מס' צפיות - 385
דירוג ממוצע -
השוטר אזולאי / הבימה
מאת: איציק גיני 10/01/12 (10:59)

הגירסה הבימתית של השוטר אזולאי שכתב אפרים קישון מועלית בהצלחה בתיאטרון הבימה מ-11/2009 בעיבודו של דניאל לפין.

 

ההצגה מתבססת על הסרט הקומי דרמטי משנת  1971 בכיכובו של שייקה אופיר, סרט שזכה להצלחה גדולה וזכה בפרסים רבים, בפרס גלובוס הזהב, בפסטיבלי סרטים בברצלונה, מונטה קרלו ואטלנטה כמו כן היה מועמד לפרס אוסקר לסרט הזר הטוב ביותר.

 

הסיפור מוכר אהוב וידוע, סרט ששודר בארץ אינספור פעמים ובכל פעם נהנינו והתרגשנו מחדש.

 

העלילה מספרת את סיפור חייו של השוטר אברהם אזולאי, שלאחר עשרים שנות שרות מסור במשטרה לא אפשרו לו לעלות בדרגה והוא נותר  שוטר מקוף זוטר. הסיבה העיקרית לכך היא עקב כשלונות חוזרים  ונישנים בביצוע משימות שיטור פשוטות הנובעות מתמימותו וטוב לבו. אזולאי אינו מבחין בפריצות  המתרחשות במשמרתו, מתקשה בביצוע מעצרים בגלל לבו הרחום, מאמין לסיפורי כזב של הפושעים בהם הוא נתקל.

מפקד משטרת יפו, פקד לפקוביץ', יחד עם סמל בז'רנו מחליטים לפטר אותו למרות שמתקשים לעשות זאת. בינתיים אזולאי מתאהב במימי, זונת רחוב , בעוד שאישתו, בטי, אינה יכולה ללדת ילדים.

ערב סיום חוזה העסקתו במשטרה פושעי יפו  מ"השטח הגדול" (מרכז פשע וזנות ביפו ששימש השראה  למיטב הכותבים שתיארו את הווי המקום בשירים, סיפורים, מחזות וסרטים) הם  מתגייסים לעזרתו ומביימים שוד שאזולאי יוכל לסכל, ובזכותו יישאר במשטרה. בעזרתם האדיבה של החברים מהעולם התחתון  מצליח אזולאי לסכל את הפשע, וזוכה לראשונה להערכה וצל"ש ממפקדיו.

למרות זאת זה לא מועיל לו חוזה העסקה לא מחודש  והוא מפוטר. הוא יוצא מבניין מטה המשטרה ונעמד ליד מגרש המסדרים בזמן ששוטרים טירונים מבצעים חזרה על תרגלי סדר, הם מצדיעים לעברו עפ"י הוראה של סמל בז'רנו, אזולאי סבור שההצדעה מיועדת לו והוא מחזיר להם בהצדעה כשהוא נרגש עד בכי כלשצידו רעייתו בטי ממררת בבכי.

 

בכל פעם כשאני צופה  בסצינת הסיום בימתית /קולנועית מציפות את עיני דמעות.

 

הפורמט של ההצגה מוצלח מאוד , בימוי מצויין של מיכה לבינסון ושחקנים נהדרים כמו מוני מושונוב/השוטר אברהם אזולאי, דב רייזר/ רב פקד לפקוביץ, פיני קידרון / סמל בז/ראנו,גבי עמרני/ אלברט/פקח הג"א, רותי לנדאו/בטי רעייתו של אזולאי.

 

הזדמנות טובה מאוד שמוכיחה את עצמה היא השתלבותם של צעירי הבימה שמבצעים את תפקידם בהצלחה רבה ויכול להוות קרש קפיצה לתפקידים עתידיים וקידום בתיאטרון. אלינור פלקסמן/מימי הזונה, לירון יואלי/זונה/רקדנית בטן, לירון לוי/רוכב אופניים /ציון/מלצר, מירב הררי/זונה/בחורה, נעה גודל/זונה/בחורה  יניב הלפגוט/דנינו/ מלצר , שלומי קוריאט/עמאר, מני פלורנטין/רוכב אופנוע/קאקטוס ועוד.

 

תגלית ההצגה היא בטי רעייתו של השוטר אזולאי אותה מגלמת השחקנית רות לנדאו שיצרה דמות אמינה משכנעת היגוי נכון לבוש מתאים ושפת גוף שהתאימה לדמות. רות החזירה אותנו לימים הטובים של סרטי הבורקס שמשכו קהל רב של צופים לאולמות הקולנוע והתיאטרון.

 

עפרה קונפינו עיצבה תלבושות וינטג' נאות שהתאימו באופן מיטבי  לשנות  ה-70.  

 

נטע הקר הכינה תפאורה שמייצגת את המציאות במקום.בשילוב עבודת תאורה מדוייקת של פליס רוס.  

 

מוסיקה טובה של עידן סוכובולסקי, בתום החלק הראשון של ההצגה שרו את השיר בלדה לשוטר (שמזוהה עם אושיק לוי) חברי הקאסט שרו והקהל הצטרף לשירה בהנאה רבה.

 

ההצגה מומלצת מאוד.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר