מס' צפיות - 7457
דירוג ממוצע -
השרדות פרק 24- תמות נפשי עם פלישתים
כולם תמיד נהגו להתלחש, לתכנן מאחורי הקלעים, אבל שחר פותחת את הפה ונהנית להרוס! שחר פותחת את הפה, ואומרת הכל בפרהסיה, חושפת את האמת. ועוד לדן! האיש הכי חזק! ומה ההשלכות של זה? הפתעה!
מאת: עדית- יועצת ארגונית 05/03/08 (11:41)

אחרי מועצת שבט משפילה, בה אפילו ליה נהגה כלפיה בחוסר סולידריות בוטה, קיבלה שחר במפתיע, כוחות חדשים. יכול להיות שהעובדה שגיא זוארץ אפשר לה לפתוח את הדברים,  ולגלות מה חושבים עליה באמת (כמובן, שלא את כל האמת אמרו שם), הרגיעה אותה קצת. חוסר הודאות קשה יותר מהודאות. איפשהו במהלך מועצת השבט הבינה שחר מי האנשים שבאמת לא אוהבים אותה, ומי האנשים שלא שייכים אליהם. הודאות קצת מרגיעה, ומן הסתם החשבון שעשתה בראש, שיש לה אמא חמה ומסורה, ויש אשראם נחמד בו היא מקובלת ואהובה, עזרו לה להבין, שבגלל שלישיה נמוכת רמה כמו אלה, אין צורך לקלקל את מצב הרוח. ומתוך זה עלתה שחר חדשה, זו שאין לה מה להפסיד!

 

זה בדיוק הדבר, שממנו כנופיות פוחדות- החל מקבוצה בכתה ועד למאפיה הסיציליאנית- הכי מפחיד הוא מי שלא פוחד מכלום- לא פוחד מהדחה, לא פוחד מפיטורין, לא פוחד ממוות! כנופיות, כדרכן של כנופיות, נוהגות באלימות (סמויה או גלויה, פיזית או מילולית), מאיימות, מפחידות ורומסות כל מה שבדרכן. כך עשו גם ג'יבארו, אבל במקרה הזה הם פגעו בדרך באדם הלא נכון....

 

הם התגרו בה עד הסוף! הם רצו לראות מתי היא תתנער ותשיב מלחמה, אבל הם לא ציפו שהיא תשיב בעוצמה כזאת! הם לא ידעו שיש בה עוצמה כזאת. הם היו שאננים! זו אחת מנקודות התורפה של כנופיות- השאננות. מנהיגים של כנופיות, שצוברים עוצמה, לעתים נכנסים לשאננות, ואז נופלים.   תראו את סאדאם חוסיין, היטלר ודומיהם. הם עברו את הגבול!

 

וזה מה שנהדר בחיים האלה, שפתאום קם מישהו, ומעז להשיב בכל הכח, ולהפוך את הגלגל! מה ששונה במקרה של שחר במקרים היסטוריים, הוא ששחר נחשבה מאד חלשה, חסרת בריתות, חסרת כריזמה, חסרת אסטרטגיה. לכן הכנופיה כל כך לא ציפתה לתגובה שלה. גם מאפיין התגובה של שחר הוא מעניין: זו תגובה מהירה וחזקה. השינוי שהיא עברה היה 180 מעלות. מעדינה ואדישה משהו, היא הפכה מיד ללוחמת הרסנית. כל המתמודדים עד כה היו מאד שקולים, עדינים, עשו הכל בצורה חשאית. היא לא! היא כמו סערה. היא היחידה שמעזה ללכת עד הסוף!! היא כל כך מפחידה אותם (כמו שאף אחד לא הפחיד), שאפילו מרינה באה להתחנף אליה! זה חסר תקדים! בנוסף לכך, תראו את מרינה, מראשי המתעללים, באה להתחנף בלי בושה! זהו עוד מאפיין של מתעללים- אין בהם כבוד עצמי. הם מסוגלים להשתטח ולהתרפס כשצריך.

 

כולם תמיד נהגו להתלחש, לתכנן מאחורי הקלעים, אבל שחר פותחת את הפה ונהנית להרוס! שחר פותחת את הפה, ואומרת הכל בפרהסיה, חושפת את האמת. ועוד לדן! האיש הכי חזק! ומה ההשלכות של זה? הפתעה! האומץ מדבק. כל מי שחשש מדן עד עכשיו, פתאום מעז להרים ראש. ומכאן נגזרת ההשלכה הבאה- קם מנהיג חדש לשבט טאינו! דווקא אותו אחד שלא ציפינו לו- אדם נטול כריזמה, נטול בריתות כמעט, נטול כל אלמנט של כח. לא מושיק ולא דן ולא ליה מגיעים לקצות רגליה מבחינת האומץ. זהו מנהיג אמיתי- עשוי ללא חת!

הכותבת היא עדית ג'אנה- יועצת ארגונית בעלת 2 M.A. בתחומי מדעי ההתנהגות. מייעצת למתמודדים עם בריונות נפשית בעבודה ובבית הספר, וכן תומכת במתמודדים עם בן/בת זוג מתעתעים רגשית. 050-7220126.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 7 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
אבל אבל
05.03.08 (20:16)
2.
ל- 1, אני מסכים עם היועצת
חיים 05.03.08 (20:27)
3.
אהבתי את הניתוח אבל
סייקו 05.03.08 (20:38)
4.
לא מסכימה איתך סייקו
אורית 06.03.08 (22:51)
5.
שטויות במיץ עגבניות
סוניה 11.03.08 (10:37)
6.
שחר
יהודה 11.03.08 (23:28)
7.
מס' 5- שגיאות הכתיב שלך מראות את השכלתך
ליאור 12.03.08 (14:59)