מס' צפיות - 115
דירוג ממוצע -
מורם הגדול של אנשי הבימה
השבוע הלך לעולמו מנהלו המיתולוגי של בית-הספר למשחק "בית-צבי" גרי בילו. אשר העמיד דורות רבים של שחקנים האחראים לחווייה הבימתית אותה אנו חווים כאשר אנו הולכים לתיאטרון.
מאת: רועי אורן 17/12/11 (14:36)

השבוע הלך לעולמו מייסדו של בית-הספר למשחק הראשון והגדול בישראל גרשון (גרי) בילו לאחר מאבק במחלת הסרטן.

                                    ביוגרפיה

בילו, נולד בסין בשנת  1944, עלה ארצה בשנת 1950, והתגורר עם משפחו בחיפה. לאחר שירותו הצבאי נסע ללמוד באקדמיה המלכותית לאומנויות הבמה בלונדון, שם למד ניהול הצגה. בשנת 1970 שב ארצה והחל לנהל אדמיניסטרטיבית את התיאטרון לילידים ונוער של אורנה פורת. שלוש שנים לאחר מכן הקים את תיאטרון באר שבע, אותו ניהל במשך שמונה שנים.

במהלך שנות ניהולו ב"בית צבי" ייסד את ההוצאה לאור של בית הספר, והקים את תיאטרון הספרייה, הפועל לצד בית הספר ומעלה הפקות בהשתתפות בוגריו. בשנת 1994 עזב בילו את ניהול בית הספר לשנה אחת לטובת ניהול אומנותי של תיאטרון הבימה, ולאחר מכן שב וחזר לנהל את בית הספר עד החלפתו על ידי לוינסון בשנת 2009. בשנת 2006 זכה בילו בפרס מפעל חיים בתיאטרון ע"ש מאיר מרגלית, בטקס פרס התיאטרון הישראלי.

הוא ניהל את בית צבי בין השנים 2009-1981 וגידל דורות רבים של שחקנים ביניהם: זאב רווח,ספי ריבלין,ענת וקסמן,מיה דגן, איתי טיראן ,שרה פון שוורצה ואחרים.

במהלך שנותיו כמנהל נפתחו נגד בילו שתי חקירות באשמת הטרדה מינית אך אלו נסגרו ובילו זוכה מכל אשמה.

על אף דמותו השנוייה במחלוקת והביקורת שהופנתה נגדו כי הוא משתמש בשיטות לא לגיטימיות הוא ייזכר כאדם אשר העמיד דורות רבים של שחקנים האחראים לחווייה הבידורית והבימתית שאנו חווים בשעה שאנו הולכים לראות הצגה בתיאטרון.

בן 67 היה במותו ,ולבקשתו לא תיערך הלווייה וגופתו תישרף מעל פני המים.

 

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר