מס' צפיות - 1950
דירוג ממוצע -
הדוגמניות 3, פרק 3 - סוציומטרי או לינץ' פומבי?
כולן לבושות יותר מדי והמשימה מתבצעת בחום, אז לנטלי נהיה חם מדי, כנראה בגלל שהסיליקון שלה התבשל (בדרך כלל אומרים שהמוח מתבשל, אבל במקרה הזה אין חשש), אז היא מבצעת מעשה נבלה ומורידה את הכפפות. מעשה מזעזע זה הרעיד את אמות הסיפים של ההפקה, אבל על זה עוד נשמע בהמשך.
מאת: psychojr 23/02/08 (16:49)

כמו בכל היחידות המובחרות (והרי מדובר בחבורה המובחרת מכולן, היפות שנבחרו מבין אלפי בנות) הגיע הזמן לעשות בפרק הזה סוציומטרי, כדי להעיף את המסתננות הרעות שפוגעות בשורות. אבל בריאליטי כמו בריאליטי, הרעות התככניות, אלו עם הפה הגדול שכולן שונאות, הן אלו שמביאות את הרייטינג, אז ברור לכולנו שהמטרה הייתה להוציא את הלכלוך שהן מסתירות, את הקיא של הדוגמניות בשירותים, את הפצעונים שהן מפוצצות, את הנחשים שהן מכניסות אחת לשנייה למיטות או בקיצור, להוסיף עוד קצת צהוב לסדרה שברור שמבססת את עצמה כטראש הכי טוב על המרקע. זהו הפרק בו הוציאו את התותחים הכבדים כדי ליצור הדים ולהוסיף לרייטינג, הדי מאכזב עד כה.

 

ממש לפני שהתחילה התכנית, בתכנית "שישי" עם רביב דרוקר ועופר שלח, הכתבה האחרונה הייתה כתבה של אסתי זקהיים על היעדרות נשים שמנות מהפריים טיים. קצת חסר טאקט ומבריק בו זמנית, לשבץ את זה לפני "הדוגמניות". עופר שלח אפילו סיכם ואמר בסיום הכתבה "תגובה ציונית הולמת, מיד אחרי מזג האוויר".

 

גם בתזכורת לפרק הקודם, מכינים אותנו לפרק הנוכחי ומזכירים לנו בעיקר את הלכלוכים והמריבות כאשר מראים את קארין הולכת להסתפר ושומרת את השיער שגזרו (כנראה כדי לעשות טקס אינדיאני לעילוי נשמתו, כמו בהישרדות) ואת ההאשמה של לימור נגד צליל, כאילו היא גנבת. ראינו את הבנות מדברות על זה קצת אבל כרגיל זה היה ליצור דרמה מכלום, אז נתקדם הלאה.

 

ואז במעבר מהיר מתחיל הפרק השלישי, עם לא פחות מאשר גרסא מפותחת של משחק 1, 2, 3, דג מלוח שבגרסת הטראש ייקרא מהיום "אחת, שתיים, שלוש, קארן דונסקי". אני רק תוהה אם זו הייתה חסות "חסויה" במיוחד של קארן דונסקי (מי זאת בכלל? כנראה שזה לא עזר), על הפרק. אני גם רוצה לשבח את ההפקה שהתאימה את רמת המשימה ליכולות השכליות של הבנות. אני גם די בטוח שאם היה מדובר בקלאס או אבן נייר ומספריים זה היה יותר הולם. ריטה סיכמה את זה טוב יותר ממני", לא הבנתי מה עושים, מה הוא רוצה מכל הדג נחש, דג זהב הזה". לפחות יש לה טעם טוב במוזיקה. נמרוד לעומתה, הפגין פטריוטיות להפקה וניסה להסביר שהמשימה משלבת המון אספקטים שדוגמנית צריכה להתמודד איתם". יה רייט. לא מתאים לך נמרוד !

 

כולן לבושות יותר מדי והמשימה מתבצעת בחום, אז לנטלי נהיה חם מדי, כנראה בגלל שהסיליקון שלה התבשל (בדרך כלל אומרים שהמוח מתבשל, אבל במקרה הזה אין חשש), אז היא מבצעת מעשה נבלה ומורידה את הכפפות. מעשה מזעזע זה הרעיד את אמות הסיפים של ההפקה, אבל על זה עוד נשמע בהמשך. נטלי אומרת ש"הייתי מים, חשבתי שאם הידיים ינשמו אולי יהיה לי איזשהו אוויר בגוף", מה שרק מוכיח את מה שאמרתי. אם היא נושמת מהידיים מאיפה היא חושבת?. אנסטסיה מוכיחה שנטלי לא לבד ולא מתקדמת כל המשימה כי היא בכלל חשבה שמתחילים לרוץ בשלוש. אלינה מתבלבלת וחושבת שמדובר במשימה רצינית, אז היא מתלוננת שמפספסים אותה ובכלל לא מתייחסים אליה (יש לה כושר נבואי???).

 

נטלי מנצחת למרות הכל ואלינה מחליטה שזה לא פייר שויתרו לה בקטע עם הכפפות" ורומזת שלא מגיע לה. ריטה מסכמת בהבחנה נפלאה כמו תמיד "אני לא חושבת שיש מקום לכל ההתבכיינויות הקטנות האלו, זו תחרות ויש רק מנצחת אחת וזה לא שאת אומרת מגיע. צריך לדעת להפסיד". באמת חריפה הילדה הזו. נטלי מוסיפה שהיא חושבת שהיא ניצחה כי מגיע לה. זו הייתה ללא כל ספק גרסא חיוורת ומביכה ל"מי ראוי" מהישרדות. מצד שני, אי אפשר להאשים אותן שהן ניסו.

 

בגמר המשימה המיותרת, מתחיל הסוציומטרי אבל שוב בלי לימור שנשלחת ליישור שיניים. זהו ללא ספק תרגיל מבריק מצד ההפקה. זה מראה שברור להפקה שלימור מביאה רייטינג וכדאי לשמור עליה כמו שברור להם גם שהיא די מכוערת. זה גם פתח את החלון (או יותר נכון את כל הדלתות בבית) ללינץ' שמיד יחל בלימור.

 

במסגרת הסוציומטרי, הראו לבנות עוד לפני תחילת התכנית, צילומים של המתחרות האחרות ושאלו לדעתן, מה אומר להן הפרצוף הזה. הן כמובן צולמו ועכשיו זה נחשף בפני כולן. נעבור בקצרה על הנקודות החשובות בסוציומטרי:

 

קארין כהן - עם מי כבר יתחילו, אם לא איתה. אלה אומרת שהיא אוהבת את עצמה. הבחנה נפלאה. ריטה כרגיל מתוקה (ומסתבר שגם שקרנית) אומרת "זאתי גם חמודיזה". צליל לעומתן אומרת את דעתה בלי לפחד ומכריזה "היא ערסית קשוחה". פה מגיעה היציאה של הפרק ללא כל ספק כשקארין מכריזה "זאת הבדיחה הכי מצחיקה ששמעתי מיום היוולדי" ומוכיחה שכמו עידן קפון, גם היא לא יוצאת מהבית או שלא מספרים לה בדיחות בכלל. קארין מוסיפה "אני וערסית אלו שני קצוות שונים" ומוכיחה שעם הכחשה עצמית באמת אפשר להגיע רחוק. אגב אני מציע לקארין לומר פעם הבאה "קארין כהן וערסית אלו שני קצוות שונים", מה שהולך היום הכי טוב זה לדבר על עצמך בגוף שלישי. היא כבר עשתה את זה פעם אחת ואני לא אתפלא אם היא תעשה את זה שוב.

 

סאשה - צליל ממשיכה לירות ומראה שאולי בכל זאת ייצא ממנה משהו בתור פרשנית, "היא נראית לי קצת פסיכית, מופרעת כזו שאוהבת לעשות בלאגן, אבל יש בה משהו מגניב". לימור אומר שהיא פריקית, קארין מכריזה שהיא ילדה לא שלה (כרגיל, כנראה כדי שנבחין כמה היא, קארין כהן, בשלה ועסיסית וסקסית) ולנטלי היא נראית עצובה. אף אחת לא הבחינה כנראה שסשה פשוט הייתה שני אחרי הקאה כבירה. גלית שואלת את סשה אם היא עצובה ואם היא אוכלת (או אם היא עצובה שהיא אוכלת!?) ואז קארין נדחפת גם לפה ומכריזה "אני מאכילה אותה בכוח, בארוחת צהריים לקחתי צלחת של בשר ואני עושה לה אווירון, אני מאכילה אותה כמו ילדה קטנה". מאוד מרתיע אותי שקארין קושרת בין האכלה בכוח להאכלת ילדים קטנים ואני יוצא בקריאה :

 

קארין, תעשי טובה, תקשרי ת'חצוצרות !

 

צליל - אלה אומרת שהיא נראית בחורה עם אופי (חרא, תוספת שלי), קארין אומרת שהיא לא אוהבת אבל שהתמונה יפה (התכוונה לומר "יצאה לה תמונה יפה לזונה, אני שונאת אותה"). קטיה אומרת שיש מצב שהיא ביצ'ית ולימור מכריזה ש"אם היא רוצה משהו, היא תכנס בלא יודעת מי" (בך !!!). גלית שואלת את צליל אם היא מקובלת והיא בתשובה גאונית (באמת) עונה, הכל יחסי.

 

זה נותן את האות ללינץ, כאשר קארין אומרת שלכל אחת שם יש כאלו שהיא מסתדרת איתן וכאלה שלא (כמו כל טיפשה, שאומרת את המובן מאליו כדי לצאת חכמה) ושכדאי פשוט להתרחק ממי של מסתדרים איתה. קארין גם נותנת, ממש במקרה, את צליל כדוגמא ואז מתחילים לטבוח את לימור. צליל אומרת שלימור אמרה לה שהיא שמנה ושקו המחשבה שלה רדוד ושהיא נובחת ויורדת על אנשים כדי לגרום להם להרגיש רע עם עצמם". קארין מנצלת את זה ואומרת שהיא אמרה לה שיש לה פאק עם האף ומוסיפה "היא ראתה את האף שלה, אם את צריכה את העדשות שלי אני אלווה לה אותן בכיף" וכמובן שמוסיפה היא ניסתה לפגוע לה בביטחון ואין סיכוי שזה יעבוד, כי בעולם של קארין כהן, הכול סובב סביב קארין כהן, היפה, הסקסית והמושלמת. אנסטסיה שרוצה שיבחינו בה פעם אחת מצטרפת ללינץ' ואומרת שיש אנשים שהיא מיד יודעת שהיא לא תסתדר איתם ולימור היא כזאת. ריטה אומרת שהיא קטלה את כל הבנות והשוותה אותן לגזר ולחסה (ואני שואל, אם כבר אז למה לא לפירה?).

 

לימור לא מבינה כשיש לינץ' אז בורחים ובדיוק מגיעה. גלית שואלת אותה על החיוך שסידרו לה ומתרשמת, אבל הבנות שותקות ומנסות כל אחת ללבוש פרצוף אימה מחמיא אחר. גלית מחליטה שזה הזמן להרוויח קצת רייטינג וחוזרת לצליל "בואי נמשיך במה שאת התחלת" צליל לא מבינה שגלית התכוונה ללינץ' שהיא התחילה ולא למשפ, אז היא אומרת "אני כבר סיימתי". מיד אח"כ היא לא עומדת בפיתוי ואומרת ללימור שהן דיברו עליה (הפתעה הפתעה) ושיש לה חוסר בטחון עצמי שהיא משליכה אותו על אחרים. לימור אומרת שאיך שהימים עוברים הפרצוף של כולן נחשף ושזה נוראי, צליל ישר אומרת "איכשהו לכולן יש פרצוף רע ורק לך יש פרצוף יפה". לימור בתשובה מבריקה עונה לה "אין לי פרצוף יפה מאמי, אני לא סובלת אותך, זה לא חדש. כל מה שאני אומרת, אני אומרת בפנים שלא כמוכן".

 

מלכה ! לא רק שהיא הבינה שהיה לינץ', היא גם הבינה שאין לה פרצוף יפה. מאמי.

 

אנסטסיה שוב רוצה להראות שהיא קיימת (עצה שלי עבורה, עם הפרצוף שלך מותק, עדיף שתעשי קולות של שטיח) אבל לימור ישר עושה לה חומה עם היד. משעשע. אגב לימור מסכמת שזה הרס לה את תחושת השייכות אבל לא ברור לי למה היא הרגישה שהיא שייכת מלכתחילה.

 

בכל מקרה כדי לסיים את הלינץ' שולחים את נטלי לשיעור האיפור הפרטי בעקבות הזכייה במשימת 1,2,3 קארן דונסקי (מי זאת?) והיא בוחרת לקחת איתה את קארין כהן ואת לימור שמתעודדת שהיא לא לבד. נטלי הורסת את הרייטינג שהרגע נוצר בעקבות הלינץ' ואומרת את האמת ש"לימור היא לא בנאדם רע, היא פשוט נורא כנה עם אחרות. היא לא חיפשה לפגוע באף אחת".

 

או אז מגיעים למשימת הצילומים בבריכה כשגלית מכריזה במשפט מעורר גיחוך ש"צילומי ביוטי הם מאבות המזון של צילומי האופנה. שכאן היופי שלכן מקבל את ההזדמנות שלו לרגש.

 

גלית מלמדת אותנו שהדוגמניות האלו, רק אוכל יש להן בראש (חסה?) והן דוחפות אותו לכל משפט.

 

משימת הצילומים בבריכה נהרסת כבר בתחילתה כשחושפים את הצלמת עדי אורני ומתברר שהיא יותר יפה מהדוגמניות בתכנית ועוד תוקעים אותה בבגד צלילה צמוד. מצד שני לפני שנרד לפרטים.

 

אני רוצה לשבח את ההפקה על כך שהפעם הצילומים וההפקה היו ברמה גבוהה, כמו שצריך. וגם הצלמת.

 

בצילומים לימור יוצאת טוב למרות שלא השתלטה על הקור. צליל מבינה שאין לה מה למכור בתחום הדוגמנות אז ממשיכה לעשות הרבה רעש סביב הסטרפלס שנתנו לה ללבוש. לטענתה, "היא לא ידעה שהיא תצטרך להתפשט כל כך מהר. הלחץ הזה שאני לא יודעת מי נמצא סביבי ואני נמצאת כאן עם קיבינימט חוטיני בתוך המים". בסוף היא יצאה יפה בתמונה. קטיה בוכה כדי שיבחינו בה וקארין כרגיל משבחת את עצמה ואומרת ש"לכולן היה קר אבל  נכנסתי למים, היה לי קר 2-3 שניות ואז הרגשתי שאני בפוך, במיטה התחמם לי הגוף, הרגשתי הכי סקסית והכי יפה באותו רגע". נמרוד מרגיע אותה מיד ואומר "לא פורנו שחררי את הפה". 

 

ואני אומר שקארין חשבה שהיא במיטה, התחממה, וכרגיל יצא לה פורנו. בקיצור, כמו בבית.

 

אלינה לא מצליחה בכלל אבל חושבת שהיא תנצח במשימה (שיכורה), נטלי מצטלמת וגלית משווה אותה לג'יי לו, גם באטיטיוד ומכינה אותנו לקטלוג של נטלי בכוח בתוך מיס אטיטיוד (שהרי את שיר העיפו כבר). ריטה מגיעה ואומרים לה לנסות לחשוב שהיא קצת יותר גדולה מגיל 18 כי זה נראה כאילו מצלמים אותה בטקס הסיום. וריטה אומרת "איזה בוגרת, זה הפרצוף שלי".

 

ואני אומר מה הם כבר רצו שהיא תעשה אחרי שהם העיזו לבקש ממנה לחשוב?

 

אלה מאכזבת את השופטים ומסבירה לצופים שכל החיים אמרו לה שהיא נראית טוב אז היא הפסיקה להשתדל. גלית ישר מבינה שרק במכות זה ייצא ממנה, צועקת עליה וכמובן שזה עובד ואלה יוצאת מהממת.

 

אני קורא להפקה ללכת רחוק יותר, פעם הבאה, אלה בS&M וגלית בתור המלכה.

 

אחרי משימת הצילומים, הבנות חוזרות לוילה ורואות את הצילומים וישר אומרות שכולן יצאו יפה. זה לא מפריע להן להמשיך את הלינץ' החברתי ובאופן מפתיע לבחור בלימור כזו שנכשלה במשימה בעוד אנסטסיה אומרת שהתמונה שלה נראית כאילו היא לקוחה מסרט אימה וצליל מעמידה פנים שלא הייתה לה ברירה. בבחירת המצטיינת גם כן אין שום הפתעה, כשבוחרים באלה, גם הדוגמניות וגם גלית והצלמת. גם סשה מקבלת הרבה מחמאות. בנוסף אנו נחשפים לכך שצליל מתבלבלת במשחק ומתחילה לתקוע סכינים בגב כשהיא מציעה לאלינה שכל אחת מהן תבחרה בשניה בתור מצטיינת.

 

אני יוצא בקריאה נרגשת לצליל, תדיחי את משה בבקשה.

 

לימור שעד כה לא התפלאה על הלינץ' מחליטה שהגיעו מים עד נפש ושהיא רוצה ללכת הביתה כי היא סטודנטית ואדם אינטילגנטי ולא מתאימה לה הרמה. ושאם היא לא תעוף הפעם, פעם הבאה היא תכשל בכוונה. הרמה אמנם נמוכה לימור, אבל מה חשבת שיהיה? מצד שני, ברגע קצר של רצינות, אני חושב שאחרי לינץ' כזה, לא פלא שלימור הגיבה כך. כשלימור קמה בבכי אנו מגלים שהביצ'ית האמיתית זו קטיה שמכריזה שלימור עושה את זה בתור אסטרטגיה (שוב התבלבלה במשחק?). לימור אומרת שיש דרך אחרת להיות דוגמנית, דרך ללכת לאודישנים ואז מודה שכבר ארבע שנים זה לא עובד לה. באמת קשת קליטה. לימור אומרת לגלית שזה לא מתאים לה, היא לא אוהבת להיות במקום הזה כי היא גדלה עם קיבוצניקים ומושבניקים מה שמסביר הכל, היא כנראה מתגעגעת לגראס, זה הכל.

 

מי יצאה יפה בצילומים לדעתי: אלה, סשה ובהפתעה גם קארין וצליל.

 

ואז מגיעים לשיפוט, אחרי שכבר חשבנו שזה לא ייקרה. אני לא יודע מה קרה השנה אבל השופטים נדחקו לפינה האפלה ביותר ולא שומעים אותם כמעט. עם הקצת שכן מראים מהם אני לא מתפלא. ובכל זאת כמה דברים שכן נאמרו:

 

• מיקי שואל את לימור אם היא רוצה ללכת וכשהיא עונה שהיא לא יודעת הוא אומר אנחנו נעזור לך לחשוב. כנראה שגם הוא כמו הדוגמניות, לא יודע שעדיף שלא יחשוב.

• מיקי אוהב את קטיה (היחידי כנראה) ואת השינוי שעברה ואומר ש"זה ריכך לה את התוים המתוקים של האף של דר' שולמן משנת 86" (מילא קארן דונסקי, אבל who the fuck is  דר' שולמן?)

• מיקי ביציאה תורנית מכריז שמעכשיו יקראו לקארין קארה כהן. כל כך הרבה שנים היא עמלה שידעו מי זאת קארין כהן וככה אתה מקלקל לה?

• על ריטה מיקי אומר שהכובע והשרשרת היו יותר יפים ממנה וספי אומר שיחסית לאיך שהיא הגיעה לפה עשו אותה פיה. עיוורים !

• על לימור הם אומרים שכנראה המצב החברתי פוגע בה וספי ביציאה הכי טובה של השופטים בפרק מכריז "אני מצטער, אני לא שמעתי איך מצב חברתי יכול להפוך אותך למכוערת". קשה לי להודות בזה, אבל הוא יצא גדול.

• על אלינה מיקי אומר שלפי הפריים שלה מצאנו את ברברה סטרייסנד בסדרה. כולם מדברים על חוסר הסימטריות שלה ושהיא נראית כמו ציור של פיקאסו. אלינה גם עפה. מסתבר, לפחות לפי השופטים, שעדיף להיות מכוערת מעקומה !

 

ואז אנחנו נפרדים בצער מאלינה שעוזבת עם משפט המאה "מבאס אותי שיגידו לי בתמונת ביוטי שאת עוזבת בגלל זה. זה כמו להגיד את מכוערת, תודה ולהתראות".

 

היא סיימה את הפרק בכזו שורת מחץ שנשאר לי רק לומר נשתמע בפרקים הבאים.

 

ביקורת זו נכתבה ע"י טמיר, בעל הבלוג "מיומנו של פסיכופט מתורבת"

הכותב הוא טמיר הוא מבקר קולנוע וטלוויזיה ובעל האתר "מיומנו של פסיכופט מתורבת". את שאר הגיגיו בנושא קולנוע וטלוויזיה תוכלו לקרוא באתרו בכתובת http://www.psychojr.com

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
מאמר יפה!
רועי 12.03.08 (00:02)