מס' צפיות - 145
דירוג ממוצע -
889חמשושלים-ביקורת-פסטיבל תרבות בירושלים
מאות מוקדי תרבות הפתוחים בימי חמישי וסוף שבוע בירושלים בחודש דצמבר
מאת: elybikoret 07/12/11 (08:50)

889החמשושליים-פסטיבל תרבות בירושלייםצילומים:אלי ליאון
במשך ארבעה סופי שבוע בתאריכים 1,8,15 ו22 לדצמבר החל ביום חמישי ועד מוצ'ש יערכו בירושליים ביוזמת עירית ירושליים והרשות לפתוח ירושליים חגיגות החמשושלים לתרבות ותיירות במרכז העיר והעיר העתיקה בירושליים.
חגיגות אלו שזכו בשנה שעברה להצלחה כבירה כוללים אירועי תרבות,מופעי מוסיקה,הצגות,ביקור במוזיאונים בעיר,הכל ללא תשלום ועוד.המסעדות בתפריט מוזל יגישו ארוחות למבלים ותתקיים פעילות לילית מיוחדת לצעירים וסטודנטים.הפסטיבל ואירועי תרבות אחרים שיוזמת העיריה מטרתם להפוך את ירושליים לעיר של תיירי תרבות הבאים מהארץ ומהעולם.החמשושלים מיועד הפעם בעיקר לאוכלוסית הארץ.תנתנה גם הנחות ללנים בבתי המלון שבעיר.השפע המוצע רב .הוא כולל מאוד אירועים ואין אפשרות לפרט את הכל.את הפרטים והתכניות אפשר לראות באתר הפסטיבלjerusalem.muni.il/humshsh/2011
הנה כמה מהאירועים המוצעים לקהל הרחב הכל כאמור בחינם וללא תשלום.מוזיאון ישראל פותח את שעריו לסיורים שיערכו תחת הכותרת"אוכל ואמנות נפגשים במוזיאון"בסיורים אלו תחת השם "טועמים בעינים "יסיירו המבקרים עם הדרכה במוזיאון ביצירות אמנות בתערוכות השונות מכל התקופות ומכל הסיגנונות שבמוזיאון ושהנושא שלהם אוכל.לקינוח תוך כדי הסיור יוכל הקהל לטעום מרק מעולה(טעמתי)שיוגש למסיירים במחיר מופחת.בתאריכי הפסטיבל יערכו סיורים ב22.00,23.00,24.00 בהרשמה מראש.
בנוסף למוזיאון ישראל יהיו פתוחים גם שאר המוזיאונים כגון בית האמנים,היכל שלמה,מגדל דוד,ארצות המקרא,מוזיאון יהדות איטליה מתקופת הבארוק והרוקוקו ועוד.מוזיאון זה אמנם קטן אך יפה וכדאי מאוד לבקר בו אם לא בפסטיבל אז בהזדמנות אחרת.
התיאטראות השונים בירושליים יציגו את הצגותיהם.
ימק"א יערוך טכס תה אנגלי מסורתי וסיור בבנין ההסטורי ,יהיה קונצרט פעמונים,מסיבת זומבה.במועדונים השונים יערכו מופעים שונים בהם יופיעו בין השאר דני סנדרסון,דני רובס,יהיו ערבי רוקנרול ועוד.
יערך גם סיור באוטובוס מזמר בתשלום.
זהו פסטיבל בו יהיו שפע של אירועים,שפע של פעילויות והכל כדי לשמח,לבלות,להוציא את האנשים לרחובות ולהביא לירושליים  סוג חדש של מבקרים -מבקרים הבאים לראות תרבות בירושלים.
לראות או לא לראות:מהמעט שהספקתי לראות בסיור מוקדם אני בטוח שיהיה מענין ,מבדר וההנאה של המבקר תיהיה שלמה הן הנאה תרבותית והן הנאה קולינרית.מומלץ לבקר.    

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר