מס' צפיות - 409
דירוג ממוצע -
איך והיכן לקיים ערב השקה לספר חדש?
מהי החשיבות של קיום ערב השקה לספר חדש שראה אור?
מאת: חנוך סער 31/10/09 (09:30)

סופרים ומשוררים רבים מתחבטים בשאלה איך והיכן (והאם בכלל) לערוך ערב השקה לספרם החדש.

 

כמוציא לאור שמקיים משך שנים רבות הרבה מאוד ערבי השקה לספרים הרואים אור בהוצאה לאור השייכת לי, אני יכול לומר שלארגון ערב השקה לספר חדש ישנה חשיבות עצומה ושאין ערב השקה אחד דומה לרעהו.

 

לכל ספר ישנם מאפיינים שונים ויש להתאים את 'חליפת יחסי הציבור', ובתוכה את ערב ההשקה, לאופיו של הספר ולאופיו של מחברו.

 

כשהוצאתי לאור את הספר 'אלומת אור' של הדר גדול, לשעבר קצין נפגעים בחיל האוויר, ערב ההשקה התקיים ב'בית חיל האוויר' בהרצליה בהשתתפות אנשי חיל אוויר רבים מאוד.

 

כשהספר 'גבול לפניך' של סימה שון, לשעבר מנהלת בית ספר בראשל"צ, יצא לאור, ערב ההשקה הגדול התקיים ב'בית העם' בראשל"צ בהשתתפות אנשי חינוך רבים שהכירו את המנהלת שנים רבות. 

 

כשהוצאתי לאור את הספר מעורר המחלוקת 'קרא לי אמא' _(המסע אל מחוץ לאוטיזם) פרי עטה של יעל אופיר, ערב ההשקה נערך ב'תולעת ספרים', חנות ספרים נהדרת בת"א. הובאו מרצים מהתחום שדיברו מול כמאה איש שגדשו כל פינה בחנות הספרים.

 

כשהספר 'הפתעות' יצא לאור בקרוב בהוצאת סער, ומחברו- יומי עיני-  נמנה על מקימי יחידת ההאזנה המפוארת '8200' של חיל המודיעין ולשעבר סוכן מוסד, נקיים את ערב ההשקה באודיטוריום הנמצא בתוך בסיס מודיעין, בהשתתפות אנשי מודיעין ומוסד רבים.

 

כשהספר 'תרמיל חיי' של מאיר ניצן- ראש עיריית ראשל"צ משנת 1983 ועד שנת 2008, יצא לאור בקרוב בהוצאת סער, סביר להניח שערב ההשקה יתקיים במקום הולם בעיר ראשל"צ ובהשתתפות מכירים ומוקירים רבים משנות עבודתו הרבות של מר ניצן, הן בעיריית ראשל"צ והן משנות שירותו הרבות כקצין בכיר (תא"ל) בצבא.

 

כאמור, לכל ספר 'החליפה' המתאימה לו ולמחברו. 

 

 

בברכה,

 

חנוך סער - מו"ל

הוצאת סער

הכותב הוא חנוך סער - מו"ל הוצאת סער

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר