מס' צפיות - 2878
דירוג ממוצע -
"החותנת" הבימה
בידור קליל, צילום קטע חיים. בימוי וביצוע טובים. ההצלחה לדעתי מובטחת עם הרבה מקטרגים.
מאת: elybikoret 21/02/08 (00:41)

 

שלאגר בטוח ובצדק יש להבימה עם העלאת הקומדיה המשפחתית כהגדרתם ''החותנת'' מאת אנדרו ברגמן האמריקאי אשר תורגמה והועברה להווי הישראלי ע"י רשף ורגב לוי.

 

הקומדיה בוימה ע''י אלון אופיר בצורה נהדרת ונבונה מבלי לרדת בטעם הטוב ומבלי לנסות ולהצחיק בכח בתעלולים ופעלולים נדושים ומיותרים. זה מה שעושה קומדיה זו לחיננית כל כך והגורמת להנאה וצחוק רבים.

 

אין לי ספק שיהיו רבים שיגידו כי זו בושה לתיאטרון לאומי להציג קומדיה גסה,שטותית,ירודה.דעתי היא שמותר גם לתיאטרון לאומי להציג לא רק קומדיות קלאסיות אלא גם כאלו מהחיים אם הן עשויות היטב .

 

זאת הצגה לא גסה, לא דוחה, בלי תחכומים, בלי דלתות נפתחות ונסגרות, בלי צחוק מטעויות. הצגה מהחיים המספרת סיפור אנושי ונוגע ללב שרבים יראו ויזהו את עצמם על הבמה.

 

התוכן כאמור מהחיים. שתי אחיות שאימן גרה עם האחת גילה- אורנה רוטברג ובעלה- פיני קידרון.בגלל בעיות עם בתם שבחו"ל הם נאלצים לנסוע אליה ומעבירים את האמא ללא הודעה מוקדמת לבת השניה מיקה- אסנת פישמן ובעלה יוגב- אדיר מילר.

 

מיקה ויוגב עוסקים במסחר תמונות ומזמינים אורח צייר מפורסם בן 100 -דב-אברהם מור לארוחת ערב. האמא, חיותה- דבורה קידר בת ה-80 נעזרת בהליכון ובקושי חיה מצטרפת לארוחה. מאחר וגיל הכרונולוגי הוא רק מספר והכל תלוי איך האדם מרגיש ומתנהג ,דב מתאהב בחיותה.

 

האהבה משנה את חיה. היא זונחת את ההליכון,נוסעת לחו"ל, חיה, מתלבשת יפה והופכת לאישה מלאת חיים ומרץ. זה כוחה של האהבה. מה האהבה עושה לקשישים. הם חוזרים לחיים זוהרים ומפריחים את דעתו של יוגב ש"הם שוכבים על המיטה לא עושים דבר ומחכים לרעידת אדמה".

 

התפאורה יוסי בן ארי- סלון בית  עם ציורים מודרניים על הקירות, ספת מים, כסאות שקופים, המצאות ופטנטים שונים, אור לבן חזק, נאה ויפה, נוצצת ואמנותית.

 

משחקם של כל ששת המשתתפים טוב מאוד.גונבת את ההצגה דבורה קידר אם שתלטנית  מקסימה הנזכרת בנוסטלגיה בדברים שקרו לפני שנים רבות ומתחילה שוב בגיל מתקדם לחיות חיים ממשיים מלאי מרץ והנאה.

 

בגיל כזה היא הופכת לתמימה "הוא נשק לי את היד מה אני עושה? "גם אברהם מור מוכיח שלא נס חינו של יין ישן. אדיר מילר הנמרץ ואורנה רוטברג הרצינית והמודאגת טובים מאוד בגלמם שני טיפוסים שונים לגמרי. גם פיני קידרון ואסנת פישמן תורמים רבות להצלחת הקומדיה.

 

לראות או לא לראות: בידור קליל ,צילום קטע חיים.בימוי וביצוע טובים.ההצלחה לדעתי מובטחת עם הרבה מקטרגים

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר