מס' צפיות - 303
דירוג ממוצע -
גזירה קשה על ציבור העובדים החלשים במשק
למרות הכוונות הטובות של רשות המסים אשר רוצה להילחם בהון השחור ,אין ספק כי הצעה זו מקפחת את המלצרים אשר מתקיימים מין הטיפים,ואם יקחו להם את זה הם יצטרכו להסתפק במשכורת מינימום נמוכה מאוד. למה לא למצוא פטנט אשר יגרום לבעלי המסעדות לתת את הטיפים למלצרים ולא לשלשל זאת לכיסם. הגיע הזמן שיהיה צדק במדינה הזו,ולא פתרונות נוחים וקלים.
מאת: רועי אורן 21/01/14 (18:27)

אם לא יהיה שינוי ממשי בקרוב תושת גזרה על אחת מקבוצות העובדים החלשה במשק שהיא ציבור המלצרים.

רשות המסים מתכוונת להתחיל לאכוף פסיקת בית-משפט לפיה כל תשר אשר ישולם ע"י סועדים או אורחים במסעדות ובבתי-קפה ייחשב כהכנסה של העסק (קרי:מסעדה\בית-קפה).

הווה אומר:הטיפ ישולם ע"י האורח עם תום הארוחה (כפי שנהוג היום) ,ובנוסף לכך בעלי-המסעדה ייאלצו להפריש מס מאותו טיפ.

משמעות הדבר הינה שמהמלצר ינוכו 25% מהמשכורת אשר מבוססת ברובה על טיפים,ובעל המסעדה או בית-הקפה יוכל לקחת את הטיפ לעצמו מבלי לתת למלצר.

                            המצב כיום בתחום המסעדנות

לפי הנהוג כיום המלצרים מקבלים את הטיפ ישירות מן הסועדים ,והוא מתווסף לעיתים קרובות לחשבון הכללי בעבור הארוחה,אולם בעלי-המסעדות נוטים לתכמן את המערכת כך שהם אינם מחשיבים את הטיפ כחלק מהכנסות השוטפות של המסעדה

בית-קפה.

ולכן, לא משולם עליו מס.

                             הדיון שהתקיים בכנסת

שלשום (ב') התקיים דיון ראשון בנושא בועדה לפניות  הציבור בנושא הסדרת מקצוע המלצרות.

בדיון זה בקשו חברי-כנסת רבים להיטיב עם המלצרים אשר נחשבים כוח עבודה זול וכמעט נטול זכויות ,אך נציגת רשות המסים תמר ברכה הודיעה שהטיפים ימוסו.

מלצרים שהשתתפו בדיון טענו כי בעלי המסעדות גוזלים מהם את הטיפ בכך שהם מכלילים את הטיפים במשכורת המינימום (הנמוכה ממילא) של המלצרים,או לחילופין הם מצרפים את הטיפים להכנסות המסעדה מבלי שהדבר מדווח לרשויות המס.

נציגת רשות המס תמר ברכה טוענת כי רשות המיסים מקדמת חקיקה חדשה בשיתוף עם ביטוח לאומי כך שהטיפים ייחשבו כחלק מהוצאות המסעדה.

כלומר: מענישים את המלצרים על חשבון חטאיהם של בעלי המסעדות וזה לא הוגן.

למרות הכוונות הטובות של רשות המסים אשר רוצה להילחם בהון השחור ,אין ספק כי הצעה זו מקפחת את המלצרים אשר מתקיימים מין הטיפים,ואם יקחו להם את זה הם יצטרכו להסתפק במשכורת מינימום נמוכה מאוד.

למה לא למצוא פטנט אשר יגרום לבעלי המסעדות לתת את הטיפים למלצרים ולא לשלשל זאת לכיסם.

הגיע הזמן שיהיה צדק במדינה הזו,ולא פתרונות נוחים וקלים.

 

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר