מס' צפיות - 277
דירוג ממוצע -
854על נסים ונפלאות-ביקורת-שירילי דשא-תיאטרון בית ליסין
הצגת ילדים
מאת: elybikoret 22/08/11 (07:08)

854על נסים ונפלאות-ביקורת-עפ'י לאה גולדברג-בית ליסין

צילומים-אלי ליאון  

  ללאה גולדברג כלת פרס ישראל לספרות יפה וכן מועמדת שדיוקנה נבחר להתנוסס על גבי השטרות החדשים של 100 שקל מציינים כעת 100 שנה להולדתה.   בין שאר האירועים הרבים שהיו וודאי עוד יהיו, הועלה על ידי בית ליסין בשיתוף התיאטרון הארצי לילדים ולנער המחזה"על נסים ונפלאות"מאת שירילי דשא בהשראת ספרה של לאה גולדברג "ידידי מרחוב ארנון" ובבימוי רענן פררה ומשה בן שושן.

 

המחזה מוצג במסגרת סידרת המנויים המיוחדת והיחידה בין התיאטראות המקצועיים  לילדים. זאת יזמה ברוכה מאוד והיא מציגה במסגרת הסידרה הצגות מיוחדות לילדים משך כל השנה ולא רק בחופשות וחגים.   המחזה מלא שירים ,ריקודים,עליזות,תנועה רבה,קצב נעורים.הכל בצבעים בהירים, שמחה, רעננות.בין העלילה מבוצעים על ידי השחקנים המשתתפים כמה משיריה המפורסמים של לאה גולדברג.  

 

ילד הנראה מוזר בעיני ילדים אחרים הגרים ברח'ארנון רחוב מגוריה של לאה גולדברג מגיע לרחוב ולא מתקבל על ידם.הוא מרגיש בודד ופוגש בקוף שאבד לבעלו. הוא פוגש את לאה גולדברג והיא מארחת אותו ואת שאר הילדים בביתה ברצון בהיותה גם היא בודדה וחיה לבד. היא נרתמת לעזור לילד המוזר להקים קרקס כדי לעזור לאמו הזקוקה לנתוח דחוף. הילד בעזרת הקוף מתקבל גם על ידי הילדים האחרים .

 

  הביצוע של כל השחקנים,שאיני יכול לפרט את תפקידם מפאת חוסר פרוט התפקידים בצורה כל שהיא,טוב מלא מרץ וחינניות.ואלה שמותיהם-אורנה כץ,אהוד כהן הרמתי,פיודור מקרוב,שחר ישי שעשה גם את הכוריאוגרפיה,גיא רוזן,ואדוה פרץ. הם יצרו הצגה שתענוג היה לראותה הן לילדים והן למלוויהם הפוגשים חומר מוכר מילדותם.  

 

את הלחנים והעיבודים וכן הנהול המוסיקלי נמסר לשי אלון.התפאורה היפה עיצבה בתיה סגל ומיכאל פיק.התלבושות הצבעוניות והנאות עיצבה אלה קולסניק והתאורה  אורי מורג.  

 

לראות או לא לראות:הצגה יפה ,עליזה,משעשעת שילדים ובני משפחתם יהנו ממנה הרבה.  

 

  נכתב על ידי elybikoret-אלי ליאון , 20/8/2011 15:01 

 

אלי
elybikoret@gmail.com
03-6856786
עיתונאי-מבקר אמנות,חבר אגודת העיתונאים ת"א ותא המבקרים שליד האגודה.   אני מזמין אתכם להכנס לאתרי  בו ריכזתי ביקורות שכתבתי  והתפרסמו באתרי אינטרנט שונים בכל שטחי האמנות,חיבורים שכתב פרופ'יוסי גמזו וחומר אחר.
ביקורות שהתפרסמו לפני 1.6.10 אפשר לראות רק באתר שבו פורסמו.באתרי אפשר גם לראות תמונות רבות מהאירועים עליהם כתבתי.
הכתובת www.elybikoret.022.co.il      

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר