מס' צפיות - 1262
דירוג ממוצע -
רבקה רז - מאז ולנצח, בית צבי
בימוי, ביצוע ושירים טובים מאוד. ערב נהדר מכל הבחינות המוצג בתיאטרון רמת גן
מאת: elybikoret 05/03/08 (12:13)

תיאטרון בית צבי במסגרת תיאטרון הספריה מעלה כמה מחזות זמר בשנה הן כמחזמר שלם והן כערב מוסיקלי עם שירים על נושא או זמר מסוימים. במשך הזמן הוא הפך לתיאטרון היחיד בישראל שאפשר לראות בו כ 5 מחזות זמר בשנה בזמן כמעט רציף.

 

הפעם הוא משנה במקצת מהמתקונת הקבועה ומעלה ערב מחוה /הצדעה לגברת הראשונה של התיאטרון המוסיקלי בישראל בשם "רבקה רז-מאז ולנצח". בערב זה מבוצעים כ 25 שירים ממחזות הזמר השונים בהשתתפות הפעילה של רבקה רז.

 

ערך וביים את הערב אילן שטרום בצורה המוצלחת ביותר. הוא קיבץ ביחד כל השירים ממחזמר מסויים והכל מושמע כחטיבה אחד. המעבר בין שיר לשיר מהיר קיצבי ומעולה. הוא בחר להשמיע את הלהיטים מכל מחזמר שנבחר ויחד עם העובדה שבכל שיר המשתתפים מחליפים תלבושות שונות, הופך את הערב להיות חוויה לא רק לאזניים אלא גם לעיניים.

 

הכוריאוגרפיה המעולה הנה הפעם של שלושה- אלדר גרויסמן, מיטל דמארי ועוז מורג. שיתוף כמה כוריאוגרפים יצר גיוון מבורך וכל ריקוד שונה באופיו העמדתו וסיגנונו. שילוב השחקנים הצעירים עם ריבקה רז במופע יצר אפשרות להשואה באופן ביצוע שיר אז ועכשיו.אפשר היה להרגיש את השוני בהגשת שיר היום ובעבר משירה אקספרסיבית-הבעתית עם תנועות ידיים רחבות ראותניות לקלה יותר משוחררת יותר קיצבית יותר.

 

רבקה רז הזכירה לנו את המחזמרים בהם הופיעה בהצלחה כבירה. זה היה בחלקו ערב נוסטלגי, ערב של פיזמונים ושירים ממחוזת זמר מפורסמים שמנגינותיהם נחרטו בזכרוננו.הערב היה מחווה לגב' רז ומפגש בין כוכבת העבר וההוה לבין כוכבי העתיד. רבקה רז הראתה לנו כי עדיין לא סר חינה וקולה עדיין במתניה. ראיתי את המופע לא בערב הראשון להצגתו ובכל זאת הורגש ונראה שרבקה רז עדיין מתרגשת מהמחוה המכובד והופעתה עם הדור הצעיר-כוכבי המחר ובפני קהל מפרגן שעדיין לא שכח אותה.

 

רבים המשתתפים בערב ואי אפשר להזכיר את כולם.ניר שיבר שר כמה שירים בקולו היפה והנעים לאוזן-קול שנשמע כאילו ויוצא בקלות וללא כל קושי. אברי ארבל הגיש את שיריו בצורה נאה ויפה. שחר פרץ הצטיין ביותר בקטעי הריקוד. נהנתי ביותר מהקטע "תנו פירור" מתוך מרי פופינס בביצוע אחיד ויפה של 4 בנות-ג'סיקה אוזן, נעה גודל, ניצן אשל ואניטל אלבחר. הביצוע של כל הצוות והערב כולו עמדו על רמה גבוה ביותר.

 

התלבושות-אירנה שר ואלה קולסניק היו מגוונות,רבות כאמור, יפות ומותאמות להפליא לשיר המושר. התפאורה ארז יניב היתה קלה,נאה, יעילה ביותר ומתאימה לאופי המופע. עיבודי השירים והניהול המוסיקלי היו בידי אמיר לקנר והם הוסיפו רבות להצלחת הערב.

 

לראות או לא לראות: ערב נהדר מכל הבחינות.

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר