מס' צפיות - 390
דירוג ממוצע -
בושה SHAME (סרט)
מאת: איציק גיני 03/04/12 (15:29)

בושה shame סרט דרמה בריטי משנת 2011 בבימויו של הבמאי הבריטי סטיב מקווין.

 

הסרט עטור שבחים זכה בפרסים בפסטיבל ונציה 2011, ונציה  זוכה פרס השחקן הטוב ביותר, ופרס ה- fipresci לסרט הטוב ביותר, כמו כן זכה הסרט למועמדויות לפרסטים בפסטיבלים שונים כמו גלובוס הזהב ועוד.

 

הסרט הוגדר כסרט המבטיח של פסטיבל ונציה 2011.

 

ברנדון סאליבן (מיכאל פסבנדר) גבר בשנות ה-30 לחייו,  נאה מרשים ומצליח, מתגורר ועובד בניו יורק.

ברנדון מכור לסקס דבר שמשפיע על שיגרת חייו,, הוא נמנע מקשרים אינטימיים עם נשים ואת הפנטזיות המיניות הוא מממש באמצעות מפגשים חסרי תוכן, שמסתיימים עם האקט המיני.

 

בנסיעה ברכבת התחתית הוא מחזר אחר אחת מהנוסעות , הוא מבחין שהיא עונדת על אצבעה טבעת נישואין, ביציאה מהרכבת היא נעלמת בין הקהל בתחנת הרכבת.

 

באחד הערבים יוצא ברנדון עם הבוס דיוויד ועמיתים נוספים ממקום העבודה, הם מגיעים למועדון במטרה להכיר נשים, דיוויד מנסה להתחיל עם אחת השנים שאינה נענית לו, היא מקיימת יחסי מין עם ברנדון בסימטה צדדית מחוץ למועדון

 

ברנדון שב לביתו ושומע רעשים בדירה, בתחילה או סבור שגנב פרץ לביתו, הוא מגלה אישה עירומה במקלחת - אחותו סיס (קארין מוליגו), הביקור הפתאומי ורצונה של האחות להישאר תקופה ממושכת פוגעת בשגרת חייו.

 

למחרת ברנדון יוצא עם דיוויד הבוס למועדון, מדובר במקום אקסקלוסיבי בו מופיעה האחות סיסי, היא שרה את שירו המפורסם של פרנק סינטרה "ניו יורק, ניו יורק" בגרסת גאז' מצוינת.

 

בתום ההופעה סיס מצטרפת לשולחנם של דיוויד וברנדון, דיוויד מפרטט עם סיסי, את הערב הם מסיימים בביתי של ברנדון, הם מקיימים יחסי מין על מיטתו של ברנדון.

ברנדון יוצא מהבית לג'וגינג , כשהוא מאזין למוסיקה קלאסית.

 

ברנדון מחזר אחרי מריאן (ניקול בהארי) עמיתה לעבודה, הוא מזמין אותה לארוחת ערב, הם נפרדים כשל אחד אחד הולך לביתו בגפו. .

 

סיסי חוזרת לדירה של ברנדון ותופסת אותו מאונן, במחשב הנייד שלו היא מוצאת מגוון אתרי פורנוגרפיה,  ברנדון כועס עליה ואוסף את כל הפורנוגרפיה שצבר בדירתו ומשליך לאשפה.

 

למחרת בעבודה במהלך היום ברנדון פונה למריאן ומבקש ממנה לצאת איתה לבילוי,הוא לוקח אותה לחדר בבית מלון, השניים לא מצליחים לקיים יחסי מין  מכיוון שברנדון בסיטואציה הנוכחית סבל מאין אונות, מריאן עוזבת וכעבור זמן לא רב ברנדון מקיים יחסי מין עם אישה אחרת באותו החדר בבית המלון.

 

ברנדון שב הביתה הוא משוחח עם אחותו סיסי, שאומרת לו שהם כאחים צריכים לעזור ולסייע אחד לני, ברנדון מטיח בה שאינו רוצה איתה כל קשר.

 

ברנדון מגיע לבר, הוא מנסה להתחיל עם אחת הבחורות שנמצאת על הבר, הוא מוכה ע"י החבר שלה, משם הוא מנסה להיכנס למועדון אחר, אך שומר הסף לא מאפשר לו להיכנס..

הוא נכנס לבר גייז, עובר במסדרונות, שם פונה אליו גבר מנשק אותו ומבצע בו מין אוראלי.

 

בסצנה הבאה נראה ברנדון מבלה בחדר בבית מלון זול, הוא מקיים יחסי מין עם שתי נשים יחד.

ביציאה מהמלון הוא שומע הודעה שהושארה במשיבון ע"י סיסי אחותו, הוא יורד מהרכבת התחתית, בשל ניסיון התאבדות של אדם אלמוני שקפץ על המסילה.

 

ברנדון שב לביתו ומגלה בחדר האמבטיה את סיסי, לאחר שחתכה את ורידיה,היא שורדת את ניסיון ההתאבדות הוא מבקר אותה בבית החולים, כאשר הוא יוצא משם הוא קורס נופל לרצפה ובוכה בגשם. 

 

בסיום הסרט ברנדון יושב ברכבת התחתית, מולו יושבת הגברת שהופיעה בתחילת הסרט, היא עונדת את טבעת הנישואין, היא מסתכלת עליו מחייכת , היא יורדת מהרכבת בתקווה שברנדון ילך אחריה כמו בתחילת הסרט, ברנדון לא זז ממקומו וממשיך להביט בה, הסרט מסתיים ומותיר את הצופים סקרנים האם ברנדון הלך אחריה או לא.

 

הסרט בושה הוא סרט נפלא, ברמה גבוהה ואיכותית, עשוי היטב , עירום אומנותי ונוכחות מצויינת של ברנדון (מיכאל פסבנדר) וסיסי.

(קארין מוליגו).

 

הסרט שווה את הצפיה, הוא מהנה ומומלץ מאוד.  

 

 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר