מס' צפיות - 565
דירוג ממוצע -
סחרור / מאת רוברט צ‘רלס וילסון
מאת: oba 03/03/08 (14:23)

הספר מתאר מציאות שונה, בה בלילה אחד נעטף כדור הארץ במין קרום מיסתורי, אשר מטרתו להגן על כדור הארץ מפני השמש שמתחממת בקצב מטורף ומאיימת לשרוף אותו. את הסיפור מספר אחד הגיבורים ובצד תיאורי המציאות הדמיונית, הוא משקיע לא מעט בתיאור מערכות היחסים שלו עם האנשים שבחייו. בתוך אותה בועה, כדור הארץ ממשיך לנוע בקצב שלו, בעוד שמחוצה לו, הזמן מתקדם בקצב מהיר פי כמה.

 

זה ספר המד"ב הראשון שלי ואני חייבת לציין שהנחיתה היתה בהחלט רכה. בתוך המציאות המוזרה שמתאר וילסון, הוא מקדיש את מרבית הספר למערכות היחסים בין האנשים.

 

אני מרבה בקריאת ספרי רומנים ופנטזיות, כך שאני יודעת לקבל מציאות אלטרנטיבית בטבעיות, אבל חשבתי שיהיה לי קצת קשה עם מציאות מדע בדיוני: עולמות מקביליים, חלל וחיים על מאדים. הפתיע אותי מאוד שממש התחברתי למציאות עליה הוא דיבר. הוא ממציא בספר טכנולוגיות, שנראו לי ממש לא רחוקות ממה שאנחנו - בני האדם - יכולים להשיג היום. המציאות ה"דמיונית" שהוא הציג נראתה לי אמיתית, עד ששאלתי את בעלי למה באמת אנחנו לא עושים את זה...

 

אני מודה, ההתחלה היתה לי קצת כבדה, כי מרבית החצי הראשון של הספר עסק ב"סחרור" ובמציאות החדשה. אבל כששברתי את מחסום האמצע, היה לי מאוד קשה להניח את הספר והזמן שהקצבתי לעצמי לפני השינה הלך וגדל.

 

בדירוג של OBA מקבל "הסחרור" 3 כוכבים (מתוך 3)!!!

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר