מס' צפיות - 114
דירוג ממוצע -
בבקשה תשגיחי על אמא - המלצה על הספר
ספר הפונה לרגש של כל קורא !
מאת: יונה דורון 05/05/12 (10:08)

הגיבורה הראשית של הספר היא אם לארבעה שהלכה לאיבוד בסיאול, קוריאה, וילדיה מחפשים אותה בקדחתנות. אמא היא כפרית מבוגרת שאינה יודעת קרוא וכתוב. היא נישאה עוד לפני קבלת הוסת הראשונה, לגבר שלא גילה כלפיה שום סימני חיבה והתחשבות. לעתים קרובות נעלם מן הבית לתקופות ארוכות, ללא כל הסבר. בשובו תמיד נתקבל בכבוד והמשיך לזכות בטיפול המסור והכנוע של אשתו.

 

היא עבדה בשדות ובמשק הבית, ילדה ארבעה ילדים ללא שום עזרה וגידלה אותם בתקופת מחסור קשה כשהם עניים מרודים. היא הצליחה להאכיל אותם ולשלחם לבית הספר בידעה שזה הבסיס להתפתחותם כאנשים מצליחים. היו לה "ידיים ירוקות" וכל מה שזרעה ושתלה - הצליח.

 

בבגרותם עזבו הילדים את הבית לעיר הגדולה. המצב הכלכלי השתפר אך אמא המשיכה לבשל ולהכין את המאכלים המסורתיים (שדרשו עבודה מרובה) ולהביא אותם לילדיה כאשר באה עם בעלה לבקרם בסיאול.

 

באחד מאותם ביקורים איבדה את הקשר עם בעלה ברציף הרכבת (הוא תמיד הלך ראשון ולא טרח להפנות את ראשו ולבדוק אם היא מאחוריו) וכך אבדו עקבותיה.

 

הסיפור מסופר מפי ארבע דמויות שונות, בגוף שני, והוא פורס בפני הקורא מערכת יחסים מורכבת ורבת עוצמה בין אם לילדיה. יש כאן אהבה, הקרבה, כעס, קרבה ותחושת אבדן. האם הקריבה את חייה למען ילדיה ומצאה אושר שקט וסודי בהקרבתה.

 

המבקר, או המבקרת, של הוושינגטון פוסט כתב "הרבה לפני שהגעתי לעמוד האחרון הרגשתי צורך עז להתקשר לאמי". זה בדיוק מה שחשתי גם אני! הסיפור גורם לקורא לבדוק ולחזק את הקשר עם אמו. חבל שאצלי זה כבר מאוחר מדי...

 

למרות שהספר נכתב בתרבות ובמנטליות זרה, למרות שמוזכרים בו פעמים רבות מאכלים מוזרים ובלתי מוכרים - הנושאים הרגשיים שהוא מעלה הם כלל אנושיים ומדברים ללבו של כל אדם בעל רגש.

 

בבקשה תשגיחי על אמא מאת קיונג סוק שין

הוצאת ידיעות אחרונות ספרי חמד

231 עמודים

הכותבת היא מחברת הספרים "תחנות בזמן" ו"סוד במשפחה"

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר