מס' צפיות - 227
דירוג ממוצע -
מים ראשונים - סקירה על הספר
זהו סיפורה של תמר היפה ויחסיה המורכבים עם שלושת הגברים שבחייה
מאת: יונה דורון 23/10/09 (17:43)

כמנויה על מעריב אני מקבלת מדי שבועיים פלייר צבעוני המזמין אותי לרכוש ספר ב - 19.90 ₪. מאחר ואני מאוד אוהבת לקרוא, נעניתי להזמנה ולא הצטערתי ! על הספר "מים ראשונים" לא שמעתי אבל השורות המעטות שנכתבו עליו בפלייר עוררו בי עניין ורכשתי.

 

לתמר, אישה צעירה ויפה, יש סיפור חיים מסובך ועל כן היא מבקשת לפתוח דף חדש בניו-יורק ולהותיר מאחוריה את הבעיות והקשיים שעמם נאלצה להתמודד בישראל. כצפוי, הדברים אינם פשוטים כל כך...

 

שלושה גברים מככבים בחייה של תמר : שאולי - אתו גדלה יחד בקיבוץ, מרלון - כושי יפה-תואר שעמו ניהלה רומן קצר וסוער בניו-יורק וג'ונתן - הפסיכולוג העצוב. היחסים המורכבים והמעניינים בין תמר לבין שאולי הם לבו של הרומן הזה.

 

התיאורים העמוקים של המתרחש בליבותיהם של תמר ושל ג'ונתן מאוד מעניינים. לא אחת חשתי שאני ממש צוללת לתוך נפשה של תמר. בכלל נחנה המחברת, לדעתי, ביכולת תיאור מרשימה ביותר. גיבוריה מרבים לשתות קפה , לאפות ולאכול עוגיות ופירות טריים והתיאורים הצבעוניים עוררו גם את תאבוני...

 

נופי הקיבוץ הסמוך לכנרת ונופיה האורבניים של ניו-יורק (הגשומה בעיקר) אינם סתם רקע לעלילה אלא

ממש חיים ולעתים גם משקפים את מצב רוחם של הגיבורים.הקריאה בספר היא כמעט כמו צפייה בסרט ואני כותבת זאת כמחמאה.

 

יש לא מעט פיתולים בעלילה והפתרונות שמגישה המחברת הם מציאותיים ולא מושלמים, כמו בחיים. תהיתי לגבי שמו של הספר. בדקתי במילון וראיתי שמים ראשונים הם המים שאיתם נוטלים ידיים לפני הסעודה. לא  ברור לי הקשר לעלילה. האפשרות היחידה שעליה חשבתי היא מי הכנרת והירדן המוזכרים פעמים רבות כמקום שאליו הולכת הגיבורה בילדותה ובבגרותה, לבד ועם שאולי. גם לג'ונתן יש חוויה עמוקה הקשורה במים. המים כמטהרים. יתכן שהמחברת רצתה שכל קורא יביא את הפירוש האישי שלו.

 

מים ראשונים מאת מיכל מירון

הוצאת מעריב

246 עמודים

הכותבת היא מחברת הספרים "תחנות בזמן" ו"סוד במשפחה"

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר