מס' צפיות - 493
דירוג ממוצע -
המלצה לדיסק: Songs of the Soul - Vasudeva

בזמן שהיינו ברישיקש, באשרם שיבננדה, פגשנו את ואסודבה (Vasudeva), מוסיקאי ממוצא הודי שחי בניו זילנד. ואסודב התגורר באשרם שיבננדה במשך 13 שנים ולמד מוסיקה עם סוומי נאדה-ברמננדה, תלמידו האישי הקרוב של סוומי שיבננדה.

 

את ואסודבה ומשפחתו ראינו בפעם הראשונה השכם בבוקר בפוג`ה מיוחדת שנעשתה במהה סמהדי של סוומי שיבננדה (קברו). אנחנו השתתפנו בפוג`ה לכבוד יום הולדתו של גירידהרי ויחד איתנו גם משפחת ואסודבה השתתפו. צילמנו אלה את אלה וכך הכרנו.

 

בערב ואסודבה הופיע בסטסנג המרכזי. שירתו הייתה מרגשת מאד. קולו העמוק מילא את האולם באהבה שמיימית. אחרי זה ניגשנו אליו ושמענו את סיפורו.

 

לאחר שהות ארוכה באשרם שיבננדה, הקים ואסודבה משפחה ועבר לניו זילנד, שם הוא הקים מרכז למוסיקה ויוגה. לאחרונה חלה במחלה קשה (סרטן הריאות) והוא הרגיש צורך עז להגיע עם משפחתו לאשרם שיבננדה, שורש נשמתו. הוא סיפר שבקושי עלה למטוס, אחרי טיפולי כימותרפיה קשים, אך ברגע שדרכו רגליו על אדמת הודו, חזרו כוחותיו והוא התמלא אנרגיה אדירה שהתבטאה גם בשירתו, בקולו המדהים. במשך כמה ערבים רצופים הוא שר ושר ושר, מילא את חלל האולם הגדול בבהקטה עצומה.

 

בדיסק שהוציא, ואסודבה שר קירטנים שלמד באשרם שיבננדה וקולו מזכיר לפעמים את קולו של סוומי שיבננדה בעצמו. את הדיסק ניתן לרכוש דרכנו (אנחנו נזמין מניו זילנד). מאד מומלץ!!! כל כך יפה ומרגש!!!

הכותבת היא מורה ליוגה ואמנית רב תחומית

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר