מס' צפיות - 371
דירוג ממוצע -
הישרדות, אוהדים נגד שורדים - הפתעות אין
סיכום הפרק השני של הישרדות כל המהלכים, כל ציוני הדרך והציטוטים החשובים
מאת: טמיר כהן 09/06/10 (12:54)הרגלים קלולק

 

שוב חוזר הניגון שזנחנו לשווא, שוב אין שום קשר בין הפרומונים לפרק למה שקורה בפרק. מכרו לנו שדן בסכנה, רמזו שאביגיל מעכבת את השורדים, עשו הכול כמעט בפרומו שנחשוב שהשורדים הפסידו במשימת החסינות ולכל מי שראה עונה כלשהי של הישרדות הישראלית, היה ברור שהניצחון של השורדים בטוח מאי פעם. למה חוזרים על הניגון המזויף הזה כל עונה מחדש, לא אבין מעולם. הפרשנות של גיא זוארץ בזמן המשימות, חזרה גם היא ובקיצור, אין חדש תחת השמש. אין גם חדש בכך שאריאלה היא זו שהודחה, אם היה איפה לשים כסף על זה, הייתי שם את כספי עליה כבר בשבוע שעבר וכאילו זה לא מספיק, שוב נכנס למשחק, אי המתים ואריאלה לא באמת עפה הביתה. קיצור, פרק שלם על כלום כמעט והרבה מחלות ישנות של ההפקה הישראלית שחוזרות למשחק, כולן באותו הפרק. אבל אם ננסה רגע להסתכל על החיובי, לפחות היה אתגר חסינות באמת קשה ומרתק, באמת היה קרב צמוד רוב הזמן בין שני השבטים ואי אפשר שלא להתפעל מעבודת הצוות של שני השבטים אבל בעיקר של השורדים שהצליחו להתמודד עם העיכוב שאביגיל גרמה להם (אם כי אין ספק שהיא השתפרה גם כן לעומת העונה הקודמת) ועדיין לנצח. ראוי גם לציין את אריאלה שהצליחה להפתיע ובאמת לא להוות גורם מעכב, אבל כמיטב המסורת שלה (כן, זה כל כך קיצוני שגם אחרי שני פרקים היא טיפחה מסורת), היא הצליחה לחפור ולחפור את דרכה להדחה הצפויה שלה. נכון, אין כל ספק שהיא הייתה על הגריל מבחינת השבט שלה, אבל בהעקה אין סופית על חבריה, היא סתמה את הגולל על כל אפשרות לשנות את גורלה.

 

זה אוהד זה?

 

אי  אפשר שלא להתאכזב מגיא גולד בפרק הזה. הוא אמנם התחיל מהלך יפה בפרק הראשון כשניכס לעצמו את פסלון החסינות של אריאלה, מבלי שהיא אפילו יכלה להיות בטוחה בקיומו, אבל בפרק הזה הוא בעט בדלי, אך ורק משיגעון גדלות. גיא גולד רצה להראות לשבט שלו מי שולט (דבר שאם היה קורה היה גורם לו להיות מועמד ראשי להעפה) והציע לאריאלה לתת לה את פסלון החסינות, הוא אמנם התחרט אח"כ, אבל בדרכה החוצה היא הודיעה לשבט שיש לגיא את פסלון החסינות והכניסה אותו לצרות, שגם אם הוא יצליח לצאת מהן, היו מיותרות. אוהד אמיתי גיא, היה שומר את קיומו של הפסלון בסוד, מסבן קצת את אריאלה כדי שתקפא על שמריה ונותן לה לכרות את הקבר לעצמה ולעוף בלי לסבך אותו בדרך החוצה. אוהד אמיתי היה מבין שאם אריאלה עשויה לעלות על התרגיל שלו מהפרק הקודם, כדאי לו שהיא תעוף כמה שיותר מהר לפני שהיא מבינה מאיזה חור בדיוק הדג השתין עליה. למרות זאת, אני מאמין שגיא יצליח לתחמן את שבטו ולצאת מהתסבוכת המיותרת. הוא ממשיך להוכיח שהוא הדמות המעניינת והמסקרנת ביותר בשבטו ולמזלו מדובר בשלב מוקדם מכדי שהשבט שלו יוותר עליו, בעיקר לאור ההפסדים החוזרים שלהם לשורדים. בכל מקרה זה מחזיר אותי לאמירה שגיא גולד עדיין צריך לשים כסף איפה שההבטחות שהוא מפזר נמצאות.  

 

ראוי לציין

 • שמשימת החסינות הייתה מאוד מאוד מינית, לראות את טל אנגלנדר חופן בחורה אחר בחורה באחוריה ודוחף אותה מעל החומה, כשהוא מקפיד להתעכב על החת של המדינה, היה משול בעיני לקטע המקלחות עם סבונים של חברת שקר פרסומת לא סמויה כלשהי, אם כי ברור לי שגם זה עוד יקרה. קפון עומד בצד ומפרשן "אנגלנדר, קפטן אמריקה, פשוט שיגר את כל הבנות, כמו תותח" ואני תהיתי בעיקר אם קפון התכוון ל "שיגל" ולא "שיגר"?
 • שדן מנו הפתיע באכפתיות ואמר שהוא לא רוצה שאביגיל תצא מהמשימה בתחושה שהיא עיכבה אותם או שהפסידו בלעדיה. אני תוהה כמה שילמו לו מההפקה להעמיד פני שה תמים ונחמד?
 • שבשבקין חייב לעזוב כבר את מטאפורות החיות. אחרי המשימה הוא אמר" היינו מטורפים, זה היה שילוב של איילות, נמרים ואריות, זה שבט מושלם". המטאפורות האלו היו מיותרות גם בעונות הקודמות ויש לי תחושה שבשבקין ראה יותר מדי את הישרדות הישראלית.
 • שאושר אמרה שכואב לה הגב, בגלל שהיא עשתה תנועה לא טובה במשימת החסינות. שמישהו יסביר לה שזה לא בגלל המשימה, אלא בגלל כובד הציצים.
 • שגיא גולד הפגין שיזוף גופיה שאי אפשר לעמוד בפניו. נשבע לכם שעצמתי עיניים
 • שמקס אמר שהוא מתגעגע לפיליפינית שלו, לידיעת היחידה שמטפלת בזה.
 • שהאוהדים מקפידים לשכנע את עצמם שהשורדים לא כאלו מפסידים. דר ממשיך לטעון שהם לא משהו ואחד האוהדים יהיה השורד האחרון בעונה הזו, מקס בטוח שבהדחה הראשונה יהיה אצל השורדים פיצוץ שיהרוס אותם. גם אם כל זה נכון, לא עדיף שתגיעו קודם לזכות בחסינות ואז תדברו?
 • שקפון עושה שולם עם דן, ואפילו מתנצל לבקשתו של דן על אירועי הגמר בעונה הראשונה. מעניין ששניהם לא קונים את השולם הזה לשנייה. בינינו, גם אנחנו לא קנינו אותו.

פניני האי

 • "שולחים אותו להתעסק עם נקבות וגם מוציאים אותו מהמשימות, מה זה אומר עליך עידן קפון?" -  אריאלה, מוציאה מעצמה קפון קטן בטון פסיכוטי משהו.
 • "אני רגילה לראות את דן מנו מנצח משימות בטלוויזיה וככה פתאום הוא עושה את זה מטר לידי" - אושר, לוקחת רחוק מדי את המושג אוהדים וגורמת לי לתהות אם הביאו אותה לאי כדי לעשות את דן מנו.
 • דר ואושר פורצים בבכי אחרי ההפסד במשימת החסינות. גיא גולד מגיב כמו שצריך "אני לא מבין מה קרה, טוב הפסדנו, בסדר, אבל הם נראו אובדניים. דאגתי לשלומם הנפשי". חזק
 • "כשמקבלים את אבן האש הזאת ליד, זה להדליק את האש, שמסמן חיים. זה כמו לראות מישהו מחזיק לב פועם ביד ונותן לך את הלב הזה ואתה כאילו מקבל לב פועם ואתה יודע, וואלה, הלב הזה פועם, הכל יהיה בסדר" - בשבקין בנאום שורף לבבות, נשבע לכם שלא נגעתי.
 • מקס - "החיים זה כמו רכיבה על אופניים, כשקשה, זה אומר שאתה בעליה". אסטרטג על. ובהזדמנות זו רצוי שמישהו יזכיר למקס שהוא התייבש ראשון כמו אחרון הכוסיות כדי שיוציא קצת אוויר.
 • אחרי תצוגת בגדי הים, דן מנו - "מרינה שוב מוכיחה, שזה לא משנה אם זה אדום או צהוב, לי זה עושה טוב". לא רק שרמנטי, גם משורר
 • מירית על מרינה - "מה זה הגוף הזה? צריך להדיח אותה ראשונה, בגלל הגוף הזה". היה ברור שהקרב הראשי בשורדים יהיה בין הבנות ולא בין מנו וקפון.
 • מרינה - "מחמיא לי, זה נחמד, אבל באמת הגזימו ובגדול. אני לא מתנצלת, אין לי בעיה שמתסכלים אבל אנשים עכשיו יתחילו להסתכל גם על דברים אחרים, אני מקווה". מרינה יכולה להמשיך לקוות, כל עוד הצלם ימשיך לצלם רק את התחת שלה, אין סיכוי. לא זוכר שהראו את הפנים שלה בפרק הזה, או שפשוט היה קשה לשים לב לזה.
 • אריאלה - "אף אחת פה לא 60-90-60, חלקן עם גוף קצת יותר יפה, חלקן עם גוף...פצצות אמיתיות בשבט שלנו, אין". מסתבר שגם בענייני קנאה, הגיל לא באמת קובע".
 • "יש מישהו אחד בשבט שלנו שנראה מעולה בכל מצב שהוא נמצא וזה איתי. משערה ועד ציפורן, הוא פשוט מושלם". כמה אני מאוכזב שהרומן הפוטנציאלי הזה נגדע באיבו, אבל לא באמת.
 • גיא גולד - "אני יכול להוציא מכל אחד מה שאני רוצה, יחסית בקלות. הייתי חוקר מצ"ח בצבא, מה שלימד אותי לדבר בשפת הנחקר". תקדים אופיר חוקר מצ"ח לא משחק לטובת גיא ובכלל אני מקווה שהוא קדם יבין לא לדבר עם השבט שלו כאילו הם נחקרים.
 • בשבקין - "נתתי לדן להדליק את האש, מי שמדליק את האש, די מושך את האש. אני מקווה שלדן נכבה את האש בקרוב". עכשיו הבנתי שבשבקין חולה בחזרת. הוא חוזר על כל מילה חמש פעמים לפחות. לפחות הפעם, לא מדובר באריות.
 • "אריאלה, זקנה זקנה אבל מסוכנת. זאתי, נחש מכיש  אותה והנחש מת" - מקס, ממשך להיסחף ומוכיח שהחופרת האמיתית זו הוא.
 • "שאפו על הפסלון שיש לך" - אריאלה, מסבכת את גיא בדרך החוצה וגורמת לו לשלם על שיגעון הגדלות שלו. קטע השיא של הפרק

  

בפרק הבא

גיא גולד מסתבך עוד יותר בפרשת הפסלון הגנוב, אריאלה באי המתים מה שאומר לצערנו שאולי נצטרך לסבול עוד זמן מסך שלה ונערך אתגר פיזי מאוד בין שני השבטים. דן חוזר לעצמו ומתחיל להתעצבן על בנות השבט שלו שלא עושות כלום.       

 

לקוח מהבלוג שלי

הכותב הוא כותב הבלוג מיומנו של פסיכופט מתורבת

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר