מס' צפיות - 2156
דירוג ממוצע -
הישרדות, פרק 23 - שחר של יום חדש
בגלל שמזמן לא שטפנו את עינינו על בחורות מתקלחות, דן וויקה במערה או אפילו נועם והעיזה שלו, ההפקה מסדרת לנו (או לפחות מנסה) קטע ארוטי חדש, משה ושחר חופפים זה לזו את השיער.
מאת: psychojr 02/03/08 (11:01)

שחר של יום חדש עולה על הקאריביים וההפקה החליטה שזו הזדמנות טובה לחשוף סופסוף את שחר לציבור הצופים, במלוא הדרה, במלוא הסקס אפיל שלה (אני יודע שזה דורש הסבר, זה יגיע בהמשך), במלוא רוחניותה ובעיקר עם כל תוצרת הבגדים שלה שהיא הביאה איתה היישר משוק רמלה לוד.
 
בכלל, לא ברור מהיכן הגיעו כל הבגדים האלו אל האי. אנו זוכרים טוב מאוד שהשורדים הופתעו בתחילת העונה בלב ים, שנאמר להם להשאיר את המזוודות מאחור ולקפוץ כמו שהם לים. אולי שחר קפצה עם התיק עליה? אולי ההפקה החליטה שבהיעדר יתרונות אחרים לפחות יביאו לה את הבגדים שלה? או ששחר הייתה לבושה בשכבות? או שבכלל היא עברה בחנות מקומית עשתה להם "וינונה ריידר" והסתירה את כל זה בתחתונים.
 
בתחילת הפרק, השורדים חזרו מאתגר החסינות בו ניצחה מרינה והם עדיין מבולבלים. הם לא מבינים שיש מציאות חדשה על האי (לפחות מבחינת ההפקה) ושזהו היום של שחר. ליה שרה למרינה שירי הלל ברוסית, וקפון חוסך במילים וקורא לה ראויה. השיר ברוסית כל-כך מרגש את מרינה שעולה לה ה"מנו" לראש והיא מספרת לנו כמה היא דומיננטית, דעתנית ומובילה ושעד עכשיו היא פשוט ניסתה להסתיר את זה כדי לא למשוך תשומת לב.

 

אני רק רוצה להזכיר למרינה שזה משהו שבאופן מפתיע כל אחד שמנצח אומר ומושון אפילו אמר את זה גם בלי לנצח.

 

אז באה היציאה של הפרק כאשר קפון אומר בעדות מצולמת שמרינה זו בחורה שכולם שופטים לפי המראה החיצוני שלה ושזה גם בגלל איך שהיא מציגה את עצמה עם כל הסיליקון שהיא פוצצה את עצמה איתו. קפון, אתה לא יודע שיש דברים שלא אומרים לבחורה?

 

בעוד ההפקה מבינה שהגיע הזמן להזכיר את קיומה של שחר, שאר השורדים דווקא מודעים לקיומה (כנראה בגלל הריח) ובעיקר לא מבינים מה היא עדיין עושה שם. נעמה מסכמת את זה בצורה קולעת ואומרת על שחר "היא לא עושה כלום להצדיק את הנוכחות שלה פה, היא טרמפיסטית, בעצם היא פה בגלל הבגדים שלה". אז מתברר לנו שהצביעות וגועל הנפש באי הם מעל הכל ובעוד הם קוראים לה מסריחה ומיותרת בדיוק כמו בגן, מצד שני כולם רוצים לקבל ממנה בגדים עד רמה שאפילו מנסים למצוא אסטרטגיה איך להדיח אותה ולגרום לה להשאיר את הבגדים מאחור.

  

כל אחד והנכסים שלו, גם את מרינה היו מדיחים אם היה אפשר להשאיר את התחת שלה מאחור.

 
שחר לעומתם, מראה שכל בריא ואומרת "קשה לי. אני ממש לבד, אני מרגישה שלא סובלים אותי. פה כשלא מדברים איתך, אתה יכול להיות הבא ללכת" מה שמוכיח שכמו השקרים של דן, גם השנאה לשחר היא לא מתוחכמת במיוחד וקל לשים לב אליה. אז גם מסתבר לנו מפי שחר, שהרעה האמיתית על האי זו מרינה. כנראה שמרינה גם את זה הסתירה ולא רק את הדומיננטיות וההובלה שלה.

 

בעוד כולם מבקשים משחר את הבגדים שלה ומראים כבוד לעובדה שזה שייך לה, מרינה פשוט לוקחת מה שבא לה. גועל נפש והמשך ישיר לכך שהג'יברואים חושבים שהכל שייך להם, כולל קוריצה. בהמשך מרינה פותחת חשבון עם הצופים ואומרת לקוריצה, "תאכלי תאכלי ביום שישי את על האש". קפון היחידי שיוצא להגנת שחר ואומר הגישה אליה לא מכובדת, שיש לה לב טוב אבל שהאנשים לא מצליחים לתקשר איתה ברמה האישית.
 
ליה, שרוצה להזכיר שהיא קיימת וכנראה לאחר ששמעה מה היו התגובות לחשיפה של מיקו בעלה הפרענק, מציגה בפני יעל והקהל את משנתה לגבי גברים ראויים ואומרת "יש כמה מקצועות גבריים שאני לא מכבד ולא הייתי יוצאת עם גברים כאלו. טבח, ספר ונהג מונית". יעל בתגובה אומרת שלא איכפת לה טבח.

 

כמו שזה נראה מההתנהגות של יעל עד כה, לא אכפת לה גם צייר, אופה, מוכר בחנות, דוגמן, זמר, מלצר, מנקה חדר מדרגות, ספר או נהג מונית ואם לא אחד מאלו, היא תסתפק בליה.
 
ה"קרב" באי המתים
 
נועם נגד גיא. בדו קרב באי המתים, מכניסים את נועם וגיא לזירה מוקפת בחבלים עם עיניים מכוסות ושמים לכל אחד מהם רצועה עם פעמונים על היד ועל הרגל. המטרה, לחטוף את הפעמונים למתמודד השני. הראשון שמגיע לחמישה נצחונות, זוכה להישאר באי. אין מה לומר, הדרך לנצח באתגר הזו הייתה כל כך מורכבת (רמז: לנסות לזוז כמה שפחות) שגיא לא הבין אותה והסתפק בלהתכופף ולנפנף בידיים. נועם ניצח בקלות. זה היה ללא ספק אחד האתגרים הכי משעממים שיש, גם בגלל האתגר עצמו וגם בגלל שגיא טוב בקליעה או בלהיות תלוי. מעבר לזה, זה מתוחכם מדי בשבילו. לשמחת הצופות, נועם זוכה בעוד כמה ימי חרפון על אי המתים.
 
הרומן


למרות שמדובר בשידוך הטבעי ביותר על האי (כפי שליה תגיד ממש עוד רגע, "זה קשר טבעי, זו זוגיות מושלמת"), משה מבחין בשחר רק עכשיו, אחרי שהוא הפך להיות מנודה כמוה (מה שמוכיח שהרחמים כלפיו באמת החזיקו רק עד הפיצה). משה מספר שהוא אוהב את שחר ושהוא מזדהה עם הבדידות, עם הקושי, עם החוסר בחברים (הם מושון סופסוף הבין מה הוא שווה באמת? רמז:כלום). כאילו זה לא מספיק משה אומר "יש לנו קשר מאוד קרוב, אפילו אינטימי. שחר היא סוג של נפש תאומה". בגלל שמזמן לא שטפנו את עינינו על בחורות מתקלחות, דן וויקה במערה או אפילו נועם והעיזה שלו, ההפקה מסדרת לנו (או לפחות מנסה) קטע ארוטי חדש, משה ושחר חופפים זה לזו את השיער עם שארית השמפו מהוילה של ליה וקפון. האמת, העיניים עדיין כואבות מהמראות הקשים ואם לזה הגיעה התוכנית, אנחנו כנראה באמת הגענו לתחתית.
 
כולם ממשיכים לנסות להשיג לעצמם רוב וקפון וליה מבינים ש"אם לא נהיה תלויים אחד בשני, נהיה תלויים אחד ליד השני". עמוק. לדעתי אתם פשוט תמצאו את עצמכם עם סכינים בגב כמו שאר חברי סבאנה, אבל ניחא.
 
אתגר הכוח הכפול


הפעם ההפקה החליטה שנוח לה שזה ייתן הצבעה כפולה רק שאפשר יהיה להצביע פעמיים לאותו שורד מה שהופך את האתגר למשמעותי. הפעם עליהם לעבור בזוגות על קופסאות, בלי לגעת בחול, מרחק של שלושים מטר. מגרילים זוגות ובאורח "פלאי" זה מסתדר מעולה - קפון וליה, דן ומרינה, שחר עם המאהב שלה משה ונעמה ויעל. מעבר לזה שהאתגר מאפשר לנו לראות תקריבים של דן נמרח על מרינה ויעל על נעמה (את השאר חסכו מאיתנו), כרגיל, אחרי שלא נשאר שום מתמודד חזק באי, דן ומרינה מנצחים ודן מנצח אותה בקלות בסיבוב השני למרות הדומיננטיות שלה וזוכה בהצבעה כפולה. קפון לא מפספס הזדמנות להחמיא לדן ואומר "וונדר בוי שוב ניצח. הוא גם עבד יפה."

 
באמצע הסיבוב הראשון, הבאף של יעל יורד וכמעט ונחשף לה ציץ. יעל מסדרת אותו ולנעמה זה מספיק כדי להאשים אותה בהפסד, לאחר שמסתבר שהפרס הוא שיחת טלפון הביתה לשני הראשונים, מתוך מחשבה שאת הפלסטיק שלה היא הייתה בכיף חושפת לקהל עבור שיחת טלפון. דוגרי, מרינה יכלה לוותר לה ולצאת גדולה גם מבחינה אסטרטגית. את החלון שנפתח מיד קפון וליה מנצלים ומזכירים לנעמה מיהם (לא) החברים שלה.

 
נעמה אומרת בהמשך לדן שהיא מקנאה ודן מסכם את זה בחוכמה "גם לי יש משפחה ואי אפשר לדרג את הגעגועים. זה שיש לה תינוק בבית זה היא שיצרה את הסיטואציה הזו". האמת, לא יכולתי לומר זאת טוב יותר.
 
הטלפונים הביתה


דן מדבר עם אמא שלו ואח שלו. לאמא שלו הוא מסביר שהוא ניצח בתחרות ושהשיחה הזו הי הפרס, הוא מסביר להם שהולך לו טוב פה שהוא מנצח בכל האתגרים ושגם מבחינת אסטרטגיה הוא מהנדס את כל הולם באדריכלות. הוא מכניס שקר קטן לטובת אחיו ואומר שהבנות התלהבו ממנו. בקיצור, אין חדש תחת השמש במשפחת "מנו", הכי חשוב להזכיר לאבא שהוא קיבל תמורה בעד האגרה שהוא שילם.


מרינה מדברת עם אמא ואבא שלה וממשיכה את מנטרת הדומיננטיות שלה מקודם כשמזכירה שהיא באי להוכיח לאבא שלה, אחרי שאיכזבה אותו בגלל הפרישה מטניס. האמת אפשר להבין את אבא שלה, רואה את הבת עוזבת את הקלאסה על המגרש ומשתילה 300 סמ"ק ואז רואה אותה מחכה שנים שיגלו אותה, איך שלא יתאכזב?. אבא שלה יוצא מלך, שואל אם היא צריכה עזרה ומציע לבוא לאי לעזור לה (לי נראה שהוא רוצה לבוא לשים עליה משהו שתפסיק להיות זולה כל-כך). אמא שלה בעיקר דואגת לבריאותה ושהיא אוכלת טוב ומרינה מרגיעה אותה.
 
חוזרים לאי המתים לשניה ומראים לנו חומר ממוחזר מהפרק הקודם, שוב נועם מתחרפן, שוב הוא עובד על היחסים עם העז ושוב מביימים אותו עם הטנגה שלו. יאללה, הבנו, שימו את זה פרק שלם בלופ ונגמור עניין.
 
דן מספר לנעמה על שיחת הטלפון ואומר שאמא שלו אמרה לו לא לשכוח את מה שלימדו אותו. נעמה שואלת מה זה? דן מסביר לה שלפחות מבחינת אמא שלו, הכוונה להיות אדם טוב (ומבחינת אבא שלו לשקר, לדקור, לרמות, לירות ולירוק, כל הדרך אל הנצחון). נעמה חוסכת לכולנו ואומרת, "מאוחר מדי". וליה מיד אחר כך מתפרצת לדלת הפתוחה ואומרת לנעמה שהיא עצמה הייתה מוותרת על השיחה בשבילה.
 
שאר הפרק היה די מיותר, כולם ממשיכים לנסות להשיג רוב. שחר אפילו עובדת על מושון ומכינה לו שרשרת. היא אפילו מסבירה ש"משה הוא בחור רגיש, צריך לדבר איתו על רגשות. הוא לא בסיטואציה חברתית איתם, הוא כל הזמן בצד" ומוכיחה שאולי למושון יש בכל זאת סיכוי איתה. לדעתי, הוא יפסיד גם בזה. עידן מרוצה ממנה שסופסוף היא יוזמת ומשתתפת באסטרטגיה כמו שהוא וליה רצו. מושון מראה פעם ראשונה בסדרה שהוא קולט משהו לפחות חלקית ואומר "אני לא טמבל (אתה כן), דן התחבר אלי כי זה היה נוח לו, כי אני עושה מה שהוא רוצה".

 

אמנם זה יפה שהוא סופסוף קולט, אבל אני מציע למושון משפט יותר הגיוני וריאלי "אני עשיתי מה שהוא רוצה, אני עושה מה שהוא רוצה ואני אמשיך לעשות מה שהוא רוצה".
 
דן רואה את ליה מדברת עם יעל כל הזמן ואומר שזו חוצפה שהן מדברות בכלל. הזוי מה שהוא מרשה לו, עוד יותר כרגיל זה יעבוד על בנות ג'יבארו.

 

יעל מסכמת שעכשיו זה שאלה של נאמנות ושברור שלכולם יש תכנית מגירה. לא יודע מה איתך, מה שברור שההפקה הוציאה את תכנית המגירה שלה בפרק הזה, את שחר ! לא יודע למה, הם חשבו שזה הולם, אבל ללא ספק זה היה הפרק של שחר ונשאר רק לומר לה, ברוכה הבאה לאי.

 

פה גם נגמר הפרק ומסתבר (איזה עצבים) שמרחו פרק שלם ולא תהיה הדחה. הישרדות עוברת ליום שלישי וביום שלישי הפרק יתחיל בהדחה, ויסתיים בנקמה. אז מי יודח? ליה או דן?
 
נשתמע בפרקים הבאים.

הכותב הוא טמיר הוא מבקר קולנוע וטלוויזיה ובעל האתר "מיומנו של פסיכופט מתורבת". את שאר הגיגיו בנושא קולנוע וטלוויזיה תוכלו לקרוא באתרו בכתובת http://www.psychojr.com

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר