מס' צפיות - 664
דירוג ממוצע -
הגדוד העברי / צוותא - ביקורת
מאת: אלעד נעים 21/08/10 (13:25)

לעתים קרובות, כאשר אני צופה במופעי פרינג', אני יוצא מהמופע בתחושה של אכזבה, ומעטים המופעים וההצגות שבהם צפיתי במסגרת זו אשר הסבו לי הנאה מרובה. יחד עם זאת, המופע "הגדוד העברי" אשר מוצג בימים אלו בצוותא, הוא מופע פרינג' הכולל מערכונים קצרים המשלבים ביניהם גם קטעים מוסיקליים, והוא ללא ספק אחד ממופעי הפרינג' המוצלחים שבהם צפיתי לאחרונה.

 

המערכונים המרכיבים את המופע נגזרים מחיי היום יום, ויש בהם לא מעט הומור עצמי, אשר מובא לידי ביטוי באופן מוצלח ע"י חמשת השחקנים המשתתפים במופע - שלומי טפיארו, דיקלה הדר, יניב ביטון, יעל טל ורוית יעקב - ואליהם הצטרף המוסיקאי עידו אופק, אשר ליווה בגיטרה חלקים מהמופע. את המופע ביימה וערכה מוריה זרחיה, וביצירתו היו מעורבים גם השחקנים, ויחד הם יצרו מופע אשר מבוצע היטב באמצעים מינימליים ביותר, ומביא את הקהל לפרצי צחוק מתמשכים, וכל זאת מבלי לבחול גם בהומור שנון או גס במינון מדויק. איכותו של המופע נמדדת בעיניי בכך שתכניו משלבים בין מצבים מהחיים המודרניים לבין קטעים מוסיקליים הכוללים את שירי ארץ ישראל היפה בביצועים עכשוויים ומיוחדים עם נגיעות הומור משובח שאינו חוטא בלהיות פוליטקלי קורקט.

 

בחלק מהמערכונים הצחוק הוא בלתי נשלט על אף הקטעים אשר טומנים בחובם ביקורת חברתית שמצטיינת בסרקאזם מלוטש, בנגיעות סקסיסטיות וסטריאוטיפיות ובהומור משולח רסן. במיוחד נהניתי מהמערכון המתאר ישיבת צוות במכון ליווי, מהמערכון המתאר את עבודתם של פרשני ספורט בצפייה בהתעמלות אומנותית, מהמערכון המתאר שיחה בין שחקנית בתחילת דרכה לבין פקידת הבנק ומהמערכון המתאר שיחה עם מוקד השירות של חברת הכבלים. כמובן, המופע מורכב ממערכונים מצוינים, אם כי בעיניי לא כל צופה יהנה מסוג ההומור הזה, אך נראה שהקהל המגוון שפקד את צוותא לא חדל לצחוק.

 

חמשת השחקנים עשו עבודה נפלאה וקצבית במיוחד, והמערכונים השונים הביאו לידי ביטוי את כישרונם באופן מרשים, ובעיניי היה איזון טוב בזמן הבמה שקיבל כל אחד מהם. בקטעים המוסיקליים דווקא השחקניות היו אלו שבלטו יותר, ובהקשר זה יצוין כי הם בוצעו במיומנות ובמקצועיות רבה, תוך שמירה על תזמונים מדויקים ועל אחידות נהדרת.

 

 

סיכום : שעה וחצי של צחוק בלתי פוסק (כמעט). מומלץ בחום!

הכותב הוא יועץ תיירות ויועץ עסקי.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר