מס' צפיות - 443
דירוג ממוצע -
השרדות 22- האם אפשר לגבש צוות מסוכסך?
להבאת הסרטונים יש השפעה מחזקת- במצב של חודש ימים של הימצאות בקרב אנשים, שמתחרים בך, ושעל רובם אי אפשר לסמוך, התמיכה והאהבה של המשפחות מחזקת את הדימוי העצמי, ומכאן את יכולת ההישרדות.
מאת: עדית- יועצת ארגונית 28/02/08 (13:19)

הפרק נפתח בג'יבארו שיושבים ביחד, ובמשה שמרגיש שייך לשבט ג'יבארו ובוטח, ומעז לרמוז לעידן, שהוא מחכה לקוריצה שתגיע אל האש. בינתיים ליה מבשלת להם. בהמשך, אנו רואים שתחושת השייכות לג'יבארו היא קריטית בשביל משה, באין לו מסגרת אחרת, כי משפחתו מנדה אותו.

 

מפי ליה עולה כי גיא כלל לא ציפה להדחה. אנו רואים שגם לדן וגם למשה יש יכולות שכנוע טובות מאד, ושלכל אורך הדרך הם שכנעו אנשים בקלות להיות לצידם, ואז בגדו בהם (באותה רמה של קלות). נעמה ומרינה עשו זאת גם כן, פעם אחת כל אחת. האם זה משהו שמאפיין את ג'יבארו? מאחר ועד עתה ההצלחה עימם, ולא עם סבאנה, מפחיד לחשוב שאולי זוהי הדרך שמובילה להצלחה בחיים, כי אנו רואים, שהמוכשרים שדגלו בערכים הפסידו במשחק.

 

החברות בין דן לנעמה מאד התהדקה. בפעם הראשונה הוא מראה הזדהות עם אדם אחר, ומוכנות לוותר על האינטרסים שלו בשביל מישהו. בסופו של דבר, אולי זה טוב, שהיא לקחה את הצ'אנס, וניסתה להדיח את ויקה, למרות שסיכוייה להיות מודחת בעצמה, היו גבוהים.

 

נעשה נסיון גיבוש שבטי, על ידי כך שמראים את המשפחות, וכך מראים צדדים אחרים של אותו אדם (שימו לב, שלא נתנו את זה לכל אחד לראות לבד, אלא לכולם ביחד לראות את כולם).  האם נסיון גיבוש כזה יכול להצליח בשבט מסוכסך וחסר אמון פנימי כמו טאינו?

 

מסתבר שהדבר משפיע במקרה של עידן, למרות שגם כך, במשך כל המשחק, הוא התנהג באדיבות ובנימוס, ולא עורר שנאה.  הקשיים שהוא עבר בחייו, ואמו שיושבת במרחק מאביו, מעוררים הזדהות עמוקה לכאבו, ולהתמודדות שלו עם החיים.

 

משפחתה של מרינה מראה את הגביעים בהם זכתה, וזה חשוב כדי להבין שלמרינה יש כשרונות וצדדים מצליחניים. שימו לב שמיד אחר כך היא זוכה בחסינות בקליעה מופלאה.

 

להבאת הסרטונים יש השפעה מחזקת- במצב של חודש ימים של הימצאות בקרב אנשים, שמתחרים בך, ושעל רובם אי אפשר לסמוך, התמיכה והאהבה של המשפחות מחזקת את הדימוי העצמי, ומכאן את יכולת ההישרדות. בשביל האמהות, התחושה שהילדים מסתדרים היטב בלעדיהן, מפחיתה את רגשות האשמה, ומאפשרת להן להמשיך במשחק.

 

דן מתרשם מעידן, ומרגיש קצת מפונק בהשוואה אליו. הוא מחמיא לו, ונעמה מחמיאה לו גם כן. גם יעל מרגישה שאולי יש כאלה, שהפרס מגיע להם יותר, ולמה להפריע להם בדרך.

 

אני צופה שההשפעה של הסרטונים לא תחזיק מעמד רב, זאת מאחר שחלק מהמתמודדים מאד אינטרסנטיים ולא סנטימנטליים, כך שדברים כאלה משפיעים עליהם רק באופן רגעי.

הכותבת היא עדית ג'אנה- יועצת ארגונית בעלת 2 M.A. בתחומי מדעי ההתנהגות. מייעצת למתמודדים עם בריונות נפשית בעבודה ובבית הספר, וכן תומכת במתמודדים עם בן/בת זוג מתעתעים רגשית. 050-7220126.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר