מס' צפיות - 314
דירוג ממוצע -
לרציניים בלבד / הקאמרי - ביקורת
מאת: אלעד נעים 31/05/10 (21:18)

"לרציניים בלבד" היא קומדיית מצבים מאת איריס מורגנבסר, אשר מוצגת מזה למעלה משנתיים בקפה תיאטרון הקאמרי. המופע עוסק באהבה ובחיפוש אחריה בעידן המודרני : היכרויות באמצעות האינטרנט, מערכות יחסים בין בני זוג שהתגרשו, בליינד דייטים, התחלות, חיזור ועוד, כאשר בתוכם שולבו גם מספר חיקויים מרשימים. דרך המערכונים ישנה לא מעט ביקורת חברתית בין השורות, אולם ברור כי הרעיון המרכזי היה יצירת קומדיה על אהבה. יחד עם זאת, הייתי אומר כי נושאי המערכונים מתאימים יותר לצופים הנמצאים בין שנות העשרים לשנות הארבעים של חייהם, שכן ללא מודעות לעולם ההיכרויות באינטרנט ייתכן שקשה להבין חלק מהבדיחות, אם כי ברוב המערכונים כל צופה בקהל יכול לראות בדמויות את השתקפותו שלו.

 

מורגנבסר כתבה מערכונים מבדרים ושנונים, העומדים זה לצד זה ומאזנים זה את זה, כך שאלו המחפשים מופע בידור יהנו ממנו מאוד, אולם הוא גם שופע שנינות ותחכום במיטבם. באמצעות אביזרים ספורים ותפאורה מינימלית ביותר (עיצוב תפאורה וייעוץ אומנותי - גלעד קמחי) מורגנבסר העמידה מופע מבדר, משעשע, מפתיע ומרגש, שאין בו רגע דל או משעמם, אלא להיפך - דווקא כאן הפשטות עושה את שלה. היא הדריכה היטב את שני השחקנים המגלמים את הדמויות השונות, כך שכובד המשקל מונח עליהם, ועל יכולתם ללהטט בטקסט הכתוב, ולהביא לידי ביטוי ביצוע איכותי ומהנה עבור הקהל. יתרה מזאת, השירים המקוריים שנכתבו בצירוף המוסיקה המתאימה של אמיר לקנר היוו הפסקה יזומה בין המערכונים השונים, והיוו מערכון מוסיקלי בפני עצמם בליווי פסנתר.

 

דיקלה הדר ושגיא לוי עשו עבודה מצוינת כצמד שחקנים התומך זה בזה, וניכר כי יש ביניהם התאמה טובה. יתר על כן, שניהם מצליחים להביא לידי ביטוי דמויות משורטטות היטב, בעלות ניואנסים סטריאוטיפיים מדויקים, ותוך התאמה מיטבית של שפת הגוף ושל האינטונציה. בנוסף, לשניהם ישנה יכולת אלתור מרשימה, דבר שהינו חשוב במיוחד במופע מסוג זה, שבו האטת הקצב אינה עומדת על הפרק, גם במקרה שבו הטקסט פורח מהזיכרון. עוד יצוין, כי לדיקלה הדר יש קול נפלא והיא זמרת, שחקנית וקומיקאית מצוינת, והדמויות שהיא מגלמת הופכות לקריקטורה של ממש, ספק בעלות אחיזה במציאות וספק לאו.

 

 

סיכום : מופע מבדר ורווי צחוק על אהבה ועל זוגיות בביצוע נהדר. מומלץ בחום!

הכותב הוא יועץ תיירות ויועץ עסקי.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר