מס' צפיות - 108
דירוג ממוצע -
הצעת חוק לטובת עובדים מעוטי יכולת-ראיון של רוחמה אברהם
בעקבות ההתייקרויות במשק, התראיינה חברת הכנסת רוחמה אברהם לרשת ב' בקשר להצעת חוק לטובת עובדים מעוטי יכולת אותה תגיש עם הח"כ גפני. "אנחנו אלופי העולם בתדלוק הממשלה המנופחת"
מאת: רוחמה אברהם 15/02/11 (11:06)

בעקבות ההתייקרויות במשק, התראיינה חברת הכנסת רוחמה אברהם לרשת ב' בקשר להצעת חוק לטובת עובדים מעוטי יכולת אותה תגיש עם הח"כ גפני.

"אנחנו אלופי העולם בתדלוק הממשלה המנופחת"


בתחילתו של הראיון, ח"כ רוחמה אברהם הזכירה את אמירתו של כתב רשת ב' פרידמן כי אנחנו אלופי העולם במיסוי מחירי הדלק,  כשלמעשה לטענתה "אנחנו אלופי העולם בתדלוק הממשלה המנופחת", זו שעל ראש הממשלה שלה לתחזק 40 שרים וסגניהם, חלקם ללא כל תפקיד מהותי, מה שבא בפועל על חשבון מעמד הביניים.

במצב קיים זה, פותח נתניהו במלחמת חורמה נגד מעמד הביניים והשכבות החלשות, מלחמה שבסופה, הוא לא יעמוד בלחץ הציבורי, לסברתה של רוחמה אברהם, הממליצה לו "להתקפל" כבר כעת ויפה שעה אחת קודם.

רוחמה אברהם מזכירה, כי מדובר באותו נתניהו, שהבטיח לפני הבחירות, שעוד מעט ימלאו להן שנתיים, כי יוריד את המיסים. כיום לאחר שנתיים, במקום שהמיסים ירדו , הם עולים, כמו גם הארנונה, הדלק, המים, החשמל, התחבורה הציבורית, הלחם והחלב.

האזינו לראיון המלא עם רוחמה אברהם


"לממשלה בראשות קדימה היו קווים אדומים, לא פגענו לא ברווחה"


"לממשלה בראשות קדימה היו קווים אדומים, לא פגענו לא ברווחה, לא פגענו לא בחינוך ולא בביטחון", הוסיפה רוחמה אברהם לשאלתו של המראיין האם ממשלה בראשות קדימה לא הייתה נוהגת באותו האופן.

באשר לטענה שמדובר בשינוי שמטרותיו וכוונותיו חיוביות, המלווה בצמיחה של 4.5%, הגיבה רוחמה אברהם כי נתניהו בחר לתדלק קודם כל את ממשלתו - "והציבור הוא לא טיפש, הציבור רואה והוא מרגיש את זה על בשרו, יום יום, דקה דקה . . . מסתבר שכאשר הליכוד עולה לשלטון , הוא רומס את אותם חלשים ומחזק את כל המשפחות החזקות. חד-משמעית . . . איפה אותו נתניהו, הרפורמטר הגדול, שיבוא ויאמר גם לאותן משפחות חלשות :  הגיע הזמן שגם אתם  תעזרו בכל מה שקשור לקצב הצמיחה של מדינת ישראל?"

הצעת החוק של ח"כ רוחמה אברהם וח"כ גפני - "גם כאשר נתניהו היה שר האוצר הוא אמר שאנחנו צריכים לתת חכות ולא דגים"

הצעת החוק הוכנה על ידי עמותת "ידיד" והוגשה על ידי חברת הכנסת רוחמה אברהם וח"כ גפני. מטרתה להשוות משפחות קשות יום למשפחות חד הוריות. משפחות ששני ההורים יחדיו לא מרוויחים את שכר המינימום, או כאלו שרק בן זוג אחד עובד, בעוד השני אינו מוצא עבודה בשל חוסר הכשרה, או בשל הצורך לטפל בילדים. "גם כאשר נתניהו היה שר האוצר הוא אמר שאנחנו צריכים לתת חכות ולא דגים", מוסיפה רוחמה אברהם.

כיצד זה יעשה? על ידי סיוע לאותן משפחות בכל הקשור לקידום הכשרות של אחד מבני הזוג, קידום הטיפול במעונות יום עבור ילדיהם, וכפי שסיכמה זאת רוחמה אברהם -  "נאפשר להם לצאת לעבודה מכובדת על מנת שיוכלו לפרנס את עצמן בכבוד".

דחיפותה של הצעת חוק מסוג זה

"כאשר אנחנו עדים לתופעה שבה כל מוצרי הבסיס עולים, אני מצטערת לומר שאנחנו נחזה בחג הקרוב שהוא חג פסח, בתורים יותר ארוכים של אנשים רעבים" אומרת בצער רוחמה אברהם, "אנחנו נחזה בילדים שיעמדו בתור, מבוגרים שיעמדו בתור, כתוצאה מהעלאת המיסים, העלאת מחירי הדלק, הלחם וכל השאר".

הכותבת היא ח"כ רוחמה אברהם – סגנית יו"ר הכנסת לפרטים נוספים על פועלה כנסו לאתר : http://www.ruhama-avraham.co.il/

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר