מס' צפיות - 2556
דירוג ממוצע -
הישרדות, פרק 20 - הפרק של קפון וג. יפית
מאת: psychojr 21/02/08 (17:23)

כבר היו לנו פרקים שהוקדשו, לפחות חלקית לקוריצה ולדן, אבל הפעם זה היה ללא כל ספק הפרק של הפסיכי הגדול של האי, האיש בעל העיניים הבורקות, האיש שאוהב לדבר על עצמו בגוף שלישי ועל אימא בערגה, האיש שישן כבר 32 יום עם פרגית שחרחרה העונה לשם קוריצה, עידן קפון, המלך הבלתי מעורער של התכנית.  
 

• בתחילת הפרק עידן עדיין מתרפק על הפנטזיות שלו על מרינה והתחת שלה ומספר ש"היא מכינה אורז בצורה מדהימה". לדעתי הוא מתבלבל עם כמה יכולות אחרות שלה שמתחילות במ' אבל יש פה ילדים בבלוג אז אני אחסוך מכם. שניה אחרי שהוא משבח את מרינה, קפון מברך לכבוד כניסת השבת ומכריז שהוא שמח שהם מקימים משפחה חדשה. כבר שמעתי על לקחת דברים במהירות אבל עידן שובר שיאים ושניה אחרי הפנטזיה על מרינה הוא כבר מקים איתה משפחה (הכוללת גם גמד תחמן, שקרן פתולוגי טיפש, בשלנית צמודה, מפלי סיליקון צמודים ועוד כמה דמויות מיותרות ושאנטיות)

 

• מגיעים למשימת הפרס ובתחרות הצלילה הראשונה דן ועידן נשארים אחרונים מהבנים ומסמנים זה לזה שאפשר לעלות. איך שהם יוצאים עידן מנצל את ההזדמנות ומראה לנו שהוא לא שכח את דן ומדביק לו בוסה בודדה. דן לא מספיק להתאושש מהעובדה שעידן חזר מהתחת של מרינה לזה שלו, ומהתדהמה הוא מאבד את האוויר ועידן זוכה בפרס ביחד עם ליה, שמנצחת את נעמה. עידן מנצל את זה לרגע בלתי יוצא דופן של גדלות ומכריז ש"שני הענקים של סבאנה, ניצחו את שני הענקים של ג'יבארו". שכח שהוא גמד המטורף.

 

• כאן מתחילים רגעי השליתתתה הבולטים של עידן כשהוא וליה זוכים בלילה של פינוקים בוילה מפוארת, כולל ג'קוזי, מסאז' וארוחת גורמה. כבר ברגע שהם מגיעים לוילה עידן מזכיר לנו מאיפה הוא הגיע ומכריז בהפתעה שאין שם מזוזה וכאילו זה לא מספיק אנו זוכים לוידוי מרגש, ראשון מתוך רבים בפרק הזה, כשעידן מכריז "אף פעם לא יצא לי להיות בסוג כזה של מקום, אין ספק. הייתי פעם בחאן בדואי אולי, אבל ישנתי על מזרונים ב50 שקל". מה שיפה שעידן מדגיש את האולי במשפט. גם הוא כמונו, יודע שאפילו עידן קפון לא יכול להיות בטוח שכל הסיפורים של עידן קפון נכונים.

 

• עידן מראה לכולם איך מחמיאים לאישה ומכריז שהוא "נמצא בקאריביים עם יפהפייה אקזוטית" לאחר המקלחת הוא אומר לליה "את כל כך יפה גם כשאת מלוכלכת שזה לא משנה" מה שמעלה אצלי את התהיה הרגעית אם הוא לא העדיף אותה מסריחה. רק לקפון פתרונים. ליה כנראה גם כן חשה ברפיון קל אצל קפון ומחמיאה לעצמה, ליתר בטחון. היא אומרת שהיא ראתה במראה "אישה דווקא מאוד חמודה, יפה ורזה ושזופה" ומחליטה שחיי הטבע מחמיאים למראה שלה. ליה מבינה איזה מזל יש לה להיות עם קפון ואומרת שמזל שדן לא הגיע לשם. על זה אני חייב לומר לה שדן ועידן כאמור קורצו מאותה הקוריצה ואם יש משהו שהיא יכולה להיות בטוחה בו, זה שדן היה גם הוא מוכן ללקק לה באותה סיטואציה. בחיתוך מהיר, עידן מראה לנו שהוא לא גבר של אישה אחת (מרינה) וגם לא של שתיים (מרינה ודן) וממשיך לירות מחמאות לעבר ליה, להעלות את אימו באוב ולדאוג לקוריצה אהובתו האמיתית (אבל על כל זה בהמשך). כשמגיעים לישון הוא מתמוגג שיוצא לו לישון עם יפהפייה כמו ליה, אבל ליה שולחת אותו לישון על הספה. כנראה הבינה שהיא לא היחידה.

 

• השהייה בוילה, הרחק מקוריצה אהובתו, חושפת בפנינו כי לקפון יש איזו סטיה (כנראה אחת מני רבות) עם חיות. זה מתחיל, כמו תמיד אצל קפון, עם קפון עצמו, שמסתכל במראה ורואה קוף (באמת הפתעה). זה ממשיך עם הדאגה הכנה לקוריצה. קפון מתפייט: "אני מקווה שבזמן שאני פה, לא עושים לי איזה מערוף עם קוריצה, מנצלים את ההזדמנות" וקורא "קוריצה, תשמרי על עצמך, מתוקה". זוהי ללא ספק היציאה של הפרק והיא מוכיחה שעידן יודע להחמיא לא רק לנשים, אלא גם לעופות וגם לחיות. אבל בזה לא נגמרו הסטיות כי בזמן ארוחת הערב, קפון מפלרטט עם הפירה ש"שכב שם כמו חמוד, חייך אליו עם שני תפוחי אדמה ששוכבים עליו". זה הזמן לבשר לעידן, שלא רק אנקה, גם פירה זה לא חיה. ואז, במסגרת חשיפת האהבה של עידן לחיות, אנו מגלים שהוא לא גבר נאמן במיוחד כשמיד אחרי הפירה הוא מפנטז על העוף שבצלחת ומכריז שהוא היה מוכן להתחתן איתו. ואם את זה עוד אפשר היה לפתור בטענה שהכל מגעגועים לגופה החם של קוריצה, אבל בלילה, לפני השינה, אנו מגלים שקפון, ביום יום, ישן עם כלבה בין הרגליים ועם חתול על הראש (מרינה ויעל?) ,סוג של מנאז' אדמדם. זוהי ללא ספק החשיפה של הפרק - מה שאומר שקוריצה תפסה את קפון בריבאונד, לאחר שהוא נפרד מהכלבה והחתול. בכלל קפון, עם כל המשיכה הזו לחיות, דן ומרינה, ממש מרגישים עכשיו זולים. סתם ניצלת אותם מבלי שהיה להם שום סיכוי של ממש איתך.

 

• ועכשיו רגע ברצינות - שאר הוידויים של קפון (אמרתי מראש שהיו הרבה) מגלים לנו שלמרות שחשבנו עד כה שהסיפורים שלו אולי בדויים והכל חלק מהאסטרטגיה, מדובר פה באמת באדם פשוט וצנוע (למרות כל הדיבורים על עצמו בגוף שלישי), איש תמים, נאמן וערכי. קודם הוא מסרב להתגלח כי זה מתנשא בעיניו לחזור מגולח למחנה (או שהוא נדלק ממראה הקוף), אח"כ אנו מגלים שהוא מעולם לא שתה שמפניה (חוץ מ"פנטזיה" שחילקו חינם בפאב למי שיש לו יום הולדת), שהוא לא היה בג'קוזי (אותו הוא ניסה כמו כל ישראלי טוב "רק כי צריך לנצל את כל המתקנים שקייימים פה". ענק!), שהוא לא זכה מעולם לקבל מסאז' (מה שגרם לו ליציאה הענקית "אני מרגיש שדברים נוזלים לי על הכף רגל, לא ידעתי שדברים אמורים לנזול שם". אני חייב להודות להפקה שלא חשפה את מה שעשתה לו המסאז'יסטית על הרגל ולא פגעה בתמימותו הבתולית). ולסיום עידן מייחל שאלוהים יעזור לו להביא את אמא שלו לשם כדי שגם היא תהנה מכל זה, כי מגיע לה. באמת נשמה הקפון הזה, בשיא הרצינות. ליה מסכמת ואומרת שהוא מאוד מעריך את מה שיש לו ושהוא ראוי. בשלב זה אני חייב חד פעמית לצדד בג'יבארו ולומר, אלו והראוי שלהם אבל זה לא משנה את העובדה שקפון יצא מהמם, נשמה, מתוק ומלך (שינוי מרענן מהפסיכוטיות הנפוצה שלו). ממש לפני שחוזרים למחנה, קפון שם דיאודורנט כדי "לנצל עד תום את המתקנים", מה שנקרא ישראלי שורשי. ליה לעומתו לוקחת שמפו ומשחת שיניים לבנות במחנה כי גם לה נמאס לראות את הכונייפות המסריחות האלו.


 

אבל מלבד קפון ששלט בפרק כמעט ללא עוררין (חוץ מהזכייה בחסינות) קרו עוד כמה דברים ראויים לציון. אני אסקור אותם בקצרה:

 

• במחווה לשערוריית הגניבה של הקוקייה בדוגמניות 3, משה מאשים את גיא בגניבת האוכל שלו וטוען שהוא תמיד מקבל צלחת אחרון ו"מקבל שלוש גרגירים במקום שלוש קילו שגיא מקבל". זו נשמעת לי שוב כמו האשמה פאתטית וחידוד לשוני מדוייק כרגיל אצל משה, אבל אם זה כבר עלה, אולי החליטו לחלק את האוכל כמו שהאל חילק את השכל!?

• נעמה "מפטרת" את ליה בדרך של ההישרדות מעבודת הבישול, כלומר בדרך של לרמות בלי לראות ממטר. מיד מסתבר שכרגיל היא עשתה את זה כי דן ביקש, כי הוא כוסית מפונקת וקשה לו עם התיבול של ליה.

• דן מפחד שמתארגנת ברית בנות ומיד שולח את שתי כלבות הגישוש להיצמד ליעל וליה. עם כל כך הרבה ריח של סיליקון, איך הן מתכוונות להתגנב ולרחרח? אין לי מושג

• נועם מוכיח חשיבה לוגית באי המתים כשהוא מכריז שפטיש יכול להביא לו יתרון כי הוא יבנה משהו מעניין איתו?!?!?! בהמשך כאשר ורה מגיעה, הוא אומר שהיה נחמד לראות  בחורה לשם שינוי, כי עד עכשיו הוא פגש שני גברים ואת ויקה לפני זה!?!?! נועם חושב כמו משה פתאום?

• ורה אומרת שהיא שמחה להילחם בנועם, כי הוא ראוי, כמוה. יש לי תחושה שאמרו לורה באולפן שראוי פרושו, חתיך ולכן היא משתמשת במילה הזאת כל כך הרבה.

• נעמה בתגובה לפרס הוילה/ג'קוזי/מסאז'/ארוחה: "אין דבר שאני רוצה יותר מלצאת מהחור הזה ללילה אחד". היה ברור שהיא שכחה כבר את הבן שלה לגמרי. מצד שני גם אנחנו נשמח אם היא תצא מהחור הזה, לתמיד.

במשימת הצלילה הסיליקון גרם למרינה לצוף, השכל שלה גרם לה להאשים את הנעליים. באמת נעל.

ליה מתוודה במקלחת שהכל ירד ממנה כמו גוש. מזל שהיא התביישה לספר על איזה גוש היא מדברת.

• באתגר החסינות האישית, מביאים כלי מלחמה מקומיים - חץ וקשת, חנית וגרזן (יש לי תחושה למה חסכו מהם את הסכין). יעל מפתיעה ומנצחת. ממשיכים למכור לנו כל מיני אפשרויות לאיחוד נשי אבל כל עוד לא ברור אם לא יהיה אתגר כוח כפול בשבת, או בעצם כמה ההפקה תתערב שוב, גם החסינות של יעל וגם המתח המדומה, מיותרים.

בחץ וקשת נעמה פוגעת במרכז ומרינה צועקת לה "איזה זינה את, איזה זינה". לדעתי, היא החליפה איזה אות אחת שם, אבל לא פלא שהיא גם אנאלפבתית, הטפשה.

          

אתם בטח שואלים למה בכותרת כתוב ג. יפית? איך היא קשורה להישרדות לעזאזל?


כי היא ללא ספק המפסידה הגדולה של הפרק. אחרי שלפני כמה פרקים זכינו לפרסומת לא כל כך סמויה לשמפו החדש של הד אנד שולדרס ובפרק הקודם הייתה פרסומת לאמצעי הגילוח שדן זכה בהם, ההפקה כנראה ראתה כי טוב ושזה גם עבר להם בשתיקה ושילבה לא פחות מארבע פרסומות בלתי סמויות (בטח היו עוד כמה שפספסתי) לאמצעי גילוח לתחבושות מרעננות לאבקת כביסה ושוב לשמפו. אבקת הכביסה זכתה אפילו לטענת גיא זוארץ, הוטסה במיוחד מהארץ בשבילם. לא נסחפים בכלל. מינון כזה חסר בושה, ללא ספק מאיים על פרנסתה של ג. יפית. אני מזכיר להפקה שהשלב הבא הוא להביא דוגמנית לשעבר שמנה שתחייך ותאכל גלידה ובעצם מכל הבא ליד. בקיצור, ג. יפית, Eat Your Heart Out,  הפקת הישרדות הישראלית מאחורייך!
 
בשבוע הבא מבטיח לנו הפרומו נראה מי יותר גבר, דן או ליה ואת משה מראים בפרומו, מלגלג באינפנטיליות על לכתו הצפויה של דן, "דן הולך הביתה... דן הולך הביתה...".
התשובות: א. ליה. ב. אין מצב משה
 
נשתמע בפרקים הבאים.

 

ביקורת זו נכתבה ע"י טמיר, בעל הבלוג "מיומנו של פסיכופט מתורבת"

הכותב הוא טמיר הוא מבקר קולנוע וטלוויזיה ובעל האתר "מיומנו של פסיכופט מתורבת". את שאר הגיגיו בנושא קולנוע וטלוויזיה תוכלו לקרוא באתרו בכתובת http://www.psychojr.com

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
אז מי זו ההריונית? ל"ת
טרבלסי 23.02.08 (18:17)