מס' צפיות - 345
דירוג ממוצע -
גם לאנשים מבוגרים יש אמירה כלשהי
ערוץ 10 היה אמור לייצר מסר אלטרנטיבי, אך לאחר שכשל הוא מנסה לחזור למקורות ממנו שואב ערוץ 2 את תוכניותיו: ריאלטי ודרמות יומיות.
מאת: רועי אורן 03/10/09 (15:04)

בימים אלו עדיין מועצת הרשות השנייה לא החליטה מה יהיה גורלו של ערוץ 10 . האם יתקיים מכרז,  או שיוארך הזיכיון?

אם ערוץ 2 נוצר כדי לתת מענה ליישובי הפריפריה בזכות עיצובה של מסעודה משדרות ,ערוץ 10 היה אמור לספק תוכניות אחרות אשר ישמשו אלטרנטיבה לתוכניות הריאלטי המשמימות שמשדר ערוץ 2.

אך בפועל לא קרה שום דבר מסעיר.

ערוץ 10 התבסס על חברת החדשות ותוכניות האקטואליה שלו הפכו לנושא הדגל.

בזמן האחרון גם תוכניות התחקיר וסרטי התעודה מרימים ראש ומציבים אלטרנטיבה ראוייה ללוח המשדרים העייף של ערוץ 2.

כמובן שאין בדברים אלו להגיד שמערכת החדשות של ערוץ 2 לוקה בחסר ,רק שערוץ 2 לא מציג תוכניות אשר מפתחות את השכל אלא במקרה הרע מנוונות אותו.

לכן הצטרעתי שקראתי בעיתון על כך שערוץ 10 החליט להוריד את התוכנית של לונדון וקרשנבאום שחוץ מזה שהיא תוכנית אקטואליה היא מפתחת את השכל  בעזרת דיונים מרחיבי ידע על ספרות,אמנות , טכנולוגיה ועניינים נוספים אשר אינם עולים על סדר-היום.

וכמו שכותב  השבוע רוביק רוזנטל:" העניין הוא שהתוכנית הזו עשתה מה שעושה מדיה בעולם הנאור: היא יוצרת סדר יום ,היא מתפזרת, היא משווקת רעיונות.

אף אחד לא הולך לראות תוכנית כזו מדי יום ביומו, אבל אני יודע במעגלים רחבים , רחבים מאוד ,שאם לא ראיתי לונדון וקרשנבאום כנראה הפסדתי משהו."

אולי הערוץ רוצה למשוך אליו קהל צעיר אשר צופה בדרמות יומיות ,ובתוכניות ריאלטי אך הוא מוותר על הקהל הבוגר אשר רוצה להפעיל מספר תאים מצומצם במוח.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר