מס' צפיות - 380
דירוג ממוצע -
רפרטואר העונה החדשה בתיאטרון באר שבע
יוצא למאבק להגדלת תקציב זניח לאיזור הדרום
מאת: חיים נוי 01/06/11 (13:18)

תיאטרון באר שבע מציג את רפרטואר העונה החדשה ויוצא למאבק נגד שיעור 7 אחוזים מתקציב התרבות המופנה לדרום

מאת חיים נוי

7 אחוזים בלבד מכלל תקציב התרבות מופנים לדרום ותיאטרון באר שבע יוצא למאבק להגדלתו ולשינוי היחס התקציבי בכל הנוגע למוסדות התרבות שם, הודיע ביום ד' מנכ"ל תיאטרון באר שבע שמוליק יפרח, במסיבת עיתונאים שהתקיימה בבית ציוני אמריקה בתל אביב , לרגל הצגת הרפרטואר החדש לשנת 2011-12.

יפרח ציין , כי תיאטרון באר שבע מקופח בכל הנוגע לתקנות הנוגעות לתיאטראות אחרים, הזכאים לתקציבים מוגדלים בשל היותם לאומיים, או ירושלמיים או בשל תקנת השפה. הוא עמד על היחס האוהד והסיוע הכספי הרב שמגיע ויגיע מצד עירית באר שבע. הגרעון המצטבר השנה הוא 4 וחצי מיליון ₪ לערך.

עוד מסר על תכנית חומש ברורה למשך השנים הקרובות בכל הקשור להתנהלות התיאטרון והפקותיו וגילה, כי 13 מבוגרי בית הספר למשחק שליד התיאטרון כבר נקלטו בלהקת השחקנים. עוד הודיע על תכנית ארגונית שבה יהיו 4 מנהלי תחום: רפי ניב לניהול האמנותי והחינוכי, מנהל שיווק ופרסום, כספים ותפעול.

צוין, כי לתיאטרון 13 אלף מינויים, גידול של 3000 איש מהעונה הקודמת וכי התיאטרון נערך להעניק מטריה תרבותית לרגל העברת בסיסים של צהל לדרום.

המנהל האמנותי רפי ניב סקר את הרפרטואר החדש שייפתח בראשית נובמבר עם המחזה "למה לא באת לפני המלחמה". זוהי דרמה אנושית מרגשת שזורה בהומור מאת עינת ברנובסקי ובבימוי של חגית רכבי-ניקוליבסקי. המחזה עוסק בשתיקת ניצולי השואה מנקודת מבטם של ילדי הדור השני. זהו עיבוד לספרה הביוגראפי של ליזי דורון שכבר תורגם לחמש שפות.

"אסיר בלב העיר" (המוכר בשם: השבוי בקומה ה-14) הוא קומדיה של ניל סיימון בבימוי אלון אופיר. זהו מחזה נוקב של סיימון העוסק בחייהם של בני זוג המתגוררים בגורד שחקים בלב העיר הגדולה. בהצגה ישתתפו שמואל וילוז'ני ושרית וינו-אלעד.  המחזה יועלה בשיתוף הקאמרי.

"גליליאו גלילי" מאת ברטולד ברכט , נוסח עברי ובימוי -עידו ריקלין. בתפקיד גלילאו ישחק- אמיר קריאף. המחזה הקלאסי של ברכט עובד וקוצר (היה 4 שעות ויימשך שעה ורבע לערך) והוא עוסק במאבקו של המדען הדגול למען האמת המדעית מול צביעותה של החברה הצבעונית של תקופתו.

"נורה - בית הבובות" מאת אינגמר ברגמן על פי הנריק איבסן ובבימוי כפיר אזולאי. בתפקיד הראשי - אביטל פסטרנק. המחזה מתפקד כדרמה רלוונטית שחושפת את מקומה של האישה בחברה ובמשפחה גם בימינו, למרות שנכתב לפני מאה שנים.

"פרח השכונות" - קומדיה מוזיקלית עם שיריה של להקת טיפקס, אותה כותב והלחין קובי אוז ובבימוי ניר ארז.  בהצגה משובצים מיטב שיריה של להקת טיפקס והיא מגוללת סיפורו של זוג משחר ילדותם בעיירה שדרות ועד לחתונתם וכל זאת על רקע מלחמת הסקאדים.

"מומו" הצגת ילדים ולכל המשפחה על פי ספרו הקלאסי של מיכאל אנדה מאת עידו ריקלין ובבימוי רפי ניב. זוהי פנטזיה לכל המשפחה, מרובת משתתפים, צבעונית ומרגשת, צוין. המחזה יועלה בשיתוף המדיטק בחולון.

"הגיבן מנוטר דם" על פי ספרו הקלאסי של ויקטור הוגו, עיבוד ובימוי של עידו ריקלין. בתפקיד ראשי- אלון אופיר. תהיה זו הפקה המתבססת על המקור למבוגרים (להבדיל מהעיבודים לילדים) שמגולל דרמת יצרים עזה.

"משחקי בילוש" מאת אנטוני שפר ובבימוי איה קפלן. דרמת מתח לשני שחקנים שהופק לשני סרטים.

"הרולד ומוד", קומדיה פיוטית מאת קולין היגנס ובבימוי מיטקו בוזקוב, המספר על נער בודד ומבולבל ועל קשישה תימהונית ומיוחדת במינה. בשנות השבעים עלתה ההפקה בתיאטרון באר שבע ושם הציגה ג'טה לוקה המנוחה, שחקנית וזמרת מותיקות המקצוע בארץ.

"כרמן" עיבוד תיאטרלי עם חלקים מיצירה המוזיקלית של האופרה של ביזה והנובלה של פרוספר מרימה. עיבוד ובימוי - אלי ביז'אווי.

הלהקה הצעירה של התיאטרון תציג שלוש מחזות:

"רוברטו צוקו" בבימוי כפיר אזולאי, על מסע הטירוף של רוצח סידרתי שפעל באירופה בשנות ה-80. ההצגה הועלתה אשתקד בבית צבי ברמת גן, "רוברטו זוקו" וזו הפקה ראשונה של מסגרת תיאטרון רפרטוארי .

"3 קומדיות קצרות" מאת מגואל דה סרוונטס ובבימוי איה קפלן. מדובר בסיפורי אהבה , אמון זוגיות וקנאה.

"מחזה מקורי" מאת ובבימוי מאור זגורי,  אודות המתרחש בשכונות באר שבע ועל שלל דמויותיה וטיפוסיה.

 

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, העורך הראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל ipa, לשעבר עורך ראשי סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

 

צילום השחקנים- אליצור ראובני

 

 

 

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, לשעבר עורך ראשי של סוכנות עתים, העורך הראשי של סוכנות הידיעות הבינלאומית IPA,חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים, מומחה למיוזיקלס

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר