מס' צפיות - 1848
דירוג ממוצע -
הדוגמניות 3, פרק 4 - תורת הגזע על פי הדוגמניות
בטקס ההדחה, הפעם הדוגמניות לובשות שמלות יפות לשם שינוי ובאופן לא מפתיע, למרות שהיא זכתה לשם משלה, נפטרים ממרי הממורמרת. קארין חמין, לימור ספונג'ה וצליל למרות שסומנה על ידי הבנות, שורדות שוב.
מאת: psychojr 01/03/08 (17:34)

הפרק הרביעי בדוגמניות, היה עמוס אקשן וכלל לא מעט משימות. בין המשימות, נחשפנו לתורת הגזע של הדוגמניות, למדנו כמה מילים חדשות באדיבותה של ההפקה, ראינו איך מצפים מהדוגמניות להתנהג (לשתוק) ובכלל היה מדובר בפרק תזזיתי אם כי גם קצת דל ביציאות טובות, לצערי.

 

כבר בתחילת הפרק למדנו את המילה הראשונה באדיבות ההפקה, כאשר הוכרז על משימת קומרשיאל, לא פחות. מיד הסבירו לנו שמדובר בצילומים מסחריים, לשיווק מוצר. ידעתי שמדובר בתוכנית מאוד חינוכית, אבל אני תוהה למה החליטו ללמד אותנו דווקא אנגלית. לצורך המשימה גוייסה מומחית עולמית, אוטוריטה בנושא השיווק המסחרי, לא אחרת מאשר ענת בירן פרוסט שהייתה בעברה האפל דוגמנית ומאז הספיקה להפוך מנחה ולבמאית בלא פחות מאשר (אני מקווה שאתם יושבים ומוכנים לשוק).... ערוץ הקניות. ענת באה ללמד את הדוגמניות, כיצד לשווק מוצרים בצורה חיננית ובקלאס. אין ספק שאפשר רק לשאוף שהדוגמניות תגענה לרמה של ערץ הקניות.

 

קשה באימונים, קל בקרב

 

כדי לתרגל את הבנות לקראת המשימה הקשה שתעמוד בפניהן (למכור ריהוט גן, מה שנחשב כנראה למסע כומתה בערוץ הקניות), נותנים לבנות להתאמן ולשווק לנו אוכל. כדי להוסיף קצת פלפל, מפתיעים כל אחת עם המאכל שהיא שונאת. קטיה שונאת קוסקוס (גזענית), קארין שונאת סטייק (היה ברור לי שהיא דפוקה, עכשיו זה סופי), סשה לא אוכלת טוגן בכלל ושונאת צ'יפס (באמת קשה להקיא את זה, זה דוקר בגרון), ריטה שונאת דגים ומכריזה שזה בשר (לדעתי כבדיחה, אבל חלק יקחו את זה כאילו זו קריסטין החדשה) וגמבה (איזה משעממת, לא יכלה לבחור משהו יותר מעניין?). אנסטסיה שונאת מג'דרה (עוד גזענית) ומתלוננת שקשה לחייך עם בצל בפה (כאילו היא מחייכת בלי בצל) ולימור שונאת נקניקיות (היא כנראה רגילה למשהו יותר קטן בפה). וכאילו זה לא מספיק, לליליאנה עושים סצינת עינוי עם לא פחות מאשר יוגורט (גם כן, לא יכלה לבחור משהו מאיים יותר כמו לחם למשל?) שלטענתה הגוף שלה דוחה אותו.

 

ענת בירן פרוסט גם הביאה איתה מהערוץ את מיטב משפטי המכירה עם טקסטים כמו "קושקוש תביא לי קוסקוס", "היום ולא מחר, סטייק בקר", "לא אומרת איכס, בטח לא על צ'יפס", "גמבה כי לעם נמאס מעמבה" או שיא השיאים של התחכום - "מג'דרה, החיים שלך בסויה".

  

רמה גבוהה כזו של קופרייטינג, בקושי התאימה לטראש כמו הדוגמניות.

 

משימת הקומרשיאל

 

או אז מגיעה משימת הקומרשיאל (זוכרים מה זה?) האמיתית - למכור ציוד גן של חברת פנטהאוז (כדי שישמע יוקרתי, בטוח שלא התכוונו למגזין??). ריטה וקטיה לוקחות את זה בהומור ועושות סרטון מדליק ולוקחות את המשימה בהליכה. קארין מקבלת כבת זוג את ליליאנה, שלא יודעת מילה עברית (שלחתם את לימור ליישור שיניים, לא יכולתם ללמד אותה עברית?).

 

זה כמובן פוגע ביכולות של קארין כי לא היה לה זמן להכניס את עצמה לדמות המורכבת שביקשו ממנה לשחק. נמרוד שואל את ליליאנה אם היא יודעת את הטקסטים אבל ליליאנה אפילו לא מבינה מה זה המילה הזאת, טקסטים (זה באמת מורכב). ענת מצילה אותה בטייק האחרון ואומרת לה שאם היא רוצה להכניס מילה ברוסית מדי פעם שתכניס, אבל ליליאנה מבינה רק את המילה רוסית במשפט שלה ועושה את כל הטייק הבא ברוסית. מיד אחרי זה אנחנו רואים שאולי עדיף לא להבין עברית כשאנסטסיה לא מצליחה להגיד שישה עשר אלף תשע מאות שקלים, ומבקשת לשנות את המחיר של הרהיט (באמת יקר). ענת מערות הקניות, מראה כמה היא מבינה בדוגמניות וכמה מעליב אותה שפגעו ברהיט שלה ואומרת על אנסטסיה שהיא נראית כמו דוגמנית (כנראה פספסתי את זה) אבל שצריך גם לתפקד כמו דוגמנית (בארץ זה כנראה אומר למכור רהיט גן או לתת דוגמיות מזון במגה). בהמשך מכריחים את צליל ולימור לעבוד יחד וחוסר הכימיה שלהן עומד בדרכו של הכשרון האדיר שלהן. היה עדיף כבר שילכו מכות, זה היה יותר מעניין.

 

אחרי הנצחון של ריטה וקטיה הן בוחרות באלה להצטרף אליהן לפרס, וגלית מכריזה שהן זוכות להסתלבט בבריכה בעוד שאר הדוגמניות ינקו את האחוזה כולה. הזוכות כל כך שמחות שהן לא צריכות לנקות את האחוזה שהן לא שמות לב שלא נתנו להם שום פרס של ממש (ארוחה, מסיבה, מסאז', לחם צר ומים לחץ...) אלא רק לשבת בבריכה. אבל אנחנו שמנו לב. מה קרה לא נשאר כסף אחרי "הישרדות"? הניקוי עצמו לא כלל שום קטעים סקסיים, אפילו לא מצד קארין (אולי בשטיפת רכב זה ייצא יותר טוב? בטח גם זה יבוא בהמשך העונה) אבל אז הגיע, הקטע של הפרק:

 

תורת הגזע של הדוגמניות:

 

(על המנשר, קארין ולימור)

 

קארין: אנחנו המרוקאיות מבשלות ומנקות והן לא. (לפחות יודעות את מקומן)

לימור: בגלל זה הן נראות איך שהן נראות עוד ארבעים שנה ואנחנו נראות כזה... (מכוערות כבר עכשיו?)

קארין: אנחנו ספונג'ה וחמין (וואלה מתאים, מהיום קארין חמין ולימור ספונג'ה)

 

אגב מאוד מאכזב אותי שהן איבדו את יצר הלוחמנות וככה לימדו אותנו מי היפות פה (הרוסיות) ומי בא רק כדי לנקות אחריהן. מיד לאחר מכן, נטלי ולימור קיבלו את אותו קריז מרוקאי ידוע ותקפו את קטיה עם שפריצר לניקוי חלונות (די ברור למה הן לא בחרו במלבין)

 

בבוקר נותנים לבנות לעשות אימון כושר עם טל שחם, המאמנת שאסור בשום אופן לחשוף אותה למצלמות. ממש התעללות בצופים. מדובר במאמנת כושר עם גוף חטוב ופנים של בת 70. מטורף.

 

מכינים את הבנות למשימה העיקרית של הפרק ונמרוד אומר להן שהן בדרך לארוע חברתי, מאוד גבוה מאוד שופוני ושכל אחת קיבלה טיפ לקראת המשימה". מושפע מהמנשר של קארין חמין ולימור ספונג'ה (איך אפשר שלא להיות מושפע ממנו) נמרוד מתמצת את הטיפים עבור הטפשות בחבורה, "בקיצור, לטשטש את הפרענקיות".  מלך !

 

הבנות נתקעות בדרך למשימה בגלל תאונת דרכים, נותנים להן לעשות קצת מבטים מבוהלים מבויימים היטב ואז מסתבר שהכל היה מבויים ושמדובר בסט שהוכן למשימת הצילום שלהן ושהן תתבקשנה לגייס את כישורי המשחק שלהם. או אז מגיעה המילה השניה של הפרק, אדיטוריאל. גלית מכריזה שמדובר בצילום האדיטוריאל הראשון שלהן ומקדימה את השאלה המתבקשת (מה זה אדיטוריאל? או במקרה של ליליאנה, מה זה צילום?) ומוסיפה שזה כתבת אופנה.

 

משימת האדיטוריאל

 

משימה זו כללה צילומים לקראת כתבת אופנה כשהנושא ,תאונת דרכים (אולי התקנאו בשיתוף הפעולה של נולד לרקוד עם "אור ירוק"?). כדי שזה יכלול קטע מרגש מהחיים, לימור מיד מספרת לנו שהיא עברה תאונה בעצמה בגיל שש עשרה ושיש לה פלטינות בברך ימין (לא רק מכוערת, גם צולעת). צליל, ריטה ונטלי מצטלמות יחד כשריטה מתבקשת לצעוק. האמת היא עשתה את זה בצורה כל כך מוחשית ומוקצנת שהרגשתי כמו בסרט של היצ'קוק, את כל הנוכחים בהפקה זה קרע מצחוק כולל את צליל שפוטרה בגלל זה מהצילומים והוחלפה על ידי קטיה. קטיה כנראה הושפעה מרצינותה של חברתה ריטה ונכנסה לתפקיד יותר מדי מה שגרם לה לעוויתות בכל הגוף וכללית להראות כמו שלשול שזה הרגע הוצא מהאדמה.

 

כולם התרשמו איזה שחקנית שיטתית ושכחו שצריך גם להיראות טוב. אנסטסיה הייתה בעיקר ממורמרת על כך שהיא לא הצטלמה עדיין וכל הזמן קיטרה שהיא עדיין מחכה שהאחרות יסיימו, לטענתה "סיננו אותה". ליליאנה שכבר הבינה שהיא לא מבינה כלום, החליטה שהיא תבקש שיתרגמו לה את הוראות הצלם. אבל כשהושיבו אותה יחד עם סשה במכונית והצלם אמר לנמרוד שהיא צריכה להיות "עם ראש עליה" ליליאנה התלהבה כי היה מדובר באחת מחמש המילים שהיא כן מבינה ואמרה "הא עליה". הצלם הראה שהוא גם מעריץ של התוכנית ויודע בדיוק מה מצופה מדוגמניות לעשות ואמר לליליאנה: "אל תתערבי (תהיי מכוערת ותשתקי), חשבתי שאת לא מבינה עברית בכלל, פתאום התחלת להבין עברית". ליליאנה אמרה בתגובה "כשראיתי את הצלם הוא נראית כמו בנאדם עצבני שלא סובל טעויות" .

  

או בקיצור וברוח המנשר של קארין ולימור, עידו איז'אק הזה, מרוקאית !

 

בעוד ב"הישרדות" זנחו המתמודדים את כל רגשי הרחמים על מושון, ברגע שנפנפו להם בפיצה מול העיניים, כיוון שלנפנף לבנות בחסה זה די משעמם, היה צורך בתמריץ אחר. אז אחרי שהבנות גייסו את כל מבטי הזעזוע שלהן לצורך המשימה ונחרדו מהמחשבה על תאונות דרכים, לקח להן בדיוק חמש דקות, אחרי שהן הגיעו לאחוזה להיזכר בתחביב העיקרי שלהן, סטריפטיז, לשים מוזיקה ולהתחיל לרקוד ב"טבעיות" עאלק בבגדים תחתונים. קארין נראתה קצת אבודה בלי העמוד בין הרגליים ואת צליל ולימור זה הדליק כל כך שהן עשו מיד סולחה. האמת היא, שלמרות שהיה מדובר בהזדמנות פז להרים את הרמה בפרק (או יותר נכון להוריד, כי זה הבידור האמיתי בתוכנית הזו), סף הסליז היה נמוך להפתיע וזה התפספס. חבל.

 

הבנות בוחרות מי נכשלה ומי הצטיינה

 

גלית מוכיחה שהיה פרק דל בהתרחשויות ומסתפקת במה שהיה כשהיא שואלת את אנסטסיה על המרמור שלה ואם היא תמיד סובלת". כנראה שהמצב היה גרוע משחשבתי כי הן מנהלות שיחה די ארוכה על זה כשגלית שואלת אותה אם היא תמיד נראית עייפה, מרירה ועצבנית. אנסטסיה שואלת אם היא אף פעם לא מחייכת וגלית מכריזה כמעט ולא. או אז אנסטסיה אומרת שהגיע הזמן לתקן את הרושם שלנו לגבי כישורייהן המתמטיים של הדוגמניות ומכריזה שהיא מחייכת חמישים-חמישים. צליל רוצה להראות שהיא יודע לעשות תרגילים עם יותר ממספר אחד ואומרת שלדעתה זה דווקא חמישים וחמש - ארבעים וחמש. דוגרי, התרשמתי !

 

בגלל שהבנות כבר נטפלו ללימור בפעם הקודמת, הפעם הן בוחרות בצליל. קטיה אפילו אומרת בתגובה שהתמונה של צליל בין הטובות אבל שבגלל שאחת אמרה כל השאר הצטרפו כי זה הכי קל. קארין חמין, מסבירה שצליל לא יצאה מספיק סובלת ושהיא יפה בתמונה ושהיא "קודם כל יפה ורק אחר כך כואב לה". האמת שהיא צודקת, מה צליל חשבה לעצמה? להיראות יפה? מה היא חושבת שהיא? דוגמנית? פיכס. גם לימור ספונג'ה מצביעה לצליל למרות הסולחה כי זה נראה לה כאילו היא קמה לעשות למישהו משהו (לחנוק אותך) בתמונה. בטח חשבה שגם היא מרוקאית.

 

ודוגרי, אני חייב להודות שצליל נראתה באמת מעולה בתמונה, כמו שקטיה אמרה. מספיק בנות הולכות אחרי העדר וצליל נבחרת כזו שנכשלה. נטלי לעומתה נבחרת על ידי הבנות למצטיינת, מנצחת במשימה וזוכה בחסינות. בתגובה שואלים את צליל מי יצאה פחות טוב ממנה לדעתה והיא מונה את לימור, אנסטסיה וקארין. לקארין זה מדליק את החמין בראש והיא מיד תוקפת בחזרה.

 

או אז מגיעה החשיפה של הפרק - נטלי מופתעת לגלות (עם שמלה ערבית כזו מה חשבת לעצמך) את עצמה על שלט חוצות מכפר יסיף, מפרסמת את פלאפל עווד. כל הבנות צוחקות וצליל אומרת שגם היא עשתה עבודות אבל לחברות גדולות והיא ידעה לאן זה מגיע. קארין (שכנראה הצטלמה בעצמה לגרעיני עפולה ומספרת יוסי ובניו) מזלזלת מיד ושואלת "כן ואיפה מאמי כל התמונות? אין יור מינד".

 

השופטים

גם לשופטים לא היה יותר מדי להגיד, הפעם גם מה שהראו אותם אומרים היה די ייבש מה שמתחיל להסביר למה מצמצמים את זמן המסך שלהם. בכל זאת כמה ציטוטים שווים:

 

על אנסטסיה - "זאת פעם ראשונה שהיא צריכה להיות ממורמרת והיא פתאום נראית לי מקסימה, משהו מוזר. אני הייתי רוצה לפגוש אותה את מרי הממורמרת. מיקי מבין כרגיל שאין לו מה להגיד הרבה אז הוא עוברת לקרוא להן בשמות, בדיוק כמו בגן.

על לילאנה - "היא מתה בקלות מדי" (מיקי) - אולי זה מה שהיא חשבה שאמרו לה לעשות?

על קטיה - "היא נפטרה בצילומים, הודעה נמסרה למשפחה". "זה משכנע אבל בשביל הדבר הזה יכלו לקחת סתם ניצבת ב100 דולר ולא דוגמנית ב10000 דולר ליום (ספי). לא יכולתם לגוון? את כולן להרוג?

על סשה - "קראתי בתחקיר שלה שיש לה קטע נקרופילי של גופות". (ספי) מיקי בתגובה שהיא כנראה הקטע של הפרק "קראת בתחקיר שהיא רוצה להיות מאפרת גופות ואתה סוטה מין פרוורס, יש לך אדפטציות". ספי בתגובה ובתקווה שנשכח איך הוא הושפל הרגע, מספר בדיחה "אתה יודע באיזה רחוב גר הנקרופיל? בקרליבך". האמת ספי, שלא שכחנו והבדיחה האמיתית זה אתה.

 

בטקס ההדחה, הפעם הדוגמניות לובשות שמלות יפות לשם שינוי ובאופן לא מפתיע, למרות שהיא זכתה לשם משלה, נפטרים ממרי הממורמרת. קארין חמין, לימור ספונג'ה וצליל למרות שסומנה על ידי הבנות, שורדות שוב.

 

ובפרק הבא, לפי הפרומואים, האחוזה נשרפת (הפעם באמת? או שכדי לחסוך השתמשו באותה תפאורה ממשימת האדיטוריאל?), תצוגת מסלול ולקארין בורח ציץ !!! יאללה בלאגן !

 

ספונג'ה וחמין

  

נשתמע בפרקים הבאים, בתקווה שהטראש יחזור לעצמו.

הכותב הוא טמיר הוא מבקר קולנוע וטלוויזיה ובעל האתר "מיומנו של פסיכופט מתורבת". את שאר הגיגיו בנושא קולנוע וטלוויזיה תוכלו לקרוא באתרו בכתובת http://www.psychojr.com

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
כננסו
דניאל 02.03.08 (16:18)