מס' צפיות - 506
דירוג ממוצע -
ירמה / בית צבי
מאת: איציק גיני 27/10/11 (11:19)

ירמה מחזה קלאסי מאת פדריקו גרסייה לורקה, עוסק בירמה אישה עקרה הנשואה לחקלאי בשם חואן.ירמה משודכת לחואן על ידי אביה רועה הצאן. בנעוריה היתה מאוהבת ירמה בויקטור חקלאי בן הכפר. העלילה מתרחשת בכפר בספרד בשנות ה-30 של המאה הקודמת  לירמה כמיהה עזה לילד ולדבריה אישה ללא ילדים משולה לערימת קוצים והיא אישה מקוללת. בעלה חואן משקיע את מירצו וכוחו בעבודת המשק, עבודת האדמה ועדר הכבשים. חואן אינו משתוקק לילד. וחרד יותר מרכילויות בכפר על התנהגותה של אשתו.חשוב לו שאישתו נאמנה, לירמה  אין לה כל ענין לגדל ילד של אחרים.  ירמה מנסה למצוא נחמות אצל חברותיה שחוו את חווית האימהות וגם כאלה שטרם ילדו. היא מתייעצת עם הזקנה ונעזרת בנסיון וחוכמת החיים שלה. בין הנסיונות להרות ירמה עולה למנזר שנודע בזכות הסגולות לפריון.חואן שמגיע למקום מתעמת איתה מכיוון שהתברר לה שחואן לא משתוקק לילד, ירמה חונקת אותו למוות.   

 אחת מהסצינות היפות המחזה, זה מפגש הכובסות הממחיש את החיים בכפר, הנשים נפגשות בשפת הנחל כשבידיהם דליים, גיגיות כביסה ומנהלות שיחת נשים.

 

 אתי רזניק עשתה עבודת בימוי מעולה, הקאסט עושה עבודה מדהימה , עוזי עמרני עיצב תלבושת יפות בהשראת התקופה של המחזה, עבודה שנעשתה בטעם אסתטי משובח. אבי שכוי עיצב תפאורה יפה וצנועה.  ירמה / דנה מאירוביץ עיצבה דמות אמינה היא מוכיחה יכולת בימתית טובה. מריה / מונא חנא היא התגלית של ההצגה בכשרונה הרב היא הפכה דמות משנית לדמות מרכזית ועשתה זאת באופן מופתי. פאגנית זקנה / מעיין עמרני התפקיד בזקנה היתה נפלאה, משכנעת נכנסה לדמות באופן מושלם. חואן / אבישי בן גל יצר דמות טובה מאוד. ויקטור / יואל ברמן בתפקיד משנה יצר דמות טובה נוכחותו מרשימה על הבמה.

 

 ההצגה ירמה מעניינית, מהנה ומומלצת ביותר. 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר