מס' צפיות - 174
דירוג ממוצע -
חרד לגורלנו
רבני ערים החלה ביוזמה גזענית ומביישת שהחלה להתפשט בארץ ויוצרת הבדל בין דמם של בני אדם שונים כאן בארץ - זה רק אצלם?
מאת: מיכה אקדמן 09/12/10 (09:41)

 

לפני כשבועיים פורסמה כתבה צנועה וללא יותר מידי פרסום ראשי בעיתון כזה או אחר. נושא הכתבה היה כינוס מחאה מיוחד בשכונת התקווה בתל אביב שבשנים האחרונות החלה להתמלא בהמון סודני. תושבי השכונה, כמו רבים בתל אביב ומחוצה לה, הקצינו משמעותית בשנים האחרונות את קצהו של סובלנותם. "לעזור צריך למסכנים, ליהודים, לאחים שלך" אמר לאחרונה תושב השכונה בכתבה והמשיך "לא לזרים האלה, רוצחים, זרע עמלק". אנשים ממעמד הביניים שמסתובבים בתחנה המרכזית הישנה בת"א ובמוקדי פליטים נוספים בעיר החלו לשים לב לעלייה מסיבית בפשע ולתרומה המיידית שיש לפליטים הללו להפיכת הדרום התל אביבי למוקד לעוני ומצוקה כלכלית. המציאות אכן מדאכת ברחובות הללו אלא שכל יפיי הנפש, "הדמוקרטיים הנאורים", חייבים לראות את הדברים כאילו הם גרים לרגע בשכונת התקווה והיו מסתובבים יחד עם ילדיו... רגשית אתם תרגישו בדיוק מה שהם חושבים, ושום כתבה לא תשנה את העובדה.

 

ללא קשר לפליטים הסודנים, מעמדם הכלכלי של אלו שאינם מהמגזר היהודי בארץ אינו דבר שיש להתגאות בו בלשון המעטה, כמו שנאמר קודם לכן - כמעט כל הורה לא ירצה לראות את ילדיו הולכים לבית הספר הבטוח שלהם ובדרך ייפגשו בערבי או שבמהלך ההפסקות ישחק ילדם עם ילד ערבי. האנטגוניזם, כמה שזה לא נעים לומר את זה, מושרש כבר בתוכנו - בתוך החברה הישראלית לעומקה. הצרה האמיתית היא שהן מערכת החינוך, הן הרבנות הראשית והן הפוליטיקה הישראלית אינם מנסים למגר אותו. ברגע שהמילה "ערבי" ישר גורמת לילד שלנו לחוש בסכנה בהשוואה לילד יהודי, מתחיל לחלחל אצל כל אחד מאיתנו הפחד שמה בבניין ממול יגור ערבי ויחייה בסביבת החיים שלי. פתאום הכל נראה הגיוני מאוד שרק צריך חותמת סופית של כמה מאות רבנים שיקראו לא למכור ולא להשכיר דירות לאזרחים המוגדרים בתועדת הזהות בסעיף "לאום" - ערבי. אומנם משרד הפנים הוריד את הסעיף הגזעני הזה, אך ברור שמי שקוראים לו "אחמד", "עבאס" או "אבו" הוא ערבי. כמו שאמרתי קודם, אני לא מופתע מהצעד הזה.

 

לשם איזון, חשוב לשאול מה אותם ערבים אזרחי מדינת ישראל חושבים "עלינו" (היהודים - מ.א.). האם הם מסכימים למכור או להשכיר דירה ליהודי? קודם כל צריך לראות את היהודי האמיץ שירצה לחיות בקרבתם (עוד דעה גזענית מושרשת). אני אישית לא ארצה לחיות בסכנין או אום אל פאחם כי מבחינת תעסוקתית אין לי סיכוי להרוויח שם משכורת טובה... וזו בדיוק הסיבה המרכזית לרצון של משפחות ערביות לעבור לריכוז יהודי ולא כל בלבול מוח והטפה גזענית כזאת או אחרת של אותם רבנים בכירים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
לא מספיק הוכחות?
מיכל 22.12.10 (10:25)