו מרוצים.
  • לפני שסוגרים עסקת נדל" חייבים להזמין בדיקה של שמאי מקצועי שיבדוק את הנכס ויגלה בעיות במידה וקיימות כאלה. תיקונים שיש לבצע בבית יכולים להגיע לסכומים מאוד מכובדים אותם תוכלו להוריד מהמחיר הסופי שתשלמו לבעל הנכס רק לאחר הבדיקה המקצועית. פעמים רבות ליקויים ותקלות בבית אינם חשופים לעין לא מקצועית וכדאי להשקיע את עלות הבדיקה, על מנת לוודא שהעסקה עליהם אתם חותמים היא משתלמת.

 

כיצד להבחין בעסקת נדל"ן משתלמת?

היום יותר מתמיד יש נגישות וזמינות למידע לכל אדם המבקש לקבל מידע על נכסי נדל"ן, ולכן כדאי לכל אדם לנצל לטובתו את אותה זמינות. כדי לעשות זאת צריך לקרוא וללמוד כל מה שניתן על עסקאות נדל"ן, להכיר את האופציות הקיימות ואת הדינאמיקה של השוק, וללמוד מניסיונם של אחרים על מנת לרכוש נכס במחיר משתלם.

הכותב הוא יוסי אמודאי - מנכ"ל חברת "דוק השקעות 1988" המעניקה שירותים עסקיים ומגוון רחב של פתרונות פיננסיים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר