מס' צפיות - 1204
דירוג ממוצע -
הישרדות, פרק 21 - המנסר מטקסס או הדוקר מחולון?
מאת: psychojr 24/02/08 (13:25)

זה היה רק עניין של זמן - אחרי הפרק של דן והפרק של קפון, שיהיה גם פרק שכולו מוקדש למושון. אבל אצל מושון כמו אצל מושון. בעוד הפרקים שהוקדשו לקפון ודן היו פרקים שהביאו להם כבוד, אצלו נשברו שיאים שליליים של חוסר כבוד, שקרים, נכות רגשית וטפשות. נכון, הוא שורד באי כי האחרים נותנים לו ולא רואים בו איום, אבל כמו שכל המדינה ראתה שהוא נשבע באמא שלו (או שלא) וזה זעזע אותו, אם הייתה בו טיפת בינה, הוא היה מבין שכל המדינה רואה כמה נמוך הוא ירד.
 
לפני שנרד לפירוט, אי אפשר שלא לדבר שוב על אתגר הכוח הכפול, שהפעם, מסיבה לא ברורה, חזר להיות חסר כל משמעות. להצביע לשני מועמדים שונים, פשוט לא נותן כלום ועובדה ששחר זכתה ככה להצבעה ראשונה אם אני לא טועה עד כה (מי שם לב שהיא קיימת בכלל?). עצם העובדה שההפקה מחליטה כל פעם על פרס אחר באתגר הכוח הכפול הופכת אותו לבעייתי. אני לא רוצה להעלות פה טענות קונספירציה אבל העובדה שיוצאי ג'יבארו היו ביתרון מספרי, החזירה את הכדור לידיים שלהם, מרגע שיצא אתגר הכוח הכפול מהמשוואה.

 

מכאן ואילך הנסיונות של ליה לברית נשית היו האופציה השנייה. כדי שהיא תעבוד זה דרש מנעמה ומרינה להפעיל בפעם הראשונה את האין מוח שלהן כך שלמעשה זה היה די חסר סיכוי. הספיקה משוואה (לא מאוזנת) אחת מצד דן שליה מאיימת עליהם ותיקח להם חסינויות (כאילו הוא לא מנצח אותן כבר כמה שבועות רצוף) כדי שהן תישארנה איתו. כמה פשוט וקל. מה שנקרא אין שכל אין דאגות !
 
מובן שדן היה פרנואיד מתמיד, שהרי הוא תמיד על הכוונת ודקלם כל הפרק שבקטע של לבגוד וסכינים בגב להעיף אותו זה יהיה שיא השפלות כי הוא הביא את ג'יבארו ליתרון. דן הגדיל ואמר "אמרתי להם לבגוד בי רק כשנגיע לרגע האחרון וכשנגיע לרגע האחרון אני כבר אמצא איזה פתרון". כדי שכל התחבולות המפגרות האלו של דן יעבדו צריך לעשות ברית עם מרינה ונעמה הנבובות, שבטוחות שהן מומחיות להישרדות. עאלק.

 

אגב גם לדן ברור שאצל נעמה ומרינה אין טעם לפנות לשכל ומחוות פיזיות עובדות יותר טוב (מבחינתי, שבשלב הבא ידבר איתן בציורים) ולכן בשלב מסויים הוא אומר "אני צריך להחזיק את נעמה ומרינה פיזית איתי כמה שיותר, כי כשהן לא איתי ליה חוצבת להן בראש נגדי". לאורך הפרק כל חברי ג'יבארו הוכיחו כישורי משחק, כשהם משחקים אותה מתלבטים לגבי הברית הנשית (ההפקה ביקשה?). אי אפשר גם לדעת אם הייתה התלבטות אמיתית ואז שינוי ברגע האחרון כי זה משהו שאפשר ליצור בקלות בעריכה מושכלת.
 
ואחרי שדיברנו על מאזני הכוחות, נרד קצת לפרטים הראויים לציון בפרק, כמו שאמרתי רובם על מושון:
 

• דן עושה ברית עם גיא, ברית שנידונה מראש להיגמר כמו כל הבריתות של דן עם סכין בגב של גיא (כבר בפרק הזה). דן אגב הגדיל לעשות ובוידוי מרגש אמר שגיא יכול להיות ממש חבר שלו במציאות. אבל כמו תמיד אצל דן חברות היא אינטרס, חלק מהאסטרטגיה. אפילו ליה אמרה בשלב מסויים בפרק שכל בת בשבט תעדיף את גיא כחבר על פני דן. מה שלא שינה כלום שהרי אף אחד שם לא בא כדי לחפש חברים, בטח לא בג'יבארו.

 

• באתגר הכוח הכפול, כנראה לאחר שקפון הכריז בפרק הקודם שהוא נראה כמו קוף אדם, ההפקה נתנה להם ללקט בננות מהבוץ ולאכול אותן. נעמה אמרה "לא יכולתי לסבול את עצמי, את המגע ברגליים בבוץ".

 

ולי נשאר רק לומר, הגיע הזמן, אנחנו לא סובלים אותך כבר הרבה זמן, גם בלי בוץ.

 

בשלב השני עידן ודן צריכים לאכול כל אחד עשר בננות, ירוקות וקשות. עידן אוכל עם הראש למטה ולא מסתכל סביבו, דן לעומתו עושה טעות, מרים את הראש ורואה את הפנים של נעמה ומשה, מה שמיד גרם לו לרצות להקיא. בסוף, דן, שכבר הספיק להעיף את כל החזקים בסדרה, מנצח שוב באתגר וזוכה בכוח הכפול המיותר.

 

• מושון הוא כנראה היחיד שלא מבין לאן הרוחות נושבות ומדמיין שיש סיכוי אמיתי שיעיפו את דן. הוא בא לדן, אומר לו שהוא חייב להיות כנה איתו (ממתי כנות מעניינת אותו?) ושהוא מצטער אבל הוא עומד להצביע לו בגלל שהוא ווינר והוא האיום הגדול ביותר. בהמשך הוא גם מלגלג עליו, דן עומד לעוף... דן עומד לעוף ומפגין את האינפנטיליות הרגילה שלו. דן מחמיא למשה ובמקביל לא שוכח להזכיר את חוסר כישוריו האחרים "הנכס היחיד של משה זה הקול שלו והוא יודע למי לתת אותו" מה שלא מפריע לו להגיד למשה שיש לו שני קולות הערב במועצת השבט רק כדי להפחיד אותו שהרי מושון זה כנראה היחיד במשחק ובמדינה שלא הבין שאין שום משמעות להצבעה הכפולה הזו. מושון אגב ירד על ברכיו באותו רגע ונראה מבוהל. גם קפון מדבר על מושון ועל כך שהוא שיכור מהכוח שיש בידיו.

 

אני רוצה להזכיר לקפון שמושון הוא חיה לא מפותחת במיוחד והסיכוי שהוא בכלל מבין שיש לו כוח, קלוש. הוא בסה"כ עושה מה שאומרים לו.

 

בשיחה מרגשת בין קפון למושון אנו מגלים שמשה "לא רצח ולא גנב אלא רק עיגל כמה פינות" וש"אי אפשר לנצח בלי שקרים כמו שהחברות של אמא שלך רוצות".

 

אני חייב לומר לך משה, לא רק שלאמא שלך לא נשארו חברות אחרי הבושות שעשית לה, היא כנראה גם לא תעיז להוציא את ראשה מהבית.

 

• ורה עומדת להילחם מול נועם באתגר באי המתים ושוב מזכירה לכולנו שזה כבוד כי הוא ראוי וגם היא ראויה. היא גם מוסיפה שהיא לא מפחדת כמו דן שמשאיר סביבו אנשים חלשים כדי שהוא יוכל לנצח אותם. מאוד מעודד אותי לראות שעוד בחורה אחת מלבד ליה, מבינה בדיוק מה דן עושה. מרוב שהיא ראויה, ורה כמעט תלתה את עצמה עם החבל במשימה ונועם ניצח. אגב אני די בטוח שורה עדיין מדקלמת "אני ראויה, אני ראויה" ברחובות תל-אביב משום שלא נראה שיימאס לה אי פעם.

 

• בתור פרס על הנצחון באי המתים מקבל נועם כמה פרסים מיותרים כמו מזרון ואז זוכה לפרס החשוב באמת, עז חולבת שחורה. נועם שמבין כמו כולם שהשולתתתים האמיתיים במשחק הם קפון וקוריצה, כנראה רצה גם הוא להשיג בת זוג סופסוף ומתחיל לדבר על העובדה שמעכשיו הוא צריך לנצח גם בשבילה. אני לא רוצה לפגוע ברגשותיו של נועם, אבל אין ספק שקוריצה יותר חתיכה והעז הזו היא בסה"כ חיקוי עלוב. נועם ממציא לה שם, ליילה ואומר שהוא עובד על היחסים ביניהם ושהוא מקווה שהיא תקבל אותו. וגם שהוא מסתכל עליה כמו על חברה והוא לא מתכוון לעשות ממנה צלי ובכלל שהוא מרגיש אשם כשהוא הולך לים ומשאיר אותה לבד כמה שעות

 

אשכרה נהיה בחורה !

 

• דן לא מרשה לבנות השבט שלו לדבר עם ליה. במקום להתעצבן ולהבין איזה תחמן הוא ולהעיף אותו קיבינימט, הן מקשיבות לו כמו תמיד ועושות איתו דיל להעיף את גיא ולא את ליה כדי שיוכיח את נאמנותו אליהן. כל כך טפשות, אמרתי כבר?

 

מצד שני הבטיחו לנו כוח נשי, קיבלנו את הכוח הנשי האמיתי, מרינה-נעמה-יעל-משה החלשלוש ודן הכוסית. לפחות לא שיקרו.

 

• במועצת השבט ליה מספרת על הגעגועים לורה ושהיא גילתה בחורות חדשות ושנעמה ומרינה מחממות אותה בלילה. היא שכחה, אבל תגלה כבר בהצבעה, שהבנות האלו ישנות רק עם נחשים (דן). בהמשך עולה השאלה באיזה מחיר מוכנים לנצח במשחק וכמובן פונים לראוי ביותר משה. או אז מתחיל נאום האימה של משה שמכריז בלי שום קשר לשאלה שנשאל (אולי הכי מתאים לקרוא דווקא לו ביבי ולא לדן?) שעליו לשנות פאזה. הוא מתכוון להתחיל פחות להתגונן ויותר לתקוף ורק כשיגיע הרגע נתחיל להתלכלך. בשלב הזה אפילו לגיא זוארץ נמאס והוא מזכיר לו שהוא כבר התלכלך לא מעט. משה ממשיך ומכריז שאין יותר שבט ג'יבארו וסבאנה (ברור שהרי למעשה יש רק ג'יבארו או שבקרוב יהיה) ושוב חוזר על המנטרה שנכון שהוא שיקר וימשיך לשקר אבל שאין לו מה להתנצל ונמאס לו להתנצל על זה. המטרה שלו היא לא ליצור חברויות כמו שעידן קפון אוהב להגיד

 

ואז באה ההכרזה של הפרק מצידו של משה: "בהמשך אני לא רק אירה, אני גם אדקור ואירק". לא נעים לי להגיד שאם משה אכן רוצה לממש את זה, כדאי ליחידה שהוא יכול עליה לדאוג מאוד. ולא, אני לא מתכוון לשחר, אני מתכוון לקוריצה. צפי יריקה מותק !

 

• כרגיל בתפקיד המלכה שחושפת את כולם בקלקלתם (ובכך סוללת את דרכה לעוף בפרק הבא), ליה אומרת שנולד פה גבר וממליצה לו לזכור את עניין המושבעים ושברגע שהם יהיו במושבעים אף אחד לא יבחר בו אחרי שהוא אמר בעצמו שהוא לא בנאדם. זוארץ תופס טרמפ על ליה כי סופסוף נאמר משהו חכם במועצת השבט (והסיכוי שהוא יגיד משהו כזה אפסי) ושואל את משה "אולי זה משהו שאתה לא לוקח בחשבון באסטרטגיה שלך?". קפון עונה במקומו "אולי זו אסטרטגיה" (וכולם מתים מצחוק, דחקות איתך קפון !!!) ומשה שזה מורכב מדי בשבילו עונה "אני לא מפלצת".

 

 אני חושב אגב שמה שמשה באמת רצה לומר זה "מה זה אסטרטגיה?".

 

• דן מתעצבן שהוא איבד את תפקיד השקרן הכי גדול ומחזיר את מושון למקום הראוי לו. הוא אומר שמושון לא כזה שקרן ושמה כבר הוא עשה (באמת הכל יחסי, מול מה שדן עושה כל פרק, זה באמת כלום) ושהוא משחק אותה מסכן וככה מתקדם. דן מוסיף שמבחינתו משה לא מאיים והוא כולה קול, משה=פתק (לפחות ברמת המשכל זה די דומה). מצד שני במהלך מבריק לא פחות שומר על הפתק קרוב אליו ואומר למשה שאם הוא ישרוד עד הסוף, בהפוך על הפוך בגלל שזה הלך לו כנגד כל הסיכויים, דן יצביע עבורו.

 

אפשר לומר המון דברים על דן (דביל, רמאי, נוכל) אבל ללא ספק זה היה מהלך מבריק !

 

• המושבעים ממשיכים, בדיוק כמו כל הקהל בבית, לשנוא את משה. מכיוון שמשה עושה עבודה כזו טובה בלהשפיל את עצמו הם תוקפים את יעל שמיודדת איתו ואומרים לה "אמרי לי מי חברייך ואומר לך מי את" ושואלים אם יש לה תכונות כמו שלו. יעל מזיינת את השכל על מנעד רגשות שיש לכל אחד ועל זה שחלק משותפות וחלק לא. מיותר משהו אבל מבחינת המושבעים זה היה גאוני כי הם תקפו מישהו שיכול לקלוט, וחשפו שוב את משה בקלקלתו. אצל משה כנראה כל האנטנות שבורות, אז אין שום טעם לתקוף אותו ישירות.

 

• בהצבעה, ליה מצביעה לדן ומציינת שזה פעם ראשונה שהיא מצביעה למישהו שהוא ראוי, ודן מצביע לגיא רק כי הבנות חייבו אותו עאלק. אני חושב שהתחרות בין משה לדן, מי תקע יותר סכינים בגב, תהיה צמודה ותוכרע בנקודות. גיא עף.

 
לסיכום, זה היה פרק שבוזבז רובו על מתח מדומה על איזה ברית נשית שלא היה סיכוי שתיווצר שהרי דן לא אמור לעוף. את הברית הנשית האמיתית כבר חשפתי ובכלל המשך המשחק עם החוקים ושינוי הכוח הכפול כל פעם למשהו אחר הוציאו טעם מהמשחק עצמו. מה כן נשאר? לצפות בעכברים הטפשים שזרקו למעבדת האי בקאריביים. כבר מובן לצופים ממזמן שמקדשים את השקר הלכלוך והצהוב בהפקה הזו של הישרדות, אז אני יוצא בקריאה מפה, תתמקדו בזה מעתה ותפסיקו לבזבז את זמננו עם כל מיני בריתות מדומות. למשל איפה קפון היה בפרק הזה? בפרק הבא לפי הפרומו, כל הבושה והמחסומים מוסרים ורואים את ג'יבארו מתחילים להתלכלך ממש, ואפילו את קקוריצה בסכנה שוב, כך שנראה שיש תקוות שזה יתקיים.
 
נשתמע בפרקים הבאים


סייקו


ביקורת זו נכתבה ע"י טמיר, בעל הבלוג "מיומנו של פסיכופט מתורבת"

הכותב הוא טמיר הוא מבקר קולנוע וטלוויזיה ובעל האתר "מיומנו של פסיכופט מתורבת". את שאר הגיגיו בנושא קולנוע וטלוויזיה תוכלו לקרוא באתרו בכתובת http://www.psychojr.com

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר