מס' צפיות - 533
דירוג ממוצע -
מוסיקה בפנים
מאת: bleeding guitar 05/02/08 (15:38)

את שרון מולדאבי מן הסתם מכירים יותר כסולן להקת "גן חיות" ואולי גם כשישמעו את השם שלו גם יהדהד בראש השיר המופלא "לנעמי יש כנפיים".

 

אני נזכרתי בלהקה הזאת ובסולן שלה קצת באיחור... הפעם הראשונה שראיתי אותו על במה היה לפני כמה שנים טובות בניצנים (!!!), שנה ראשונה שהלכתי והיה שם את פסטיבל קולהרוק במסגרתו היו אמנים רבים וטובים על הבמה שרים ממיטב הלהיטים שלהם.

 

אז גם שרון היה שם ושר את "ירח כחול", הפתעתי את עצמי שהשיר נשמע מוכר לאללה ואני אפילו יודעת חלק מהמילים, שבוע אחרי אולי קצת יותר קניתי את הדיסק של "גן חיות". מאז נשביתי מחדש בקסם של גן חיות, דיסק מדהים, רוקיסטי כמו שאני אוהבת שתמיד כיף לי לשמוע.

 

לאט לאט קניתי גם את 2 האלבומי סולו, שגם אם לא הצליחו מסחרית הם אלבומים טובים שכיף לשמוע, נורא שונים מגן חיות הסיבה שהתחלתי לשמוע את שרון אבל לא נורא. אז כאמור לראות הופעה מלאה עוד לא יצא לי, כל פעם ששמעתי שיש הופעה שלו זה היה במקומות רחוקים בשבילי (ירושלים, באר שבע) עד שהגיעה הבשורה הטובה על הופעה בת"א (אפילו אם זה רק קפה ביאליק, שיהיה).

 

אז הגעתי לקפה ביאליק בגפי לצפות בהופעה, תפסתי דווקא מיוזמתי הפעם את השולחן לצד הבמה והמתנתי לתחילת ההופעה. המופע עצמו הוא אקוסטי רק שרון ואסף לוי על הבמה, הם עולים ומתחילים בשיר "העיניים של אמא" השיר שגם פותח את הדיסק החדש. בהמשך גם נקבל את השיר "אבא" גם מתוך הדיסק החדש, ובכלל בערב זה התוועדנו יותר מידי למשפחה .

 

ההופעה עצמה משולבת בשירים החדשים מהאלבום (מן הסתם) שירים ישנים יותר מאלבומי הסולו (לנעמי יש כנפיים), בין ערבובית השירים האישיים הוא גם עושה קאברים לשירים שהיו אצלו בקלטת שההורים שלו הכינו לו שהם התגרשו, וכמובן שירי גן חיות אם כי ממש מעט.

 

השיר הראשון של גן חיות שבוצע היה השיר "מוסיקה בפנים" שבשבילי זה בכלל מסכם הכל. כמובן המאפיין המרכזי של הערב הוא האלבום החדש "אל תפחד" שיצא באותו יום, אך שרון טרח להזכיר שזאת לא הופעת ההשקה שלו. היו לי כמה האזנות לשירי האלבום לפני ההופעה אם כי לא רבות מידי, אז בהופעה עצמה ניסיתי לראות אם אני מזהה שירים ואיך הם נדבקו אליו ומסתבר שכן, זיהיתי.

 

לפחות את הפזמונים, זה גם משהו. אבל זה טוב שלא מכירים הכל בע"פ, ככה בהופעה אפשר יותר להקשיב למילים, לסיפורים שמאחורי ולהזדהות וזה בעצם מה שהיה אצלי בהופעה.

 

לא אבוא ואומר האלבום מתנגן לי נונסטופ מאז ההופעה במערכת, מה שכן, בהחלט מצאתי את עצמי מזמזמת בשבת את "אל תפחד", חושבת על מכור לגמילה, וכיף להזכר בשירים..

 

 מבין השירים שנוגנו "ילד מפלסטיק", לפני שהוא מנגן את השיר הוא נותן הקדמה קצרה על השיר (כבר אמרנו ענייני משפחה בהופעה, נכון?). נזכרתי עכשיו בשיר ורציתי לשמוע אותו עכשיו שוב רצתי למערכת לשיר מס' 3, שבו אגב מנגן גם יהודה פוליקר, שיר ממש יפה, כדאי מאוד לשים לב למילים. יש לציין לטובה את "אל תפחד" הנושא שם את האלבום. כשמנוגן "מכור לגמילה" רווחת הדיעה בקהל על חוסר הניקוטין המשווע בהופעה (כן כן אסור לעשן בקפה ביאליק ) ועל זה בעצם מדבר השיר.

 

השיר השני של גן חיות שבוצע, כבר סיים את הערב והוא כמובן "ירח כחול" המופלא. על הבמה עם שרון מנגן כאמור לאורך כל הערב אסף לוי שגם שר שיר אחד שלו או כפי שהוא ניסה להבהיר "בטח כמו הרבה אנשים פה גם אני עובד על אלבום", שיהיה לו עם זה. לסיכום: אני אישית נהניתי בהופעה, היה לי כיף פעם ראשונה לשמוע את השירים שאני כ"כ רגילה להם, כ"כ קרוב. אין לי ספק שאחזור להופעות שיהיו (ויהיו בת"א) כדי לשמוע עוד.

 

שרון מולדאבי קפה ביאליק 31.01.08

 

 bleeding guitar - http://blog.tapuz.co.il/irock

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר