מס' צפיות - 458
דירוג ממוצע -
אני ופסטיבל הפסנתר- לא משהו חברים טובים
"יהודי לא מגרש יהודי". אייל אבן צור ויונתן כנען - פסטיבל הפסנתר 30.10.07
מאת: bleeding guitar 05/11/07 (14:02)

אז ככה כל ההופעות שהיו של אייל אבן צור (צורי) בת"א, הלכתי אליהם, ששמעתי על ההופעה בפסטיבל הפסנתר לא היה לי ספק שאלך גם לשם. אז נוסף עוד בחור להופעה הזאת בשם יונתן כנען, את השם שמעתי הרבה, לאחרונה הוא גם הצטרף לצוות להקה של שי נובלמן, האמת נשמע מעניין?

 

אז הגענו לסוזן דלל בדרך פגשנו צוות צלמים שלא התרשם משהו מהתשובה לשאלה שלו לאיזה הופעה באתם... (בסוף עשינו חושבים שהוא כנראה חיפש מעריצות של גבסו) נכנסו לאולם ענבל, שורה 1 כולה פנויה בשבילינו (מה לעשות מפגרת יחידה שהזמינה כרטיסים לשורה ראשונה ). על הבמה כבר רואים פסנתר גדול, גם גיטרה חשמלית יש שם, אותי לפחות זה מעודד.

 

ובסוף הם עולים, צורי יונתן כנען ואדם בן אמיתי שליווה את שניהם. קשה לי לתאר מה היה שם, מכיוון שאין לי רשימת שירים, והשירים היחידים שהכרתי ממילא של צורי, מיונתן לא מכירה כלום, אז אלך על התרשמות כללית. אני מה לעשות לא אוהבת משהו את הכלי הזה פסנתר. אבל עדיין הסתקרנתי באתי, רציתי לשמוע. היה מעניין לעיתים.

 

בשירים הראשונים למשל היה מוזר שכל מה שיכלנו לראות מצורי היה את המצח שלו שכן הפסנתר הסתיר אותו, אח"כ הוא התחלף עם יונתן שהתיישב ליד הפסנתר וצורי ישב בקדמת הבמה עם גיטרה אקוסטית, יותר שווה. השירים של יונתן? חלקם נשמעו מעניינים אבל אם לומר את האמת, הם נשמעו לי יותר טוב שגם צורי שר אותם ביחד איתו.

 

לא עניין שיש לי בעיה עם יונתן או כי את צורי אני אוהבת יותר (שאגב זה מה שנכון ובכ"ז) פשוט הקול של יונתן נשמע שקט כמעט עמום לעומת קול חזק יותר של צורי שנותן לשיר להישמע יותר טוב (לדעתי לפחות). ההתרשמות שלי מיונתן כנען היתה בקטע של הוא הזכיר לי יותר מידי את יוני בלוך, ויש לנו בלוך אחד וזה מספיק.

 

הוא היה נראה שקט ביישן/נבוך, גם התספורת האמת נראית בלוכית כזאת...ולעומת זאת את השירים של צורי חלקם הכרתי חלקם לא, היו גם שירים של נעליים, רע הגיע בשלב מוקדם מידי של הערב (שבד"כ הוא שיר שסוגר את ההופעות), הליווי של אדם בן אמיתי היה הכרחי אחרת הייתי משתגעת. אין אצלי הופעה בלי גיטרה מה לעשות, מידי פעם הוא נתן גם בקסילופון, היה נחמד.

 

לסיכום: ההופעה עצמה היה נחמד וכיף, אבל... הפסנתר ואני לא חברים טובים וכנראה ששנה הבאה אמנע שוב ושוב מלהגיע לפסטיבל הזה (שיבורך אגב הוגה הפסטיבל רעיון נפלא, רק אני והשטויות שלי). צורי - נו אני אוהבת את השירים, מחכה לאלבום, התאכזבתי לגלות שהופעה שתוכננה בתמונע בוטלה כי אני אוהבת לשמוע אותו עם להקה (במיוחד שעכשיו אלעד קרן בהרכב).

 

יונתן כנען - עוד אין לי דעה מגובשת על הבחור. השירים נשמעו ברובם בסדר, אבל הם צריכים להישמע הרבה יותר טוב. כולי תקווה שפעם הבאה שאתקל בבחור אשמע שינוי (ויש לי הרגשה שאתקל שוב ושוב, ואם לא אז יש את ההופעות של נובלמן להיתקל שם).

 

פסטיבל הפסנתר? היה טוב וטוב שהיה, שמחה שהלכתי או שהייתי מרגישה תחושה של החמצה. מה שכן אני יודעת טוב מאוד, בשבילי? זה פסנתר מטובל עם הרבה גיטרות רועשות שמחוברות למגבר שיפוצץ לי את האוזן (גם ככה השמיעה לא משהו כבר ).

 

כשיצאנו ראינו חבורה של בנות מתקהלות, לקחנו לנו כמה שניות טובות להבין שהנה המעריצות שהצלמים חיפשו קודם מתנפלות להם על גבסו.

 

  

לבלוג של bleeding guitar

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר