מס' צפיות - 1646
דירוג ממוצע -
ביקורת הצגה- בודדה באפלה, פרדריק נוט
הצגת מתח מעולה, משחק מצויין, בימוי מבריק ומרתק. הצגה ממנה יהנו לא רק אוהבי הצגות מתח. הנאתי היתה שלמה.
מאת: elybikoret 17/02/08 (09:32)

בוגרי בית צבי מהשנים האחרונות מעלים באולם מופת ברמת גן את ההצגה "בודדה באפלה" מאת המחזאי פרדריק נוט במסגרת תיאטרון הספרייה. הוא נולד במקרה בסין בה חיו הוריו כמסיונרים. אמנם הוא כתב שלושה מחזות בלבד אך התפרסם בעולם בזכות המחזה "אליבי" שעובד והפך לסרט מפורסם של היצ'קוק.

 

גם המחזה בודדה באפלה הוסרט עם אודרי הפבורן בתפקיד הראשי. המחזה הינו סיפור מתח בלשי בו אישה עיוורת מתמודדת בהצלחה עם רוצח ושני פושעים עוזרים המנסים למצוא חבילת סמים שהוסתרה בתוך בובה שנעלמה ומצילה תוך כדי כך את בעלה.

 

למרות העלילה הסבוכה והמורכבת עם פרטי פרטים שאי אפשר לעקוב אחריהם ולהבין את כולם, ההצגה מרתקת, בוימה היטב ע'י יגאל זקס ומחזיקה את הקהל דרוך ובמתח בלתי פוסק משך כל זמן ההצגה. הבימוי מיוחד וחלקים מההצגה מתרחשים בחושך מוחלט דבר שמוסיף למתח והאוטנטיות של ההצגה.

 

פעלולי התאורה-יעקב סליב מוסיפים גם הם רבות למתח, הקצב והענין. המשחק של ששת השחקנים מצויין.בראשם האישה העיוורת- סוזי-סיון כרטשנר בוגרת טריה של המחזור האחרון של בית צבי.היא עיוורת מתנהגת בטבעיות ככזו והמתבונן בעיניה ומשחקה מאמין בעוורונה.

 

בהתחלה היא תמימה מאוד מאמינה לאדם זר מספרת לו הכל אך מהר מאוד מבינה את אופיו וכוונותיו ומתנהגת בהתאם. מייק-שי אגוזי כאחד הפושעים הרוכש את אמון סוזי כידיד בעלה, אכזר ואנושי כאחד,עובר משקר לאמת ומורגשת התפנית בהתנהגותו עקב כך.

 

קרלינו-שרון פרידמן וראוט-דיויד לוינסקי טובים ואמינים מאוד בתפקידי הפושע-הבלש והרוצח. סם-בועז קונפורטי בעלה הצלם של סוזי הממלא תפקיד קטן יותר בהשוואה לאחרים עושה זאת על הצד הטוב ביותר. התרשמתי מאוד ממשחקה הטוב של גלוריה -הילדה השכנה-נגה פלישון תלמידת תיכון תלמה ילין.

 

לראות או לא לראות: הצגה מעולה,משחק מצויין, בימוי מבריק מרתק ממנה יהנו לא רק אוהבי הצגות מתח. הנאתי היתה שלמה.

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר