מס' צפיות - 543
דירוג ממוצע -
שלום הוליווד ~ צחי סיטון ושרון רושינק / הקאמרי - ביקורת
מאת: אלעד נעים 23/05/10 (21:21)

במשך השנים סרטי הקולנוע שהופקו בהוליווד הביאו אל הצופים ממיטב הקלאסיקה הקולנועית העולמית, כאשר חלק ניכר מרוב סרטי הקולנוע ההוליוודיים היה פס הקול שליווה אותם. לעתים לא ברור אם הצלחת הסרט היא זו אשר הביאה להצלחת השירים ששולבו בו, או אם הצלחת השירים היא זו שהביאה להצלחת הסרט. עם הזמן הפקת סרטי הקולנוע המוסיקליים צברה תאוצה, ומיטב מחזות הזמר הופקו בגרסה קולנועית עד לימינו אנו, וביניהם : "גבירתי הנאווה", "ברנשים וחתיכות", "שיקגו" ואחרים, וכן מספר סרטי קולנוע מוסיקליים הפכו למחזות זמר המוצגים בתיאטרון.

 

צחי סיטון, זמר בס-בריטון מהטובים בארצנו, ושרון רושינק, זמרת סופרן מצוינת, העלו יחד את המופע "שלום הוליווד", אשר הינו מחווה לפסי הקול של סרטי הקולנוע ההוליוודיים ולא רק, והוא מוצג בקפה תיאטרון הקאמרי. במהלך מופע של כשעה וחצי השניים מבצעים יחד ולחוד שירים שנבחרו בקפידה ממיטב הקלאסיקה, תוך שהם משלבים באיזון מושלם בין ביצועים בשפת המקור לבין ביצועים המתורגמים לעברית. כמובן, הרפרטואר בז'אנר הזה הינו עצום, וככל הנראה כל צופה ימצא ברפרטואר הקיים שירים שחסרונם מורגש, אך ללא ספק ניכר כי נבחרו שירים מגוונים, החל מתקופת הוליווד הקלאסית ועד לתקופתנו. בין השאר מבוצעים שירים מהסרטים : "ברנשים וחתיכות", "סיפור הפרברים", "הלו דולי", "שיער", "פאנטום האופרה", "שיר אשיר בגשם", "ינטל", "תהילה", "סינמה פרדיסו" ועוד רבים וטובים אחרים. בנוסף, מבוצעים שירים מסרטי קולנוע ישראליים עם פס קול שהפך לחלק מהתרבות הישראלית כדוגמת "השוטר אזולאי", "אני ירושלמי" ו"סלאח שבתי".

 

הן צחי סיטון והן שרון רושינק אינם זמרים בלבד, אלא הם פרפורמרים כישרוניים וכריזמטיים, אשר מצליחים לסחוף ולהלהיב את הקהל בשירתם העוצמתית והיציבה ובאופן ההגשה שלהם, אשר משלב משחק מדוד ומחושב היטב. כמו כן, הם מתבלים את המופע בסיפורים אישיים, במידע מעשיר לגבי הסרטים ולגבי השירים שהופיעו בהם ועוד. זאת ועוד, לשניהם ישנה דיקציה מרשימה ומדויקת להפליא בכל שפה בה מבוצעים השירים.

 

על הניהול המוסיקלי של המופע היה אחראי אורן סלע, אשר ליווה את המופע בפסנתר בנגינה וירטואוזית. יצוין, כי הוא עשה עבודה מצוינת בהתאמת העיבודים המוסיקליים להרכב הנגנים, אשר סיפק חוויה של מופע במועדון ג'אז יוקרתי. בנוסף, ליוו את המופע אלון עזיזי (בס) ואסף דגן (תופים).

 


סיכום : מופע מצוין ושטוף נוסטלגיה בביצוע שני זמרים נהדרים. אל תחמיצו!

הכותב הוא יועץ תיירות ויועץ עסקי.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
מופע מצויין
אורית 25.05.10 (13:09)