מס' צפיות - 1360
דירוג ממוצע -
אלוהים???
"איך העולם נוצר מ"פיצוץ" ו"האדם הראשון" מקוף??? בתוך ליבך אתה מאמין באלוהים!!!" מאת: דוד דרזי
מאת: קולנוען 18/08/13 (20:29)

כואב לי, כואב לי בגלל הבורות שחוגגת... בגלל אנשים שאומרים לי בלעג: "נו אז איך מפיצוץ אש ורסיסים נוצר האדם???"

חוסר הבנה עצום כל כך שזה ממש מפחיד. אז ראשית יש לי טענה דווקא למדענים שכמו "החלקיק האלוהי" אפשרו את השם הזה [השם הזה הוא דווקא בגלל העורך כי המדען שכתב אמר כך – the goddamn particle והעורך אמר לו שלא יפה לדבר כך אז קיצרו את הקללה...]  גם פה שגו בבחירת השם "המפץ הגדול" (שוב דווקא אימצו את השם מפרד הויל מתנגד לתאוריה לאבולוציה ומלגלג) כי "פיצוץ" עם "אש ורסיסים" לא היה ולא נברא! אז מהו המפץ הגדול? רוב האנשים מדמיינים איזו שהיא נקודה "במרחב" שהתפוצצה, אבל למעשה לא היה "מרחב"! נכון קשה להבין זאת, קשה לתפוס את זה. גם השאלה הנוספת, הנפוצה, השאלה מה היה "לפני" המפץ? היא שאלה עם "הנחת המבוקש" כי לא היה "זמן" לא היה "לפני" עדיין לא נוצר הזמן לכן לא היה "לפני"! במפץ נוצרו הזמן והמרחב...ונשאלתי שוב ושוב: "נו איך יכולים לדעת מה היה לפני מיליוני שנים?" (אגב מליארדי) מי שבאמת מתעניין ישוטט בויקיפדיה בערך "המפץ הגדול" ובערך "זמן" ויצפה בסרטון או שניים

 

לגבי "אדם הראשון" שוב לא היה ולא נברא... כמו שלא נוצר "החגב הראשון" "הציפור הראשונה" כך לא היה "אדם הראשון" והטענה שאם מוצאנו מקוף איך הוא לא ממשיך להתפתח? היא בורות של ממש.

 מוצאנו איננו מהקוף המצוי שכולם מכירים אלא "מקוף קדום"

א.גם בזמן הזה בני אדם עוברים שינוים. מאיזו נקודה בזמן בדיוק אנחנו יכולים להיות מוגדרים "אדם" ומאיזו נקודת זמן אחורנית כבר לא נוגדר "אדם"? אין לנו יכולת להבחין בשינוים בזמן התרחשותם מפני שהשינויים קטנים ואורכים מאות, אלפי ואפילו מיליוני שנים!

ב.מוצאנו מ"אב קדמון" שמשותף לנו ולקוף... אבל בעצם אם נלך מספיק לאחור בזמן נגלה שלכל החי על כדור הארץ יש אב משותף אז אל תתביישו במקורותיכם... מוזמנים לצפות ב"אבולוציה"

 

ודאי שמעתם על ה"חזון איש", על פרופ' ישעיהו ליבוביץ, על אנשים רבים שהם ביולוגים ואסטרונומים דתיים, או דתיים מן השורה חובבי מדע... כולם מקבלים את תאוריית האבולוציה והמפץ! הרב קוק אמר שהאבולוציה היא דרכו של אלוהים לברוא את האדם. שהיא עובדה מוגמרת! אז לכל הדתיים, אתם חכמים ממנו? כל המדענים הרבים שאין להם אינטרס משותף, בגילאים שונים, מתרבויות שונות, כולם הגיעו מהתצפיות וניסויים לאותן המסקנות. היקום נוצר ב"מפץ הגדול" לפני כ - 13.9 מיליארד שנים כדור הארץ נוצר לפני בערך 4.6 מיליארד שנים.

כל האקדמיות למדע קבעו שהאבולוציה היא עובדה! (מוזמנים לגלגל בין המושג תאוריה ביום יום ל"תאוריה מדעית" שהיא המקבילה לעובדה)

הצהרת כל האקדמיות בעולם על היות ה"אבולוציה עובדה

 

ופה תמיד צץ הטיעון הישן נושן: "אבל לכל בורא יש נברא מי ברא את האבולוציה חחח"

הידוע בכינויו טיעון השען – הינו הטיעון הנפוץ ביותר והמקובל ביותר, אבל הכי מוטה ושגוי בתכלית!

לדעתם של מאמינים רבים, ההוכחה לקיום האלוהים היא המורכבות של העולם. לא ייתכן כי מורכבות וסדר יופיעו ללא מתכנן ולפיכך עלינו להניח את קיומו של אחד כזה - אלהים - כדי להסביר את העולם.

טיעון נפוץ נוסף הוא, שההסתברות של היווצרו של האדם באקראי, לא באמצעות יוצר, שקולה להיווצרות מטוס נוסעים מסוג ג'מבו על כל חלקיו, מתוך סופת טורנדו שעוברת במגרש גרוטאות. (השוואה לא נכונה בעליל!)

אבל על פי אותו ההיגיון של הטיעון הזה, שנהוג לכנותו טיעון הסיבתיות [לכל סיבה יש מסובב] גם לאלוהים צריך להיות יוצר, מכיוון שישות על טבעית בעלת תודעה אדירה כמו אלהים אמורה להיות דבר מורכב ביותר, בעצם אפילו יותר מורכב מכל היקום כולו! אלוהים הוא הסופר ג'מבו האולטימטיבי מכולם! ולכן נדרש גם לו יוצר, בדיוק כפי כלפי היקום. זה יגרום כמובן לשרשרת אינסופית של יוצרים.

אבל, אם נניח שליוצר לא דרוש יוצר שקדם לו, למה לא נוכל לטעון שהיקום עצמו אינו דורש יוצר? כך אפילו נקבל הסבר הגיוני עוד יותר לגבי העולם. על פי טיעון זה, קיום האל אינו מסביר את היווצרות העולם, אלא מסבך את היוצרות עוד יותר. מכיוון שישות  שיצרה יקום כה מורכב צריכה להיות עוד יותר מורכבת מהיצירה שיצרה. כך שבמקום לפתור את חידת היווצרות היקום ומורכבותו, היא יוצרת עוד ועוד סימני שאלה לגבי ההיווצרות והמורכבות שלה עצמה.

הרעיון של קיום האל כמסביר את מורכבות העולם הוא רעיון שמהווה כשל לוגי וסותר את עצמו.

אם דבר מורכב כמו היקום או האדם חייב מתכנן אז ל"אל המתכנן" אין פטור, הוא עצמו, על פי אותו הגיון, חייב שיהיה לו מתכנן. אם האל [על פי טענת המאמינים] לא חייב מתכנן, אין כל סיבה שהיקום והאדם שהם יותר פשוטים מ"אל מתכנן" יחייבו מתכנן. וכל זה יכול להתפתח ללא בורא.הקוסמולוגיה והאבולוציה מסבירות ומדגימות כיצד מתאפשר הדבר. (וביקורת המקרא וארכיאולוגיה מראות איך יצרנו את המושג "אלהים" ופסיכולוגיה איך קשה לנו לשחרר את המושג אלהים)
"האלוהים של האלוהים" מומלץ לצפות בערוץ היוטיוב "מדע ישראלי רציונאלי"

ואם אתפשר ואכנע ואומר: "טוב יש בורא כזה לעולם!" מה לעזאזל איכפת לו "למתכנן העולם" שבשבת האחרונה כאבה לי הבטן רצח (בגללו – אלהים לא?) נכנסתי לשירותים ואבוי, לא בכוונה, הדלקתי את האור! וקרעתי נייר!!! בשבת לא עלינו רחמנא לצלן! זה באמת מה שמעניין אותו??? ביקום החומרי (מתוך, אולי, יקומים רבים) המלא בצבירים רבים של גלקסיות (צביר – אזור המחיל קבוצות רבות של גלקסיות), באזור הצביר הכדורי המכיל בערך 180 גלקסיות, שבכל אחת מהן ישנם מיליארדי כוכבים ובתוכן נמצאת גלקסיה קטנה יחסית בשם שביל החלב, בת מאה מיליארד כוכבים ובקצה הזרועות החיצוניות שלה נמצאת מערכת בת 9 כוכבי לכת שהשלישי מהשמש נקרא כדור הארץ, כוכב כחלחל קטן בו חיים רבים מתקיימים ובו זן מיוחד במינו של יונק דמוי קוף קירח הנקרא אדם, בערך 7 מיליארדי בני אדם יש בכדור הארץ אבל הדבר שמעניין את "מתכנן העל" נמצא באזור המזרח תיכון, במדינת ישראל, בעיר ירושלים, בשכונת פסגת זאב, מאחורי דלת פלדה בצבע וניל במסדרון מצד שמאל בשירותים השניים. שם ביום שבת, נדלק  לפתע האור ונקרע נייר!!! אבוייי! אסון!!! קיומה של היהדות בסכנה! בגלל זה המשיח מתעכב! כלומר בעצם זה שהיה לי כאב בטן והדלקתי את האור בשבת אני מסכן את קיומו של כל העולם??? איזו אחריות על כתפי היהודים, נזר הבריאה! ככל שתשמרו שבת ככה נקרב את הגאולה!!! מי שלא שומר שבת מרחיק יתושים ואת המשיח!

 

ולאחר ניסיון אמתי ותמים להסביר שאני לא מאמין, למאמין קשה לתפוס חשיבה כזאת, אומרים לי: נסה להאמין שבוע תתפלל תראה" אתם יכולים שבוע להאמין ולהתפלל ל"מפלצת הספגטי המעופפת"? מה אכפת לכם??? אתם לא תצליחו כי ***אינכם מאמינים*** מה שמתסכל זה שלרובם המוחלט של המאמינים יש סימפטום שנקרא "דיסונאנס קוגניטיבי" ו"הטיית אישורים" הם אינם מסוגלים לקבל, להבין, לחשוב ולדעת, שיש מישהו שמכל ליבו באמת ובתמים חושב שאין אלהים! אם בשל  ממצאים מדעיים... סתירות בתורה ("מתן תורה היה או לא היה?") ... חוסר הומניותה המובהק של הדת, או זה שכל הדתיים = "גאונים" "מוסריים" ואילו כל האתיאיסטים = "טיפשים" "רעים" ואם בגלל טבע העולם, באמת ובתמים לא מקבלים את קיום האל ללא ראיות של ממש!!! חוסר היכולת להפנים תובנה כזאת גורם למאמינים לפלוט משפטים שטותיים משהו, כמו "לאמיתו של דבר הם מאמינים רק כועסים עליו" "הם רוצים צומת לב" (הם לא מכירים "תשומת לב") "הם חונכו על ברכי הדת בשלילה" "הם סבלו בחיים" "הם לא למדו תורה" ובכן לא! לא כועסים ורבים מבין הלא מאמינים מכירים את התורה לפחות כמו המאמינים וחלקם "הרבה יותר!" על דבר שאינו קיים אי אפשר לכעוס ואם כבר כועסים, הכעס הוא על המאמינים שבשמו מדברים, כל אחד חושב שהוא הצודק ודתו רק היא האמת! ואם כבר "אלהים" אז בצדק זכותנו לדרוש מה"אבא הרחמן והחנון" את רחמיו בלי יומרות תחנונים תפילות וצביעות מתיפייפת ולהגיד את האמת "אבא רחמן וחנון" עם כל הכבוד ל"בריאת" כל הגלקסיות ומכל הגלקסיות את כדור הארץ ומכל העמים את היהודים "נזר הבריאה" שבזכותם העולם סובב על צירו! רק בקשה אחת מילדך אני לא רוצה מיליון דולר (לא יזיק) לא רוצה בריאות (אבל יהיה נחמד) לא אהבה ואפילו לא אושר! רק בבקשה שלום בלי הרג ובלי זוועות בשמך! זה לא דרישה מוגזמת. ככה בראת אותי להרגיש ולשאוף ומי אני שאחלוק עלייך? אבל בתור התחלה בוא נתחיל בקטן עשה שכל החרדים ילכו לשירות לאומי וצה"ל בלי הנחות בלי בלבולי ביצים ובלי רחמים!!! עשה שכל המגזרים ילמדו בלי להגיד לא! עבודת אלילים חטא ... שכולם ללא יוצא דופן ילמדו אנגלית, אזרחות. היסטוריה.... עשה בבקשה שאף אחד לא יגיד לי איך להתחתן והאם לפתוח חנות טרפה או איך לנסוע בשבת!!! על זה מלחמתנו ויודעים מה, אני רגוע זה עניין של זמן עד ששאר הציבור יוקיע את אנשי הדת ויקיא אותם מתוכו עשר-חמש עשרה שנה מהיום וזכרו את מילתי כולם ישרתו וילמדו לימודי ליב"ה ויודעים משהו אפילו "אלהים" לא יעזור להם ואם הם מאמינים בו ומאמינים שהוא טוב רחמן וחנון אז שיבואו לצד שלנו יש עוד זמן הוא יסלח להם על חטא היוהרה הגדול מכל העדפת האל על האדם.

ול"שפויים בינינו" ידוע שאין "אב רחמן" (בטח לא רחמן!) והוא לא ידאג לנו... חשוב לסמוך על עצמנו להתבגר ולהאמין שניתן לשנות גם דברים מקובעים בני אלפי שנים כמו אמונה חסרת אחריות בישות כל יכולה.

אתם מוזמנים לנסות להשפיע ללמוד ולהבין לכאן או לכאן בקבוצת הפייסבוק הנותנת במה לחרדים כאתאיסטים
הנקראת: "חרדים ואתאיסטים דנים על ההלכה"

הכותב הוא חובב קולנוע מושבע, חוקר קולנוע וחובב חידושים טכנולוגים. סטודנט לפילוסופיה ופסיכולוגיה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 19 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
הקישור "אבא רחמן וחנון" חזק
מה אכפת לכם? 23.08.13 (13:38)
2.
מאמר יפה מאוד :) שמח ששלחת לי את המייל ל"ת
אבירם 23.08.13 (14:50)
3.
מאמר מטומטם!
הכחם! 23.08.13 (16:54)
4.
ל-3 "מומחים בלתי מזוהים"
דוד דרזי 23.08.13 (17:01)
5.
3 דוגמא נפלאה לחוק פו!
23.08.13 (17:17)
6.
כנראה אמתי וזה מפחיד...
דוד דרזי 23.08.13 (23:45)
7.
ל-3: אתה עוד בור ומעם הארץ.
אלכס 24.08.13 (01:48)
8.
כתוב מעולה, כל הכבוד
שלומי ששון 24.08.13 (11:36)
9.
אם "ד"ר למדעי המדינה אומר זאת דרשני!
דוד דרזי 24.08.13 (17:48)
10.
האם ידעתם שגם ב
ראובן 27.02.14 (18:17)
11.
לראובן - מתגובה 10, הידעת ש...
דוד דרזי 27.02.14 (18:52)
12.
קישור למאמר שכתבתי בוואלה יהדות
דוד דרזי 10.04.14 (04:03)
13.
קראתי את המאמר הזה ובאמת ניסיתי לבוא
כליל 25.10.14 (22:57)
14.
ל-13 "כליל (חלק א בתשובה)
דוד דרזי 01.11.14 (18:33)
15.
ל-13 "כליל" (חלק ב' בתשובה)
דוד דרזי 01.11.14 (19:09)
16.
חבל שזה לדבר ללמפה!
חזי 07.11.14 (15:41)
17.
וואו אתה דפוק בשכל ל"ת
emil 13.12.14 (23:37)
18.
ל-17 וואוו איזה תשובה מוחצת!
דוד דרזי 27.08.15 (19:17)
19.
מאמר מצויין!
באתי מהעתיד 05.12.19 (21:31)