מס' צפיות - 196
דירוג ממוצע -
הדס ירושחקנית מזן אחר
הישגה של ירון מאחר והיא הצליחה בתפקידה השני בסה"כ לזכות בפרס חשוב ,תוך שהיא מקדימצה שחקניות מנוסות כגון: אליזבת הופר, הת'ר גרהאם, רייצ'ל מקאדמס, וטילדה סווינגטון.
מאת: רועי אורן 09/09/12 (20:03)

אתמול מדינת ישראל זכתה בהישג ענק כאשר השחקנית הצעירה הדס ירון עושה היסטוריה וזוכה בפעם הראשונה בתואר :"השחקנית הטובה ביותר בסרט עלילתי".

הפרס הוא הישג אדיר עבור ירון בת ה-22, שתפקידה ב"למלא את החלל" הוא הראשון המשמעותי עבורה. בדרמה הרומנטית האינטימית שביימה בורשטיין, גילמה ירון את שירה, אישה חרדית צעירה הנחלצת לטובת יוחאי (בגילומו של יפתח קליין) שהתאלמן מאחותה ונותר לבדו. זהו סרטה הארוך השני של ירון, אחרי שהופיעה לצד טלי שרון ואסי דיין ב"למראית עין" ב-2005.

חשוב לציין כי הסרט "למלא את החלל" השתתף גם בתחרות הרשמית על אריה הזהב - הפרס המרכזי בוונציה, אך זה הלך ל"פייטה" של קים קי דוק.

השמועות על זכייתו של הבמאי הקוריאני נפוצו לכל עבר במהלך סוף השבוע, והן התבררו כנכונות.

צוות השופטים בראשותו של הבמאי האמריקני מייקל מאן ובהשתתפותו של הבמאי הישראלי ארי פולמן, העדיף אותו על פני שני המתחרים העיקריים שהוזכרו כפייבוריטים: "המאסטר" של פול תומאס אנדרסון ו"something in the air" של אוליבייה אסיאס.

בסופו של דבר, אנדרסון וצוותו, שסרטם נהנה מבאזז אדיר בוונציה, נדרשו להסתפק בשני פרסים אחרים - מהלך לא שגרתי על פי הנהוג בפסטיבלים בינלאומיים מכובדים. הסרט שבוחן את גיבושה של כת הסיינטולוגיה בארצות הברית זכה בפרס המיוחד מטעם צוות השיפוט, ושחקניו - פיליפ סימור הופמן וחואקין פיניקס, זכו במשותף בפרס coppa volpi לשחקנים הטובים ביותר.

 

אסיאס הצרפתי לעומת זאת הסתפק בפרס על התסריט לסרטו החדש "something in the air". הפתעה לא מבוטלת נפלה גם בהכרזה על זכייתו של הבמאי האוסטרי אולריך סיידל בפרס אריה הכסף לבמאי המצטיין, שכן סרטו הפרובוקטיבי "paradise: faith" עורר לא מעט תרעומת בקרב בני הדת הקתולית שהאשימו אותו בחילול הקודש.

הישגה של ירון מאחר והיא הצליחה בתפקידה השני בסה"כ לזכות בפרס חשוב ,תוך שהיא מקדימצה שחקניות מנוסות כגון: אליזבת הופר, הת'ר גרהאם, רייצ'ל מקאדמס, וטילדה סווינגטון.

וזאת מבלי לדבר על ההישג של הטניסאי נועם גרשוני

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר