מס' צפיות - 119
דירוג ממוצע -
באתר פרשן קם השבר של העם היהודי בו נאמר: "עד כאן!"
נמאס כבר מהשמאל הקיצוני של מדינת ישראל - מה עושים?
מאת: מיכה אקדמן 22/04/11 (23:22)

נניח ואנו עכשיו מתחילים לשחק מונופול. לכל אחד מאיתנו יש שחקן שמתחיל מאפס וגם בתורו הוא מקבל את הקוביות כדי להטיל אותם. כך נוצר בין כל אחד ואחד מהשחקנים כללים מסוימים וברורים שמתווים לנו את המשך המשחק, ובלעדיהם אין לנו בכלל על מה לשחק כאן.

 

אלא שאת כללי המשחק חלקים בתוך המדינה שלי שכחו. שהרי ככה בדיוק נראת המערכת הפוליטית של מדינת ישראל, כפי שהצטיירה מהפגנת הסופרים בשבוע האחרון שהכריזו בשדרות רוטשילד על הקמתה של מדינת פלסטין. דווקא כאזרח ישראלי שמוכן לוותר על שטחים תמורת השגת שלום, אני רוצה לבוא ולהגיד לאותם "סופרים" בשקל: עד כאן!

 

מול אור היום, בלב ליבה של העיר העברית הראשונה, מול המקום בו הכריז בשעתו דוד בן גוריון על הקמת מדינת ישראל כמקלט יחודי לעם היהודי בעת שבו אין לו מוצא ושכל איש בתבל היה שונאו - אין טעם ולא הפעוט ביותר להעצים ולהאדיר בצורה צינית וחסרת רגש את אלו שמשתפים פעולה עם אותם שונאים המבקשים לחזור על ההיסטוריה. 

 

גם דור הסבים שלי שרד את השואה, ולראות תמונות שבהם קבוצת מפגינים בעד "שלום" או "זכויות אזרח" מתנפלת על מפגיני ימין בדרישה שיורידו מהם את דגל מדינת ישראל אותו הם לובשים היא ביטולן של כל ההסכמות בישראל 2011. השוואת נתניהו ליגאל עמיר היא בעצמה פשע שמחייב התערבות של המשטרה בהקשר של הסתה. 

 

ועוד פעם, כשמאלני אומר, יש כללים ברורים למשחק, יש ימין ויש שמאל. במדינת ישראל מותר להפגין בעד חופש ביטוי אך יש לזכור כי בראש ובראשונה כל אחד מאיתנו כאן בזכות ולא בחסד ולכל אחד מאיתנו יש תעודת זהות כחולה. טובתה של מדינת ישראל בעבור אזרחיה צריך להיות חשוב פי כמה מאלו של הצד השני. 

 

אם כן באתר פרשן קם השבר של העם היהודי בו נאמר עד כאן, כי באמת אבל באמת נמאס כבר מאותם אנשי שמאל קיצוני שנכנסים לכפרים פלשתינים ומסכנים את חיילי צה"ל, וכבר אי אפשר יותר לשתוק מאלו שמיידים אבנים על אותם חיילים בנעלין ובבעלין בימי שישי. לצערי, לא רציתי לקשרם, אלא שרוב הפנים שראיתי ברוטשילד מהתמונות של ההפגנה נראים לי פתאום מאוד מוכרים מאיפשהוא.... על כל אלה לא ניתן יותר לשתוק ואי אפשר לסלוח. די! האתגר האמיתי החדש שלנו הוא לנצח קודם כל את האויבים שלנו מבית ולדעת איך לחנך לצדק גם בתוך עמנו אנו. העם הזה שרד הכל: הוא נסק שהעם היה מאוחד ונחרב כאשר הייתה מלחמת אחים.

 

ולסיום, ספי רכלבסקי נשאל על ידי העיתונאי עמית סגל האם גם ברמאללה מארגנים פלשתינאים מסיבת תמיכה בעצמאותה של מדינת ישראל והוא לא הגיב. כנראה שגם הוא יודע שאת היד הארוכה שהוא שולח עמוק אל תוך החור, הוא יקבל פצועה וחבולה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר