מס' צפיות - 899
דירוג ממוצע -
החותנת / הבימה
מאת: איציק גיני 03/11/11 (11:08)

"החותנת"  קומדיה מאת אנדרו ברגמן בתרגום ועיבוד של רשף לוי עם יכולתו הקומית המוכחת כשחקן, סטנדאפיסט עיבד את המחזה באופן משעשע ומצחיק מאוד.בימוי מצויין של אופיר אלון.

סיפור מרגש מהחיים שנוגע בכולנו חותנת קשישה שמתעקשת לחיות בבית אצל אחת מבנותיה, המחזה עוסק בטיפול בהורים בזיקנה, שתי אחיות מיקה וגילה כאשר האמא חיותה  בן יהודה מתגוררת אצל אחת מהן האחות גילה ובעלה עמי כהן.

גילה ובעלה מגיעים לארוחת ערב בלתי צפויה בבית האחות מיקה,  יש להם בשורה בלתי צפויה. בשל בעיה שעלתה עם הבת שמתגוררת בחו"ל הם צריכים לנסוע אליה ודואגים להעביר את האמא מיידית לאחות מיקה ובעלה יוגב נויפלד.

יוגב ומיקה הם זוג תל אביבי יאפים  ללא ילדים נהנתנים  שעוסקים ביחד בסחר באומנות, המעבר של חיותה לביתם מראה כי בין החותנת לחתנה יוגב אין אהבה גדולה ומידי פעם עולות התקלות.

באחד הערבים הם מזמינים לביתם לארוחת ערב אורח  בן 100בשם דב שעוסק בציור. אל הארוחה מצטרפת האמא חיותה שהיא בת 80 היא מתקשה בהליכתה ומסתייעת בהליכון. כצפוי דב מתאהב בחיותה, הדבר גורם לה למטמורפוזה למהפך בחיים היא זונחת את ההליכון. מתגנדרת ומתחילה בחיים חדשים ומהנים. נוסעת לחו"ל חל בה שינוי גדול, האהבה בגיל השלישי מיטיבה איתה.

יוגב חתנה סקרן לדעת האם הם מקיימים יחסי מין או שמחכים לרעידת אדמה. 

 

התאטרון הלאומי תפקידו למשוך קהל מכל רובדי האוכלוסיה. ובתוך כך אפשר לשלב גם קומדיות ומצבי חיים שיתאימי גם לקהל שאינו מגיע תדיר לתיאטרון.

 

 חברי הקאסט עושים עבודה מצויינת ויורים פאנצ'ים ורפליקות ושלל משפטים שחונקים מצחוק לאורך כל המחזה במינון נכון ומותאם. 

 

חיותה בן יהודה / דבורה קידר המצויינת שיש לה מקום של כבוד בבידור בהומור הישראלי בתפקידה הבלתי נשכח כאימו של בנצי מאסקימו לימון. עד היום בחלוף 30 שנה ממשיכים להשתמש במטבעות לשן מהסרט, כמובן ברינגטונים והמשיבונים. ב"חותנת" היא מגלמת את תפקידה בכשרון ובחן רב. דב / שמעון כהן משחקו מצוין ומשעשע. יוגב /נתן רביץ שחקן מעולה שהפתיע ביכולת שלו להצחיק, דבר שגרם לקהל לצחוק באופן רועם. מיקה /אסנת פישמן התברכה ביופי טבעי ויופי של כשרון. גילה /אורנה רוטברט משחקה מעולה וגילה את התפקיד טוב מאוד. עמי / פיני קידרון שחקן נהדר שהראה יכולת טובה מאוד..

 

ההצגה רצה בתיאטרון הבימה משנת 2007 כצופה אני צופה שלאור הביקוש הרב "החותנת" תמשיך עוד לרוץ באולמות מלאים .

 

הקומדיה "החותנת" מומלצת מאוד.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר