מס' צפיות - 460
דירוג ממוצע -
אלפי המחודש בבית צבי
הצגה מענינת מהנה,קיצבית, בידור על רמה.
מאת: elybikoret 21/02/08 (00:30)

תיאטרון בית צבי מעלה מחדש את המחזה "אלפי" מאת ביל נוטון עם שחקני השנה הנוכחית. ב-5.5.07 ראיתי את ההצגה וכתבתי עליה. מאחר ופרט לשחקני המשנה לא השתנה דבר בהצגה וכן גם דעתי עליה, הנה מה שכתבתי אז בהשמטה והוספה של הקטעים הנוגעים לשחקני המשנה שהתחלפו.

 

"לפני שנים רבות הוצג סרט כשבתפקיד אלפי שיחק מייקל קיין. הסרט נעשה על פי הצגה באותו שם שכתב ביל נוטון ב 1963.לאחר מכן נעשה עוד סרט עם ג'וד לאו. כעת ראינו את המחזה בבימויה הרהוט והמענין של אתי רזניק כשבתפקיד אלפי משחק ערן מור המצוין.

 

אלפי הנו בחור לא אכפתי,מתרברב, שחצן,אנוכי,פוחז,פחדן הכובש נשים ומחליפן כמו גרביים.הוא אינו בוחר את נשותיו לא בגיל ולא באופי.זהו בחור שאין לו אהבה אמיתית לא לבנו,לא לנשים שהוא יוצא איתם אלא רק לעצמו ותענוגותיו.אין לו יחס כל שהוא לאף אחד לא לחברתו לא לילד שלו לא לאף אישה שבעיניו היא נקבה בלבד.

 

הוא אינו מתחשב במצבם של אחרים.הוא מומחה לדבר אחד -לצאת מכל הסתבכות ומכל מצב ללא פגע ולהתחמק מכל הכרעה שהיא.אומר הוא-אתה צריך לברוח מכל כדי להציל את עצמך. אין לו שקט בנשמה.התפאורה מינימלית וקומפקטית-סלבה מלצב כשכל זמן ההצגה עומדת על הבמה מכונית אדומה בגודל טבעי-אולי רמז לנסיעותיו הרבות בין אישה לאישה והרפתקאותיו.

 

זאת הצגת בידור חביבה מבוימת היטב עם משחק טוב -אם כי ריחמתי על אלפי בגלל שטף הדיבור הבלתי פוסק שלו לכל אורך ההצגה-המלמדת אותנו שבסופו של דבר אתה משלם עבור מעשיך כפל כפליים".

 

המפרי-יניב  הלפגוט הוא בחור בישן,כנה המביע זאת בדיבור ומשחק מלא רגש והבנה,טוב לב ואמיתי באהבתו.סידי-מיכל פוליצר שאלפי והוא חיזרו אחריה ובסוף הוא המפרי מתחתן איתה אומרת עליו "אני לא אוהבת אותו אבל יש לי כבוד אליו".

 

הרי-עמירם אדרעי-הרגשנו את געגועיו לבית,לילדים לאישתו. משחקו שקט מינורי וטוב.לילי-רוני מרחבי-אשתו-גם היא נלכדה בקסמיו של אלפי והראתה את דאגתה שסודה ותוצאת בגידתה לא יתגלו.

 

לופטי-יוגב שלמה יש לו נוכחות במה מורגשת ונהנתי ממשחקו. רובי-נעה גודל משחקת טיפוס גברי בכשרון רב. אנני-אביגיל ערמון-ככל השאר גם לה תפקיד אפיזודי קטן בו הראתה את דאגתה ומסירותה לגבר שלה היטב.

 

לראות או לא לראות: הצגה מענגת,מהנה, קיצבית. בידור על רמה.

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר