מס' צפיות - 125
דירוג ממוצע -
האם מתאים לך להיות משקיע בנדל״ן? - יוסי אמודאי
מאת: יוסי אמודאי 10/02/14 (07:57)

כמו בתחומים רבים, תמיד יהיו אנשים שיתאימו ויצליחו בתחום מסוים יותר מאחרים וכך גם תחום הנדל"ן. לא כל אחד מתאים להיות משקיע בנדל"ן וגם אנשים בעלי הון רב כתוצאה מהשקעות בנדל"ן הם לאו דווקא כאלה שבקיאים בתחום ומתאימים להיות משקיעים בנדל"ן. אותם אנשים נעזרים בשירותיהם של מספר יועצים שבודקים את הכדאיות של השקעה בנדל"ן כזה או אחר. הסיבה העיקרית שבגללה לא כל אחד מתאים להיות משקיע בנדל"ן היא משום שיש לפעול בזהירות תוך למידת כל הפרטים בקפידה. להיות משקיע בנדל"ן מחייב למידה של החוקים, מצב השוק, האזור בו מצוי הנכס וכן יכולת להעריך את עליית ערך הנכס בעתיד.

 

למה להיות משקיע בנדל"ן?

יוסי אמודאי - גבר חושב

אנשים המעוניינים להית משקיעים בנדל"ן לרוב מוצאים, כי מדובר בפתרון הטוב ביותר שיאפשר להם להגדיל את הונם שכן מדובר בהשקעה לטווח ארוך שהרווח שלה במרבית המקרים הוא גדול. אבל לא לכל אחד מתאים להיות משקיע בנדל"ן כי כדי להשקיע בנדל"ן צריך לראות בנכס מסוים מה שאחרים אינם רואים בו, צריך לדעת לבדוק בקפידה כל השקעה המוצעת בנדל"ן, ולגלות את הפוטנציאל האמיתי הגלום בה. אנשים חושבים, כי יוכלו בקלות לגלות את סודות ההשקעה בנדל"ן ובסיכון מזערי יוכלו להקפיץ את רמת החיים והביטחון הכלכלי שלהם אך הדבר לא תמיד כך. מי שמעוניין להשקיע בנדל"ן יודע כי אין מקום לטעויות שכן כל השקעה לא נכונה יכולה לעלות ביוקר. השקעה טובה בנדל"ן חייבת להיות כזו כבר ביום רכישתה, אין לרכוש נדל"ן בתנאים רעים ולקוות שערכו יעלה בעתיד.

איך ידע אדם אם הוא מתאים להיות משקיע בנדל"ן ?

מי שרוצה להשקיע צריך לדעת איך להציב לעצמו מטרה ולבחור מקום השקעה שמתאים למטרות האישיות שלו. הוא צריך לדעת איך לנתח ולהכיר את השוק שבחר בו, כדי להבטיח שהעסקה תהיה רווחית. אדם צריך שיהיו לו את כל הכלים והביטחון לנתח את השוק לבד ולקחת בחשבון גם את האפשרות שהשוק ירד, איך להגיב למצב ולשנות אסטרטגיה כדי למנוע הפסד. הוא צריך שתהיה לו המיומנות של משא ומתן, איך לסגור עסקה כך שכל הצדדים יצאו מרוצים, איך בדרכי נועם להשיג את מבוקשו, ידע לגייס את הכסף לעסקה ממקורות שונים. יש חשיבות רבה לניתוח השוק, לגלות את מחיר השוק וכמובן לקנות נדל"ן במחיר נמוך יותר. על משקיע בנדל"ן לדעת כיצד להיעזר בבעלי מקצוע השונים שבהם נתקלים במהלך ההשקעה, כמו עורכי דין, שמאים, בנקאים ועוד כך שיעזרו להשקעה להניב תוצאות טובות.

הכותב הוא יוסי אמודאי - מנכ"ל חברת "דוק השקעות 1988" המעניקה שירותים עסקיים ומגוון רחב של פתרונות פיננסיים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר