מס' צפיות - 1461
דירוג ממוצע -
מייקל קלייטון - ביקורת סרט
העובדה שהעלילה נמרחה מאוד כדי לאפשר לנו להתמקד בייסורי הדמויות שבמרכזה, הפכה אותה למשעממת. ברור לי שניסו לעשות סרט אחר, שמתמקד בדברים אחרים, אבל לא הצליחו לשמור על איזון כזה שהעלילה לא תאבד בו.
מאת: psychojr 27/02/08 (14:18)

תקציר הסרט:


מייקל קלייטון (ג'ורג' קלוני) עובד בחברת עורכי דין גדולה בניו יורק, כבר 14 שנים, אבל הוא אינו שותף. למעשה, אף אחד לא יודע בדיוק מה התפקיד של מייקל קלייטון, משום שיש לו נישה משלו. בפועל, מייקל קלייטון הוא פותר הבעיות של החברה. כל דבר שצריך טיפול ובעיקר צרות שיש לטאטא בזהירות מתחת לשטיח, הן המומחיות של מייקל. כאשר ארתור (טום ווילקינסון) אחד מהעורכי הדין הותיקים והטובים ביותר בחברה שהוא גם חברו הטוב של מייקל, עומד לחבל באחת מהתביעות הכי גדולות של החברה, מייקל נשלח לעצור אותו ומוצא עצמו מול המשימה הכי סבוכה הקריירה שלו, משימה שתעמיד במבחן את יכולותיו, את נאמנותו לחברה ואת יחסיו עם חברו הטוב.
 
ביקורת סרט:


הסרט הוא דרמת מתח מאוד שגרתית, אשר מנסה להתמקד, יותר בתהליך הנפשי שעובר הגיבור, אותו מגלם ג'ורג' קלוני, מאשר בעלילת המתח שעומדת במרכזו. התוצאה היא מצד אחד תצוגת משחק נפלאה של ג'ורג' קלוני, שהפך בעיני לאחד השחקנים הטובים בהוליווד וללא ספק אחד האהובים עלי.

 

מצד שני, עלילת הסרט אינה מעניינת מספיק. אין בסרט הזה שום דבר שלא ראינו קודם בסרטים שבמרכזם תביעה וקונספירציה מצד תאגיד ענק כדוגמת הסרט הנפלא "המקור" ("The Insider"). בכלל אם משווים את הסרט הזה לסרט "המקור" הוא נופל ממנו בכל התחומים ובעיקר ביכולת לרתק, לרגש ולסחוף. אני חושב שהעלילה שעומדת במרכז הסרט עוד יכלה להיות מעניינת (אם כי לא מקורית), אם היו עורכים את הסרט בצורה קצת יותר חדה.

 

העובדה שהעלילה נמרחה מאוד כדי לאפשר לנו להתמקד בייסורי הדמויות שבמרכזה, הפכה אותה למשעממת. ברור לי שניסו לעשות סרט אחר, שמתמקד בדברים אחרים, אבל לא הצליחו לשמור על איזון כזה שהעלילה לא תאבד בו. העובדה שהסרט הזה והבמאי והתסריטאי שלו טוני גילרוי, היו מועמדים לאוסקר הסרט, הבמאי והתסריט המקורי הטובים ביותר, מעידה על יבול סרטים דל יותר מאשר על הסרט הזה, שבהחלט אין לו מקום לדעתי, ברשימה כזו מכובדת לצד סרטים כמו "ארץ קשוחה" או "ג'ונו".  

 

ג'ורג' קלוני וטום ווילקינסון ששיחקו בצורה משכנעת זכו למועמדות לאוסקר לשחקן הראשי ושחקן המשנה בהתאמה אבל הם לפחות היו טובים. למועמדות ולזכייה של טילדה סווינטון באוסקר לשחקנית המשנה הטובה ביותר אין לי שום הסבר הגיוני. היא מופיעה אולי רבע שעה בסרט ואותי היא לא שכנעה. כדי להוסיף לעוול היא הופיעה עם שמלה מזעזעת במיוחד לטקס האוסקר. מחדל כפול. לסיכום, אין יותר מדי מה להגיד על הסרט הזה מלבד שהוא כולל תצוגת משחק טובה. ראינו סרטים רבים עם תסריט טוב יותר, מותחים יותר, מעניינים יותר וסוחפים יותר. על הצפייה בסרט הזה אפשר בהחלט לוותר.
 
ציון: 5 מתוך 10  

 

מייקל קלייטון Michael Clayton
במאי: טוני גילרוי
שחקנים: גורג' קלוני, טום ווילקינסון, טילדה סווינטון, סידני פולאק, מייקל אוקיף
שנת הפקה: 2007

 

ביקורת זו נכתבה ע"י טמיר, בעל הבלוג "מיומנו של פסיכופט מתורבת"

הכותב הוא טמיר הוא מבקר קולנוע וטלוויזיה ובעל האתר "מיומנו של פסיכופט מתורבת". את שאר הגיגיו בנושא קולנוע וטלוויזיה תוכלו לקרוא באתרו בכתובת http://www.psychojr.com

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר