מס' צפיות - 1057
דירוג ממוצע -
החברים של ננה / תמונע - ביקורת
מאת: אלעד נעים 28/03/10 (20:35)

לאחרונה הועלתה בתיאטרון תמונע ההצגה "החברים של ננה", אשר מורכבת משמונה מערכונים קצרים באורך כולל של כשעה ורבע, והיא למעשה מעין קברט סאטירי, אשר עוסק במגוון נושאים המוגדרים כבעייתיים בפי מרבית האוכלוסייה. המערכונים נכתבו ע"י ירון אדלשטיין, ע"י אלון בורשטיין, ע"י בועז דבי וע"י אהרון לוין.

 

הכותבים עשו עבודה מצוינת בכתיבת המערכונים, אשר מביאים לידי ביטוי סאטירה במיטבה, תוך שהיא נושכת, עוקצת וחסרת גבולות. קשה לומר שהתכנים יתקבלו ע"י כל צופה בברכה, שכן זהו הומור שאינו מתאים לכל אחד, וכולל קטעי הומור שחור, ציני, גרוטסקי ומקאברי, ומרבית הקטעים שופעים שנינות מושחזת. על מנת לא לא לקלקל את ההפתעה, לא אפרט לגבי תוכן המערכונים, אולם אציין כי בין השאר המערכונים עוסקים בהיטלר והצמרת הנאצית, ביחסי מתנחלים וערבים על רקע ההתנתקות, בסיפור קין והבל, בגל הפיטורין והאבטלה, בפשע ובאלימות, בעולם התקשורת חסרת הגבולות ובמרדף אחרי הפקת האירוע המושלם. בסופו של דבר כל אלו מתנקזים לתוך עולמה של ילדה שטרם מלאו לה שלוש - ננה, אשר חולמת לכבוש את העולם ולהפוך לכוכבת.

 

הבימוי של ירון אדלשטיין היה טוב מאוד, והמערכונים בוצעו ע"י השחקנים בצורה מצוינת, כך שההומור מוצה באופן מיטבי מכל אחד ואחד מהמערכונים, והמערכון האחרון הופך את שמונת המערכונים למקשה אחת, מה גם שהמעברים בין המערכונים זורמים ומלווים במוסיקה של לוטם עזנר. תוך שימוש באביזרים מינימליים ובתלבושות הפונקציונליות שעיצבה אורטל שוטלנד, הועלתה הצגה אשר מסתמכת על יכולות המשחק הקומיות של השחקנים, אשר מובאות לידי ביטוי בצורה מרשימה.

 

ששת השחקנים : חן אברהם, יפית אסולין, רון ביטרמן, רועי חמאי, נטאלי לאור-חמאי ודניאל סבג - משתתפים במערכונים השונים באופן שווה, וניכר כי מדובר בהרכב של שחקנים התומכים זה בזה, והשילוב ביניהם מצליח להביא את הסאטירה הכתובה לכדי ביצוע בימתי מגובש, נושך, מהנה עד מאוד וללא רגע דל.

 

 

סיכום : הצגה סאטירית מצוינת שיהנו ממנה בעלי הומור חסר גבולות. אני לא חדלתי לצחוק.

הכותב הוא יועץ תיירות ויועץ עסקי.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
תיאור משכנע
ליסה 05.09.10 (13:58)